Renault yeniden lider !

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Türkiye'deki otomobil satışlarının yüzde 14.5'ini gerçekleştiren Renault, yılın ilk çeyreğinde liderlik koltuğuna oturdu.

Otomobil satışlarında geçtiğimiz yıl, adeta rekor yılıydı. Bu başarıyı 2012'de de devam ettirmek isteyen markalardan Renault, yılın ilk çeyreğinde binek ve hafif ticari araç pazarında en çok satılan marka oldu.

En yakın rakibiyle aradaki farkı 2.500 adete çıkartan Renault, geçen yıla oranla pazar payını da yüzde 0.4 arttırarak pastanın yüzde 14.5'ine sahip oldu. Satış rakamı da 19.711 adete ulaşan marka, böylece yedi yıl aradan sonra tekrar liderlik koltuğuna oturdu.

Renault'nun bu başarısının ardında, Renault ve Dacia markalarının, ticari versiyonları da dahil edilerek ulaşılan satış adetleri etkili oldu. Hiç olmadığı kadar güçlü bir hale gelen Dacia markası, aynı zamanda Renault'nun bütçe otomobil misyonunu da sürdürüyor. Özellikle Duster modelinin başarısı Dacia markasını taşıyor.

Bundan başka Renault'nun yeni aracı Master Turizm de Mart ayında 110 adet satarak pazara hızlı bir giriş yaptı.

654665959948.jpg

kaynak

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Bi ara birileri Fransız mallarını boykot ediyordu... :glare:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
boykot edilsin edilmesin.Renault'un arabalarını beğenmiyorum.plastikten yapıyorlar resmen.

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1
türkiye=renault:) toroslarla başladılar bu işe :D

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Reno köy arabası,yani yanlış anlamayın da.Bizim köyde kasabada en çok renocular var :D

Bu markaya para vermem,Pejo daha iyi.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Mühendisiz galiba?
şöyle bir cevap vereyim de konu uzamasın :)

"Mihajlovic: mourinho ile futbol konuşmam. futbol oynamamış birinin bazı şeyleri anlamasını beklememek lazım.
Mourinho: jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

Mühendis olmaya ne gerek ?

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Mourinho da fena koymuş lafı.

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Reno köy arabası,yani yanlış anlamayın da.Bizim köyde kasabada en çok renocular var :D

Bu markaya para vermem,Pejo daha iyi.

hocam sizin köydeki renolar bunlar ama köydede bundan iyisi yok çok çeşitli özellikleri vardır toprak çakıl farketmez her türlü yol alır tarlada bundan iyi gidenini görmedim=)

images

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=82386]ridone66[/MENTION]

Toprak Yozgatlısın sanırsam :D

Aynen,Toros,Brodway vs. Çok kullanılıyor.

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Renaultlardan Nefret Ederim. İstanbula Giderken Fransızın Kullandığı Bordo Spring Çarpmıştı. Adamı Dövdüm Ama Ne Çare ?

senar1st

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Renault, Peugeot, FIAT, Citroen... uzar gider. Bu arabalar sağlam olmayan arabalar.

Amerikan ve Alman üretimi olan arabalar daha sağlamdır, daha çok tercih ederim :)

Ayrıca Mourinho da iyi oturtmuş.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
boykot gibi toplumsal bir tepkiyi zaten beklemiyordum. bir apartman yönetiminde bile toplu hareket edemiyoruz ki boykotta edelim

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
renonun plastik araba yaptığını bilmek için mühendis olmaya gerek yok zaten uzun zamandır başta megan ve clio olmak üzere bir çok modelinin ön ve arka çamurlukları plastikten imal ediliyor bunu sanayideki en okumamış kaportacıya sorsanız söyler

waffenss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 sene rona koştum. bunun 7 senesi toros sw 3 senesi kango son 1 sene kangoo 2011 sıfır model aldım. çok seri araçlardı . torosta seriydi tabii. ancak reno değilde toros köy arabası derseniz daha doğru olacaktır. ayrıca yakın amanda tekrar 97 veya 98 bir toros sw almayı düşünüyorum. toros bir sevdadır. hele direksiyonu yokmu adama oturduğu yerde spor yaptırır. ayrıca toros kamyonların otobüslerin yanından geçerken sağa sola oynar yoldan çıkacak gibi olur ve dikkatli araç kullanmanızı sağlar. rüzgarlı havalarda aracın önü oynar. 90 km hızı geçince araç titremeye başlar. bunlar torosun başlıca özellikleridir. :

Jibbs

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arabanın Hası Wv'dir gerisi hikaye konforlu ve sürüş keyfı yasatan bır araç idealim golf 2007 2008 kasaları
ama kullandıgım honda civic vtec sıralı otogazıda mevcut :D kokluyor desem yerı şehir içi şehir dışı bır bırını tutmuyor orası ayrı :)

renaulta gelince babamda reno clio var hatchback gayet seri ve kullanışlı babamın aracında gaz yok önden çekişli olması gayet hoş bi durum çok aşırı seri bir araç bizdeki 2000 model 107 110 km arsında kalkışda normal sekilde tokatlıyor fakat 2 . 3 vitesden sonrası tabı honda ile geciyorum

[h=3][/h]