Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windows-10-DVD.png

Öncelikle bilgisayarcıya gidip boş DVD alın. Zaten 1 TL civarında bir şey.

Sonra Windows iso dosyasını indirin. Windows ISO Dosyalarını İndirme Sitesine Gitmek İçin Tıklayın.

İndirdiğiniz Windows iso dosyasını Ashampoo Burning Studio isimli programla DVD'ye yazdırın. Programın sayfasına gitmek için tıklayın.

Yazdırma işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar açılırken boot menüsüne girerek DVD okuyucuyu seçmelisiniz. Örneğin benim bilgisayarımda açılışta F12'ye basarak boot menüsüne girebiliyorum. Daha sonra bilgisayar tekrar yeniden başlayınca format ekranı gelecektir.

Disk bölümlerini ayarladıktan sonra format işlemi devam edecektir.

Eğerki yapamıyorsanız internetten "nasıl format atılır" diye aratarak ilgili videolara bakabilirsiniz.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
dvd ye ne gerek var usb de aynı şey

stormstorm

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Öncelikle bilgisayarcıya gidip boş DVD alın. Zaten 1 TL civarında bir şey.

Ekli dosyayı görüntüle 22926
Sonra Windows iso dosyasını indirin. Windows ISO Dosyalarını İndirme Sitesi İçin Tıklayın.

Ashampoo Burning Studio ile yazdırın. Programı indirmek için tıkla.

Yazdırma işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar açılırken F12'ye basıp boot menüsünden DVD'yi en üste alın ve kaydedin. Bilgisayar tekrar yeniden başlayınca format ekranı gelecektir.

Disk bölümlerini ayarladıktan sonra format işlemi devam edecektir.

Eğerki yapamıyorsanız internetten nasıl format atılır adlı videolara bakabilirsiniz.
Güzel anlatım :)
Rufus ile de USB belleğe yazılabilir.

ömer raif tekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
yukardaki arkadaşın dediği gibi her pcde dvd okuyucusu yok ama standart her pcde usb var microsoftun original sitesinden işletim sistemini yükleyip , aç , eğer kndi pcne direk atıcaksan orayaı işaretle , eğer usb yoluyla felan atcaksan usbyi seç ( en az 4 gb olmalı usbn)