[REHBER] 3500 TL APU SİSTEM

Bu konuyu okuyanlar

Çağan Erdal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar merhaba, rehberime hoşgeldiniz. Bugün size başlıkta da belirttiğim gibi 3500 TL değerinde APU sistem önerisi yapacağım. Umarım rehberimi beğenirsiniz.

Evet, sistemimiz bu: Pollux APU PRO | Game Garaj
Fakat "neredeyse" her hazır sistemde olduğu gibi bunda da yapılması gereken değişiklikler var.

İşlemcimiz ve anakartımız gayet güzeller, bu yüzden onları değiştirmeye gerek yok.

RAM tarafında, her APU sistemde önerildiği gibi DUAL CHANNEL kullanacağız. Ben şahsen 8x2 kullanmayı tercih ettim. O yüzden RAM'i 2 tane yapıyoruz. NOT: İsteyen arkadaşlar RAM'i 3200Mhz olarak seçebilir.

SSD'yi çıkartıp yerine çok daha fiyat performans bir ürün olan Patriot Burst alacağız: https://www.hepsiburada.com/patriot...FTjCiSvlCl2cs39RGDqhnD52ZjR-2me8aAhWYEALw_wcB
NOT: İsteyen arkadaşlar 480GB alabilir. Bütçeyi olabildiğince düşük tutmaya çalıştığımız için 240GB tercih ettim.

ÖNEMLİ NOT: Elbette bu sistemi ekran kartıyla kullanmak isteyenler olacaktır. Bu sisteme 1660 Super takılırsa süper bir sistem olur. Zaten işlemcinin performansı Ryzen 3 3100 ile neredeyse aynı.

Evet arkadaşlar REHBERİMİZ burada sona ermektedir. Değerli görüşleri için @Doğukan Fidan 'a çok teşekkür ederim.