Xiaomi Redmi note 8 VS Mİ A3

Ataizi34

Üyecik
Redmi note 8 mi, Mi A3 mu? Mi A3 şuan hepsiburada da 128 GB'lık versiyonu 2099 TL'ye satılıyor Redmi note 8 ise 64 GB'lık versiyonu 1750'tlye satılıyor, sizce hangisini almalıyım?

yusufgzb

Üyecik
Ben mi A3 kullanıyorum .
1. Sıkıntı : ekran parmak izi okuyucusu rezalet okumuyor okuyuncadaok geç 1 sn den fazla sürdüğü oluyor
2. Sıkıntı : Android one olduğu için sözde güncelleme desteği var ama tam 3 kere Android 10 verip hatalı olduğu için geri çektiler
3 . Sıkıntı :18W şarjı desteklemesine rağmen kutusundan 10 W çıkıyor (hayır destekliyorsan koy )
4 . Sıkıntı : Ekran kalitesi düşük şöyle söylim Pubg yi güzel bir kalitede oynayabilecek donanım var ama ekran buna engel olduğu için oynayamıyorsun ( diğer oyunlar içinde geçerli )

bilexsamet

Profesör
Ben mi A3 kullanıyorum .
1. Sıkıntı : ekran parmak izi okuyucusu rezalet okumuyor okuyuncadaok geç 1 sn den fazla sürdüğü oluyor
2. Sıkıntı : Android one olduğu için sözde güncelleme desteği var ama tam 3 kere Android 10 verip hatalı olduğu için geri çektiler
3 . Sıkıntı :18W şarjı desteklemesine rağmen kutusundan 10 W çıkıyor (hayır destekliyorsan koy )
4 . Sıkıntı : Ekran kalitesi düşük şöyle söylim Pubg yi güzel bir kalitede oynayabilecek donanım var ama ekran buna engel olduğu için oynayamıyorsun ( diğer oyunlar içinde geçerli )
Ben de Redmi Note 8 kullanıyorum.
Android 10, Redmi Note 8'e hatalı olarak bile henüz gelmedi. 😁
Aynı şekilde Redmi Note 8'de de 18W hızlı şarj desteği olmasına rağmen kutusundan da 10W şarj adaptörü çıkıyor.
Aralarındaki belirgin fark ekran çözünürlüğü ve türü galiba: birisi IPS, diğeri Amoled ekran ve Redmi Note 8'in çözünürlüğü daha yüksek.

Ama Redmi Note 8'de iki farklı ekran paneli markası kullanılıyor: Tianma ve Huaxing. Eğer telefonda Tianma panel kullanılmışsa ekran sorun çıkarabilir. Çünkü bu kunuda şikayetler çok.