Yardım Redmi note 8 pro cihazım sim kart okumuyor.

Bu konuyu okuyanlar

ugurerginyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Annemin redmi note. 8 pro cihazı var yurt dışı kayıtlı. Annemin hattı Turkcell di Turkcell hattı kullanırken hiç bir sıkıntı yoktu gayet iyi kullanıyordu arama internet SMS vb. 2 3 gün önce Vodafone geçtik bugün hat açıldı turkcell iptal oldu vadofone yi resmî note 8 pro ya takıyotuz pim istiyor pimi giriyoruz ana ekrana geliyoruz Simi okumuyor 0 diş ve çarpı var . Yeniden başlatıyorum sim yerlerini değiştiriyorum olmadı. Vadofone hattı kendi telefonuma taktım iPhone 12 bu cihazda çalıştı. Ama annemin redmi note 8 pro da çalışmıyor. YARDIM

TerminatörOnur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
kardeşim ters takmış olabilirsin düz taktıysan önceki hattı çıkarırken sim yuvasına zarar vermiş olabilirsiniz onu teknik servise götür

ugurerginyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
kardeşim ters takmış olabilirsin düz taktıysan önceki hattı çıkarırken sim yuvasına zarar vermiş olabilirsiniz onu teknik servise götür
Ters takılmadı zarar da vermiş olamayız çok dikkat eden biriyim servise götüremem kabul etmez yurtdışı

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Annemin redmi note. 8 pro cihazı var yurt dışı kayıtlı. Annemin hattı Turkcell di Turkcell hattı kullanırken hiç bir sıkıntı yoktu gayet iyi kullanıyordu arama internet SMS vb. 2 3 gün önce Vodafone geçtik bugün hat açıldı turkcell iptal oldu vadofone yi resmî note 8 pro ya takıyotuz pim istiyor pimi giriyoruz ana ekrana geliyoruz Simi okumuyor 0 diş ve çarpı var . Yeniden başlatıyorum sim yerlerini değiştiriyorum olmadı. Vadofone hattı kendi telefonuma taktım iPhone 12 bu cihazda çalıştı. Ama annemin redmi note 8 pro da çalışmıyor. YARDIM
Pin kodu sorusu geliyorsa donanımsal herhangi bir sorun yok rahat olabilirsin.Şimdi o cihazı al bir telefoncuya git o sana imei atacak(qcn dosyasında yapacağı bazı değişiklikler var).Birkaç işlemi var onun onlar biliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hobaa dur 1dk.Yurt dışı aldın pasaporta mı kaydettin? Eğer öyle yaptıysan başka hatta kullanamıyorsun,tr saçmalığı işte?.Telefoncuya git yasa dışı kayıt (imei atma muhabbeti) yapacak 100-150tl bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sim kartı şeklinden ötürü ters takılamaz

Son düzenleme:

ugurerginyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Reis valla kaçak aldık. Malum Türkiye’de yaşıyoruz telefon fiyatları felan tavan yapmış durumda. Biraz daha kurcalarım ayarlar sim kısmına girdiğimde telefon dan vadofone sim gözüküyor ama servis yok gösteriyor. Ben böyle işin xiaomi kullanan ne olsun daha çoğu kişi bu hatadan müzdarip

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Modem imeisi attırdım bildin modem markası çıkıyor sorunsuz kullanıyorum xd öyle yaptır

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Reis valla kaçak aldık. Malum Türkiye’de yaşıyoruz telefon fiyatları felan tavan yapmış durumda. Biraz daha kurcalarım ayarlar sim kısmına girdiğimde telefon dan vadofone sim gözüküyor ama servis yok gösteriyor. Ben böyle işin xiaomi kullanan ne olsun daha çoğu kişi bu hatadan müzdarip
Yukarıda çözümü anlattım,keşke tecrübeniz olsaydı birlikte imei atardık. Dediğim gibi telefoncuya ver onlar halleder.