Redmi Note8 Pro IMEI

Bu konuyu okuyanlar

Yiğit Sargın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese Selam iyi forumlar. Bu sabah hepsiburada üzerinden satın aldığım Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128 gb Beyaz telefonum elime ulaştı Ancak Xiaomi hakkında okunuşu dahil bildiğim hiçbir şeyden emin değilim. O yüzden cehaletimi maruz görün. biraz fazla soru sorabilirim. Hakkınızı helal edin :>

ilk olarak internetten baktığımda(aşağıdaki redmi logosunda) birkaç farklılık gördüm. Benim telefonumda bunlardan farklı olarak redmi yazısının yanında kalitesiz basılmış CE ve WEEE işareti var. Bu farklılık neden kaynaklanıyor? Özellikle piksel piksel olan CE ve WEEE işaretleri aklımı kurcaladı. Belki abartmış olabilirim ama ürün ithalatçı garantili olduğu için biraz tedirginim açıkçası.

1596634312439.png
1596634346121.png
1596634365012.png
IMG-20200805-WA0010.jpg

ikinci olarak imei konusu... telefondan *#06# yazdığımda imei alınamıyor uyarısı çıkıyor. özelliklerine baktığımda IMEI (sim 1 yuvası) yazan yerde bilinmiyor yazarken IMEI (sim 2 yuvası) bölümünde ürünün IMEI kodu yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Sim kartımı 2. yuvaya mı takmam gerek?

muhtemelen bunu ilk sormam gerekiyordu. ürünün imei kodunu e devletten sorgulattığımda REDMI NOTE 8 PRO yazarken,xiaominin sitesinden imei ile sorgulattığımda telefonum beyaz olmasına rağmen Redmi Note 8 Pro Forest Green 6GB RAM 128GB ROM yazarken, sn ile sorgulattığımda çok alakasız olarak Redmi Note 6 Pro 4GB RAM 64GB ROM Blue bilgisi çıkıyor. Bu telefonu iade etmem gerektiği anlamına mı geliyor?

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Normalde yurt dışı cihazlarda bir sim çalışır. Yurt içi kayıtlı telefonda ikisinin de aktif olması gerekir. Bende hem yurt içi kayıtlı hem de yurt dışı Xiaomi var, olay anlattığım gibi.

Yiğit Sargın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tek sim yeterli benim için. ancak imei sn sorgulamaları kafamı karıştırdı. iade etmeli miyim?

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
tek sim yeterli benim için. ancak imei sn sorgulamaları kafamı karıştırdı. iade etmeli miyim?

Ben olsam iade ederim. O kadar para veriyorsunuz iki sim de olmalı; olmaması tuhaf. Yurt dışından çok daha ucuza tek simli alırsınız zaten. Bir de telefon imei atılmış yurt dışı telefonu da olabilir. Bence iade edin.