🔥 Öne Çıkan Konular

Redmi Note 8 MIUI 12 Güncellemesi Hakkında Görüşlerim

Bu konuyu okuyanlar

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Katılım
27 Ekim 2019
Mesajlar
773
Reaksiyon puanı
715
Puanları
93
Yaş
18
Arkadaşlar merhaba,

Bugün sizlere benim de daha dün direkt mi Note 8 cihazına kurmuş olduğum MIUI 12 güncellemesinden bahsedeceğim. Güncelleme sadece bazı kullanıcılara geldi ve recovery linki paylaşıldı. Ben güncellemeyi TWRP ile yükledim. Cihazım şu anda MIUI 12 arayüzünde çalışıyor.

e994a5b895.png


Güncellemeyi kurarken telefon tamamen sıfırlandığı için tüm uygulamalarımı ve verilerimi yeniden yüklemek zorunda kaldım. Bu yükleme sırasında cihazda ufak tefek takılmalar bildirim panelinde donmalar ve yavaşlamaları gördüm. Fakat uygulamaları indirmeyi ve verilerimi yüklemeyi bitirdikten sonra bu takılmalar son buldu.

Şu an gözüme çarpan tek hata daha doğrusu birkaç hata içerisindeki en önemlisi diyeyim buna dark mode 2.0 da bazı uygulamaları karanlık moda zorladığı için ufak tefek kararsızlıklardı. Bunların bir tanesi de Mi Fit uygulamasındaydı.

2ddd0e5c5c.png


Güncelleme cihazımda dünden beri kurulu ve yüzen pencereler özelliğini aktif olarak kullanıyorum. Dünden beri bu özellik sadece bir kere takıldı ve ekran tamamen dondu hiçbir şekilde ekran üzerinde işlem yapamadım ekran kilidini güç tuşu yardımıyla kitleyip ondan sonra yeniden açtığımda bu sorun düzeldi.

Gelelim şarj konusuna. Dün saat 11 civarında evden çıktım pikniğe gittik. Piknikte yaklaşık 1.5 saat boyunca spotify üzerinden Bluetooth yardımıyla Opel marka aracımıza şarkı gönderdim. 1 saat kadar Brawl Stars oynadım. Dönerken 1 saat kadar Spotify'dan Airdots'um ile müzik dinledim. Evden çıkarken %80 civarında olan şarjım %24'e inmişti. Size söylediğim süre zarfında Konum, Bluetooth ve Mobil Veri açıktı.

Evet arkadaşlar, yazımın sonuna geldim. Aklınıza takılan soruları yorumlardan sorabilirsiniz. Eğer yazı size yardımcı olduysa beğenmeyi veya yorum yapmayı unutmayınız. Teşekkürler
 

YusufAcarVR

Asistan
Katılım
14 Kasım 2020
Mesajlar
106
Reaksiyon puanı
36
Puanları
28
Yaş
16
yani demekki global romu beklemek daha mantıklı
 
Üst