Redmi Note 8 kullanıyorum sorularınızı alabilirim

Bu konuyu okuyanlar

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
8 gün önce Redmi Note 8 satın aldım. Çok memnunum. Aslında p40 lite almak istiyordum ama bütçem yetersizdi. 2-3 bin civarında telefon önerim p40 lite ya da redmi note 8 arkadaşlar.

2750'ye satın aldım 128 GB ama ben aldıktan 2 gün sonra Trendyol'da fiyatı 2650 liraya düştü sağlık olsun.

Pubg hiç kasmıyor. Papara, paypal girerken parmak izi kullanıyorum ve anında tanıyor parmak izimi .

Siyah renk çok hoş. Ancak şöyle bir sorun var benim açımdan; ekran koruyucudan mıdır bilmem ama iz yapıyor biraz ekran koruyucu.

Kılıf şeffaf ve kirlenmesi çok sürmüyor , kötü bir görüntü oluşuyor.

Çoğunluğunuz biliyordur ama yine de söyleyeyim kutudan kılıf çıktı, kulaklık çıkmadı

MIUI 12 güncellemesi henüz gelmedi benim telefona. Neden gelmediği hakkında fikrim yok. Bilgisi olan var mı ? Güncellemelerde görünmüyor

Kamerası süper. Ama ben zaten kamera ve ekran önemsemem. Oyun performansı ve uzun süre gitmesi önemli benim için.

Uzun araştırmalar sonucu bu telefona karar verdim. Herkes oppo öneriyor ama Xiaomi'ye karar verdim ve öneririm.

Şarjı ise geçen dışarı çıktığımda cafede farkettim ki şarjı hiç gitmemişti. Evden çıkarken şarjı %61'di ve 1 buçuk saat sonra dışarıdayken baktığımda şarjı aynıydı. Ama tabi bu süre boyunca telefonu hiç oynamadım , bir iki kez açmışimdir kısa süreli.

Pubg oynarken tahmini 10 - 15 dakika içinde şarjı %7 gitti

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,204
Hayırlı olsun memnun kaldıysanız ne güzel. ? Ama yine de telefon alma sürecinde buraya danışsaydınız sizin açınızdan daha iyi olurdu.
Evet, keşke danışsaydınız. O fiyata daha iyi cihaz alabilirdiniz.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Danışmistim oppo önerdiler genelde.. siz ne önerirdiniz ..

Evet, keşke danışsaydınız. O fiyata daha iyi cihaz alabilirdiniz.
Hayırlı olsun memnun kaldıysanız ne güzel. ? Ama yine de telefon alma sürecinde buraya danışsaydınız sizin açınızdan daha iyi olurdu.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Yazılımı ve MIUI arayüzü nasıl?

Madem genelde Oppo önerildi ve siz Redmi aldınız, neden konu açtınız?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Soru - Gm 20 pro vs Redmi note 8
Konuyu açtığınız zamanda daha Realme 7 satışa çıkmadığı için Realme 6 önermişim. Telefon alırken markaya göre değil de modellere göre seçim yapmanızı tavsiye ederim çünkü her markanın iyi ve kötü telefonları olabiliyor neyse almışsınız artık hayırlı olsun.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
2700e 2800e realme 6 rn 9s alınabilirdi fakat hayırlı olsun güle güle kullanın.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Yazılımı ve MIUI arayüzü nasıl?

Madem genelde Oppo önerildi ve siz Redmi aldınız, neden konu açtınız?
Arayüz ve yazılım harika ötesi. Redmi Note 8 almayı düşünenlere yardımcı olmak için açtım ayrıca..

Soru - Gm 20 pro vs Redmi note 8
Konuyu açtığınız zamanda daha Realme 7 satışa çıkmadığı için Realme 6 önermişim. Telefon alırken markaya göre değil de modellere göre seçim yapmanızı tavsiye ederim çünkü her markanın iyi ve kötü telefonları olabiliyor neyse almışsınız artık hayırlı olsun.
Aslında ben Xiaomi de almazdım, bilindik marka seviyorum ya . Huawei, Samsung , Apple gibi .. Ama bütçem buna yetince bunu aldım.. Redmi note 8 in işlemcisi oppolarin çoğundan iyi .. bir de opponun parmak izi okuyucusunun yan tarafta olması pek hoşuma gitmemişti.. Teşekkürler bu arada..
2700e 2800e realme 6 rn 9s alınabilirdi fakat hayırlı olsun güle güle kullanın.

Teşekkürler hocam

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
8 gün önce Redmi Note 8 satın aldım. Çok memnunum. Aslında p40 lite almak istiyordum ama bütçem yetersizdi. 2-3 bin civarında telefon önerim p40 lite ya da redmi note 8 arkadaşlar.

2750'ye satın aldım 128 GB ama ben aldıktan 2 gün sonra Trendyol'da fiyatı 2650 liraya düştü sağlık olsun.

Pubg hiç kasmıyor. Papara, paypal girerken parmak izi kullanıyorum ve anında tanıyor parmak izimi .

Siyah renk çok hoş. Ancak şöyle bir sorun var benim açımdan; ekran koruyucudan mıdır bilmem ama iz yapıyor biraz ekran koruyucu.

Kılıf şeffaf ve kirlenmesi çok sürmüyor , kötü bir görüntü oluşuyor.

Çoğunluğunuz biliyordur ama yine de söyleyeyim kutudan kılıf çıktı, kulaklık çıkmadı

MIUI 12 güncellemesi henüz gelmedi benim telefona. Neden gelmediği hakkında fikrim yok. Bilgisi olan var mı ? Güncellemelerde görünmüyor

Kamerası süper. Ama ben zaten kamera ve ekran önemsemem. Oyun performansı ve uzun süre gitmesi önemli benim için.

Uzun araştırmalar sonucu bu telefona karar verdim. Herkes oppo öneriyor ama Xiaomi'ye karar verdim ve öneririm.

Şarjı ise geçen dışarı çıktığımda cafede farkettim ki şarjı hiç gitmemişti. Evden çıkarken şarjı %61'di ve 1 buçuk saat sonra dışarıdayken baktığımda şarjı aynıydı. Ama tabi bu süre boyunca telefonu hiç oynamadım , bir iki kez açmışimdir kısa süreli.

Pubg oynarken tahmini 10 - 15 dakika içinde şarjı %7 gitti
Şarj sizde çok gidiyormuş.Batarya sorunlu olabilir.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Evet,olabilir
Orijinal batarya ile değişim gerçekleşmeli bence.
Hemen böyle düşünüp kullanıcıyı telaşlandırmayın.
Evet fazla gitmiş ama bu durumun ben 10-15 gün içinde düzeleceğini düşünüyorum.
Bataryalar genelde alışma sürecinde kullanım alışkanlıklarını yazılım üzerinden anlarlar, nu süreçte kullanım alışkanlıkları da oturacağı için batarya da daha oturaklı olacaktır diye tahmin ediyorum. Tabi düzelmezse garantiye göndermeniz gerekir.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hangi ayarlarda oynadığınızı öğrenebilir miyim ? Ben GFX Tool ile 60fps oynadığımda sizin dediğiniz gibi gidiyordu.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Bataryalar genelde alışma sürecinde kullanım alışkanlıklarını yazılım üzerinden anlarlar, nu süreçte kullanım alışkanlıkları da oturacağı için batarya da daha oturaklı olacaktır diye tahmin ediyorum.
Hocam 1 yıldır kullanıyormuş ne 15 günü ?

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Bataryalar genelde alışma sürecinde kullanım alışkanlıklarını yazılım üzerinden anlarlar, nu süreçte kullanım alışkanlıkları da oturacağı için batarya da daha oturaklı olacaktır diye tahmin ediyorum.
Bataryayı sonuna kadar kullanıp tekrar şarj ederse büyük ihtimal düzelir. (Batarya Optimizasyonu )

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Pubg de 1 maçta max %15 götürmeli . Bataryasında büyük ihtimal sorun var.
Evet,olabilir
Orijinal batarya ile değişim gerçekleşmeli bence.
Bataryalar genelde alışma sürecinde kullanım alışkanlıklarını yazılım üzerinden anlarlar, nu süreçte kullanım alışkanlıkları da oturacağı için batarya da daha oturaklı olacaktır diye tahmin ediyorum. Tabi düzelmezse garantiye göndermeniz gerekir.
Hangi ayarlarda oynadığınızı öğrenebilir miyim ? Ben GFX Tool ile 60fps oynadığımda sizin dediğiniz gibi gidiyordu.
Hocam 1 yıldır kullanıyormuş ne 15 günü ?
Bataryayı sonuna kadar kullanıp tekrar şarj ederse büyük ihtimal düzelir. (Batarya Optimizasyonu )
Tamam da arkadaşlar, ben bu konuyu açtığım gün pubgde ölmeden önce ve öldükten sonra şarjımi kontrol ettim. Bir maç 10-15 dakika sürdü, yani ben ölene kadar %7 şarj gitti. 1 maçta maksimum %15 götürmeli diyorsunuz. Benden 1 maçta %7 şarj gitti. Ben telefonun şarjıni gayet iyi gördüm. Ben fpsden falan anlamıyorum. Malumunuz eski telefonum Vestelin düşük bir modeliydi ve pubg oynatmıyordu. Bu telefonumda yeni yeni alıştım pubgye. Ama orta ayarda oynuyorum pubyi, bunu söyleyebilirim. Daha yüksek ayarda oynamaya izin vermiyor oyun telefonumdan ötürü. Telefonumu çok şarj ediyorum çok kullandığımdan ötürü. Telefona zararlı olduğunu biliyorum ama şarjdayken de oynadığım oluyor. Telefonumun şarjı %20'ye düştüğü anda şarja takıyorum hemen. Şarjın bitmesini hiç beklemedim daha önce ama deneyeceğim. %0 olup telefon kapanınca takacağım şarja. Ayrıca Thorj hocamin dediği gibi telefonu daha yeni aldım. Konuyu açtığım günden 8 gün önce aldım. 1 yılı nereden çıkardığınızı anlamadım ?