Öneri Redmi Note 12 Pro vs Poco F5

Bu konuyu okuyanlar

thebankerman86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Selamlar arkadaşlar, bu 2 telefon arasından hangisini önerirsiniz?
Yani aralarında dağlar kadar fark yok gibi aradaki fiyat farkına değer mi? Tabii sizlerin önerilerine de açığım. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Aralarındaki farka hayli hayli değer, kaldı ki Redmi Note 12 Pro fiyatını hak etmeyen, overpriced bir ürün. Tabii kullanım amacınız oyunsa F5 tercih edin, sosyal medya ve kamera bazlı bir kullanım varsa S21 FE tercih edebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
4,382
F5, gunluk kullanim icin o fiyat bandinda rekabetci degil, ozellikle 10s sensoru ile hic degil.
Ben tam aksini düşünüyorum. Oyun ve günlük kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek bir cihaz.
Aksini düşünüyorsanız, nedenini açıklamanızı rica edeceğim. Konu sahibi için de daha sağlıklı olacaktır.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Ben tam aksini düşünüyorum. Oyun ve günlük kullanıcının ihtiyacını karşılayabilecek bir cihaz.
Aksini düşünüyorsanız, nedenini açıklamanızı rica edeceğim. Konu sahibi için de daha sağlıklı olacaktır.
Sosyal medya entegrasyonu yok, cok az major guncelleme alacak ve Note 10S ile ayni sensoru barindiriyor. O fiyat bandindaki S21 FE’de ise sosyal medya entegrasyonu var ve kamerası iPhone 12-13 ayarında. F5, f/p olabilmek adina on & arka kamera paketinden ve malzemesinden kisilmis bir cihaz. Eger kullanim amaci oyun degilse o fiyat bandinda F5 alinmaz.

Reaksiyon puanı
4,382
Sosyal medya entegrasyonu yok, cok az major guncelleme alacak ve Note 10S ile ayni sensoru barindiriyor. O fiyat bandindaki S21 FE’de ise sosyal medya entegrasyonu var ve kamerası iPhone 12-13 ayarında. F5, f/p olabilmek adina on & arka kamera paketinden ve malzemesinden kisilmis bir cihaz. Eger kullanim amaci oyun degilse o fiyat bandinda F5 alinmaz.
Samsung 'ta sosyal medya stabilizasyonu var da ne oluyor sanki? Çözdüler diyorsunuz ancak çözülen bir şey göremiyoruz. Çoğu insan Samsung ve Apple ile çekilip çekilmediğini anlayabiliyor. S21 FE' ye gelecek olursak eğer İphone 12 ve 13 ayarında bir cihaz değil. S22 deseniz anlarım. Oyun oynarken yarı yolda bırakmayan bir cihaz günlük kullanımda da sorun çıkarmayacaktır. gerçekten çok güzel kısmışlar.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Samsung 'ta sosyal medya stabilizasyonu var da ne oluyor sanki? Çözdüler diyorsunuz ancak çözülen bir şey göremiyoruz. Çoğu insan Samsung ve Apple ile çekilip çekilmediğini anlayabiliyor.
Keşke sürekli varsayımlar üzerine konuşmak yerine elde tutulur argüman paylaşabilseniz. Öncelikle sosyal medya stabilizasyonu diye bir şey yok.

IMG_2207.jpeg

Apple’dan daha iyi diyen yok ancak F5’in berbat kamerasının çektiği fotoğrafların yanı sıra onları Instagram gibi platformlarda paylaşınca kalite leş gibi düşüyor. Samsung’un son amiral gemilerinde durum böyle değil.

S21 FE' ye gelecek olursak eğer İphone 12 ve 13 ayarında bir cihaz değil. S22 deseniz anlarım.
S21 FE’nin rakip olduğu model iPhone 12. 13 modeliyle bile gayet de iyi bir şekilde baş edebiliyor. Niye 12 ve 13 ayarında bir cihaz olmasın?

Testleri izlemek bedava.
Oyun oynarken yarı yolda bırakmayan bir cihaz günlük kullanımda da sorun çıkarmayacaktır. gerçekten çok güzel kısmışlar.

Anlatamıyorum galiba, oyun ile günlük işler tamamen farklı kullanım senaryoları. Oyun, güçlü ve verimli SoC’a ihtiyaç duyar, sağlam bir Vapor Chamber’e ve büyük bir kasaya ihtiyaç duyar, burada çoğunlukla kameranın ve premium deneyimin hiçbir önemi yoktur, günlük kullanım senaryosunda ise; bunların aksine çoğunlukla kameraya, premium deneyime ve sosyal medya entegrasyonuna ihtiyaç duyulur.

Reaksiyon puanı
4,382
Keşke sürekli varsayımlar üzerine konuşmak yerine elde tutulur argüman paylaşabilseniz. Öncelikle sosyal medya stabilizasyonu diye bir şey yok.

Ekli dosyayı görüntüle 185633

Apple’dan daha iyi diyen yok ancak F5’in berbat kamerasının çektiği fotoğrafların yanı sıra onları Instagram gibi platformlarda paylaşınca kalite leş gibi düşüyor. Samsung’un son amiral gemilerinde durum böyle değil.

S21 FE’nin rakip olduğu model iPhone 12. 13 modeliyle bile gayet de iyi bir şekilde baş edebiliyor. Niye 12 ve 13 ayarında bir cihaz olmasın?

Testleri izlemek bedava.

Anlatamıyorum galiba, oyun ile günlük işler tamamen farklı kullanım senaryoları. Oyun, güçlü ve verimli SoC’a ihtiyaç duyar, sağlam bir Vapor Chamber’e ve büyük bir kasaya ihtiyaç duyar, burada çoğunlukla kameranın ve premium deneyimin hiçbir önemi yoktur, günlük kullanım senaryosunda ise; bunların aksine çoğunlukla kameraya, premium deneyime ve sosyal medya entegrasyonuna ihtiyaç duyulur.
Çok kısa bir cevap vereceğim, kayda değer bir cevap göremedim.
Argüman' a takılı kalmışsın, tekrarlıyorum kayda değer bir yorum göremedim!
Ve ayrıca attığınız video'nun kapağında İphone 13 oldukça başarılı bir sonuca ulaştığını gösteriyor.
Fazla komik oluyorsunuz. Daha hangi cihazı hangisi ile kıyaslamanız gerektiğini bilmiyor ve argüman istiyorsunuz. Garip doğrusu. Samsung daha Huawei ile baş edemiyor. Attığın videolarda Samsung kendisini yeterince gömüyor zaten. Samsung da durum öyle değil demişsin doğru leş çünkü o yüzden tüm fotoları 14 Pro Max ile paylaşmak zorunda kalıyorum. Argümanınızla size mutluluklar dilerim....
Mesaj otomatik birleştirildi:

Testleri izlemek bedava.

Sen daha düne kadar S21 FE alınmaz diye kendini yırtıyordun, bir sözün diğerini tutmuyor.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Sen daha düne kadar S21 FE alınmaz diye kendini yırtıyordun, bir sözün diğerini tutmuyor.
S22’ye butcesi yeten adama, S22 isinma sorunlu deyip yuk altinda 14,8 watt peakliyen S21 FE onerdiginiz icin oyle diyordum. Hicbir zaman S21 FE kendi oznelinde kotu demedim. Once okudugunuzu anlama becerisi edinin.

Reaksiyon puanı
4,382
S22’ye butcesi yeten adama, S22 isinma sorunlu deyip yuk altinda 14,8 watt peakliyen S21 FE onerdiginiz icin oyle diyordum. Hicbir zaman S21 FE kendi oznelinde kotu demedim. Once okudugunuzu anlama becerisi edinin.
Çok konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun, ama hastayım muhabbetine.
Daha önce yazdıklarına göz atarsa insanlar zaten doğruyu görecekler.
S22 ve S21 FE alınamaz, fanboy dan mod yapılmaması gerektiği gibi.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Çok kısa bir cevap vereceğim, kayda değer bir cevap göremedim.
tekrarlıyorum kayda değer bir yorum göremedim!

Reaksiyon puanı
4,382
Konuyu saptırmak konusunda üzerinize yok gerçekten.
Okuduğunu anlamayan anlattığını da anlamayan biri söyleyince de komik oluyor.
Neyse ben tavsiyemi yaptım zaten boş kişilerle uğraşacak zamanım yok!

Reaksiyon puanı
4,382

Testleri izlemek bedava.

Stabilizasyon diye bir şey var da argümanınız zayıf! Tazeleyip gelin isterseniz.

AlpErdem32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar arkadaşlar, bu 2 telefon arasından hangisini önerirsiniz?
Yani aralarında dağlar kadar fark yok gibi aradaki fiyat farkına değer mi? Tabii sizlerin önerilerine de açığım. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Note 12 pro o fiyatı hak etmeyen bir cihaz daha doğrusu redmi note serisi genellikle f/p telefon deyil ikisi arasında seçim yapacaksan f5 günlük kullanım ve oyun için daha iyi telefon.

Son mesajlar