Recep Tayyip ERDOĞAN (Biz Sevenleri İçin Konumuz Özeldir)

Reisimizi seven kaç kişiyiz? Ailemizde Reis'e ve partimize kaç oy çıkmaktadır?

• Kullanılan toplam oy
    30

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Arkadaş ne meraklısın laf dalaşı yapmaya? Hiç mi anlamadın dediklerimi? ... Şimdi senden bir ricam olacak, kapat internetini, git kütüphaneye "Nutuk" kitabını al ve "Türk Gençliğine Armağan" Bölümünü okumaya başla, bitirince de otur ve düşün!
Nasılda kibirli ve küçük düşürücü bir dil...! Sizi başkalarına saygıya davet ediyorum, hoşgörülü olmanız gerekir, sizin haddiniz değil başkalarına bu emri vaki cümlelerle hitap etmek... Çokbilmişlik sizi ne sanal alemde ne de içinde yaşadığımız dünyada göğe eriştirmez ve haklı ve yanlışsız da kılmaz. Herkes kendi inancı ve bildikleri ölçüsünde paylaşımlarda bulunabilir, kimse hakkında önyargılı, bencil ve haddinizi aşar ifadelerde bulunmayınız.

Bu site ve sayfa şurda dursun, bilgi edinmek isteyenler ayrıntılı olarak kaynağından bakmış olurlar. Ben de bu vesile ile Atatürk ile Dinimiz ve Peygamber Efendimiz hakkında çok güzel ifadelerini yazmış olayım. Çünkü bu konu bir istismar aracı olarak günümüzde de en çok tercih edilen bir meseledir...

İslâm dini hakkında
Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur. Bir dinin doğal olması için akla, tekniğe, bilime ve mantığa uyması gereklidir. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur. Müslümanların toplumsal yaşamında, hiç kimsenin özel bir sınıf halinde varlığını korumaya hakkı yoktur. Kendilerinde böyle bir hak görenler, dinî emirlere uygun harekette bulunmuş olmazlar. Bizde ruhbanlık yoktur, hepimiz eşitiz ve dinimizin kurallarını eşit olarak öğrenmek zorundayız. Her birey dinini, din duygusunu, imanını öğrenmek için bir yere muhtaçtır; orası da Okuldur.
1923 (Atatürk’ün S.D. 11, s. 90)

Müslümanlık, aslında en geniş anlamıyla hoşgörülü ve çağdaş bir dindir.
(Atatürk’ten BM., s. 70)

Allah kendisine uymaya mecbur tuttuğu insanların esasen kalp ve vicdanındaki gerçek gereksinimleri tamamen bilir. Bu nedenle gönderdiği kitap, tamamen o gereksinime uygun hükümler içeren bir kitaptır.
1921 (Atatürk’ün S.D.l, s.203)

Kendisine, 1923 yılında armağan olarak küçük boyda bir Kur’an gönderilmesi üzerine teşekkürü:
Bence değerini takdire imkân olmayan bu hediyeyi, en derin ve hürmetkar din duygularımla saklayacağım.
1923 (Atatürk’ün T.T.B.IV, s. 480-481)

Hz. Muhammed hakkında
Muhammed Mustafa, peygamber olmadan evvel kavminin sevgisine, saygısına, güvenine erişti. Ondan sonra ancak kırk yaşında nübüvvet* ve kırk üç yaşında risâlet** geldi. Fahrıâlem Efendimiz, sonsuz tehlikeler içinde, tükenmez sıkıntılar ve zorluklar karşısında yirmi sene çalıştı ve İslâm
dinini kurmağa ait peygamberlik görevini yapmayı başardıktan sonra gökyüzünün ve cennetin en yüksek katına erişti.
1922 (Atatürk’ün S.D.l, s. 262-263)

1923 yılında Balıkesir Zağnos Paşa Camii’nde minberden söylemiştir:
Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dinî gerçekleri bildirmeye memur ve elçi olmuştur. Ana yasası, hepimizce bilinir ki, şanı büyük olan yüce Kur’an’daki naslardır*. İnsanlara gelişme ve aydınlanma ışığı vermiş olan dinimiz, son dindir, en eksiksiz dindir; çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor. Eğer akla, mantığa ve gerçeğe uymasaydı, bununla diğer ilâhî doğa yasaları arasında karşıtlık olması gerekirdi; çünkü bütün evren yasalarını yapan Cenab-ı Haktır.
1923 (Atatürk’ün S.D.11, s. 94)

Hz. Muhammed’i, yüksek kişiliğine yaraşır şekilde belirteme-yen bir eser hakkında söylemiştir:
Muhammed’i bana, cezbeye tutulmuş sönük bir derviş gibi tanıttırmak gayretine kapılan bu gibi cahil adamlar, onun yüksek kişiliğini ve başarılarını asla kavrayamamışlardır. Anlamaktan da çok uzak görünüyorlar. Cezbeye tutulmuş bir derviş, Uhud Savaşı’nda en büyük bir komutanın yapabileceği bir plânı nasıl düşünür ve uygulayabilir? Tarih, gerçekleri değiştiren bir sanat değil, belirten bir bilim olmalıdır. Bu küçük savaşta bile askerî dehası kadar siyasal görüşüyle de yükselen bir insanı, cezbeli bir derviş gibi anlatmağa yeltenen cahil serseriler, bizim tarih çalışmamıza katılamazlar. Muhammed, bu savaş sonunda çevresindekilerin direnmelerini yenerek ve kendisinin yaralı olmasına bakmayarak, galip düşmanı izlemeye kalkışmamış olsaydı, bugün yeryüzünde Müslümanlık diye bir varlık görülemezdi.
1930 (Şemsettin Günaltay, Ülkü Dergisi, Cilt : 9, Sayı: 100, 1945, s. 3)

O, Allah’ın birinci ve en büyük kuludur. Onun izinde bugün milyonlarca insan yürüyor. Benim, senin adın silinir, fakat sonsuza kadar O, ölümsüzdür.
1926 (Ali Rıza Ünal, Atatürk Hakkındaki Anılarım, Türkiye Harb Malûlü Gaziler Dergisi, Sayı: 158, 1969, s.23)

Musa, cahiliyet devrinde "Evâmir-i aşere"*siyle insanlığa erdem dersleri vermiştir. Musa ile Muhammed’in arasını yüzyıllar doldurmuştur. İnsanlık son bedeviyet döneminde, ne de olsa ilerlemiştir. Hazret-i Muhammed, Musa döneminin din görüşlerindeki hurafeleri kısmen atmayı başarmıştır.
(Asaf İlbay, Tan gazetesi 13. 7. 1949)

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Size iyi günler beyefendi, sizinle yarışa girmeyeceğim. Benim kulvarım farklı, size kendi galaksinizde iyi eğlenceler diyorum. Bol bol eğlenin(!)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Size iyi günler beyefendi, sizinle yarışa girmeyeceğim. Benim kulvarım farklı, size kendi galaksinizde iyi eğlenceler diyorum. Bol bol eğlenin(!)
Teşekkür ederim, kapanışı güzel ve anlayışlı bitirebildiğiniz için... Malum bu devirde herkes sizin gibi olamayabiliyor... ?

Son düzenleme:

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Teşekkür ederim, kapanışı güzel ve anlayışlı bitirebildiğiniz için...
Ben de teşekkür ederim, ancak bu bir kapanış değildi.

Franz-Kafka.jpg

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
  • Her insan bir alemdir. İnsan düşünceden ibarettir, geri kalan et ve sinirdir.

1572104789113.png

• Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.

meefes

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Çıldıvıyorum.
Küçük bir alıntı bırakalım öyleyse.
"Her ülke layık olduğu hükümeti alır. Aristoteles"
.
.
Şarkıyı burda yasaklasak da mı saklasak, oh george
Şarkıyı yoksa yasaklamasak da mı saklasak, oh george

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,194
Çıldıvıyorum.
Küçük bir alıntı bırakalım öyleyse.
"Her ülke layık olduğu hükümeti alır. Aristoteles"
.
.
Hanimini Hüppen Dezigi bannna RAP RAP.
Kefeşle Tayyüş İllede kıtmir RAP RAP.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Yani artık şey diyesim geliyor size de oluyor mu ?
Allah'ta benim belamı versin.Gelin yatırın beni sizde bende rahatlayalım bu ne.Sizin kafanız yerinde mi ? Daha bugün norveç te pkk lı kansızlar türk arabasına saldırdı.Övmelere doyamadığınızı biliyoruz ama biraz da bunlara bakın.Benim sınavım var, kendi vatandaşımı dilenirken görüyorum denemede aklıma geliyor çıkmıyor kalem oynatamıyorum.Dinleneyim bir bakayım diye foruma giriyorum.Siyaset bölümü açılmış iki üç tane kendini bilmez ya neyse ya ...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bu forum bildiğim kadarıyla herkese açık, tüm görüşlere ve hakaret içermedikçe, kırıcı olunmadıkça herkes düşüncesini yazabilir... Bazıları forumu kendi malları sanıyo mu acaba ya da tapusu onlara mı ait..? Yani biz konu açamaz mıyız, mesaj yazamaz mıyız..! Biz kimsenin kafasına silah dayamadık, dahası başlıkta da belirttik, konu içerisinde de belirttik lütfen diye, "sevenleri" olarak bir konu açtık diye... Bu hazımsızlık niye... ?

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Bu forum bildiğim kadarıyla herkese açık, tüm görüşlere ve hakaret içermedikçe, kırıcı olunmadıkça herkes düşüncesini yazabilir... Bazıları forumu kendi malları sanıyo mu acaba ya da tapusu onlara mı ait..? Yani biz konu açamaz mıyız, mesaj yazamaz mıyız..! Biz kimsenin kafasına silah dayamadık, dahası başlıkta da belirttik, konu içerisinde de belirttik lütfen diye, "sevenleri" olarak bir konu açtık diye... Bu hazımsızlık niye... ?
Anlamamazlıktan gelme benim sizle bir derdim yok durumdan bahsediyorum.Yeri geldiği zaman millet niye hükümete saldirıyor terör olayları oluyor onlara bakın diye ağlayan da sizdiniz.Şimdi terör olayından bahsediyorum türkün başına gelmiş.Ve diyorum ki böyle şeyler olurken bırak iç dış meseleleri siz yalakalık yapıyorsunuz.Sonra vay efendim hakaretsiz nezih ortamda bıdı bıdı bidi budu falan silah mı dayadık re re rö hadi yandan

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Anlamamazlıktan gelme benim sizle bir derdim yok durumdan bahsediyorum.Yeri geldiği zaman millet niye hükümete saldirıyor terör olayları oluyor onlara bakın diye ağlayan da sizdiniz.Şimdi terör olayından bahsediyorum türkün başına gelmiş.Ve diyorum ki böyle şeyler olurken bırak iç dış meseleleri siz yalakalık yapıyorsunuz.Sonra vay efendim hakaretsiz nezih ortamda bıdı bıdı bidi budu falan silah mı dayadık re re rö hadi yandan
Daha açık yazar mısın, sıkıntı tam olarak nedir? Yalakalık dediğin sevdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti ve onun Lideri hakkında yazdıklarımız ise durumunuz gerçekten vahim, acınacak bir hal almış demektir... Lütfen açık seçik olalım da boşa zaman harcamayalım.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Daha açık yazar mısın, sıkıntı tam olarak nedir? Yalakalık dediğin sevdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti ve onun Lideri hakkında yazdıklarımız ise durumunuz gerçekten vahim, acınacak bir hal almış demektir... Lütfen açık seçik olalım da boşa zaman harcamayalım.
Onun hakkında yazdıklarınız,içeriği vb. umrumda değil.Ben diyorum ki madem siyaset forumundayız ve başlığa bize özeldir demekle olmuyor.Siz hazır burda toplanmışken sorayım.Dediğin sıfatları taşıyan ama bir yandan da beni (zamanında-niyeyse hep seçim zamanı oluyor-) hain vb. birçok şey ilan eden kişi hakkındaki övme cilalama işlerinizi şu terörle mücadele ettiğimiz sıkıntılı günlerde yapmaktasınız.Amacınız azalan oyunuzu yeniden yükseltmeye çabalamak mı yoksa sadece naçizane sevgi gösterinizi yapıp ayrılmak mı ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şunu da açıkça belirteyim ki gelen konuyu sabote etmeye çalışıyor, giden aynı şekilde... Yazık, gerçekten yazık...

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,070
Beyler sakin olun. Kimse savunduğu yolu bir başkasının demesiyle bırakmıyor. Bunu öğrenmemiz lazım. Bırakalım kim kimi destekliyorsa desteklesin.
Kirli çamaşırları ortaya dökersek, daha derin tartışma açarsak hem boşuna strese sokmuş olurız kendimizi hem de birilerinin hoşuna gitmezse dediklerimiz kötü sonuçlara yol açabilir.Ne yazık ki düzen böyle ve forumda 3-5 kişiyle kavga etmek gereksiz stresten başka bir şey değil.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Onun hakkında yazdıklarınız,içeriği vb. umrumda değil.Ben diyorum ki madem siyaset forumundayız ve başlığa bize özeldir demekle olmuyor.Siz hazır burda toplanmışken sorayım.Dediğin sıfatları taşıyan ama bir yandan da beni (zamanında-niyeyse hep seçim zamanı oluyor-) hain vb. birçok şey ilan eden kişi hakkındaki övme cilalama işlerinizi şu terörle mücadele ettiğimiz sıkıntılı günlerde yapmaktasınız.Amacınız azalan oyunuzu yeniden yükseltmeye çabalamak mı yoksa sadece naçizane sevgi gösterinizi yapıp ayrılmak mı ?
Bu sualleriniz iyi niyetten uzak olduğu için cevaplama gereği şimdilik duymuyorum, haksızlık yapıyorsunuz... Sıkıntıyı tam olarak halen anlamış da değilim, isterseniz burada açıkça yazmaya çekindiğiniz bi konu ise özelden yazınız.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Bu sualleriniz iyi niyetten uzak olduğu için cevaplama gereği şimdilik duymuyorum, haksızlık yapıyorsunuz...
İyı niyetli olduğunu ben de söyleyemeyeceğim ama niyetim kötü de değil.O yuzden açık konuşun dediğinizde ne istediysem onu yazdım.Ayrıca gelen giden vuruyor gibi bişey demişsiniz.Sizin bu konunuz da olmayacak duaya amin demek gibi yinede siz bilirsiniz.Yeptığımın da haksızlık olmadığını söylemem gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyler sakin olun. Kimse savunduğu yolu bir başkasının demesiyle bırakmıyor. Bunu öğrenmemiz lazım. Bırakalım kim kimi destekliyorsa desteklesin.
Kirli çamaşırları ortaya dökersek, daha derin tartışma açarsak hem boşuna strese sokmuş olurız kendimizi hem de birilerinin hoşuna gitmezse dediklerimiz kötü sonuçlara yol açabilir.Ne yazık ki düzen böyle ve forumda 3-5 kişiyle kavga etmek gereksiz stresten başka bir şey değil.
Doğru kardeşim o yüzden özele bi bak.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Rte benim ilk zamanlar sevdiğim bir devlet adamıydı ülkeye evet çok şey kattı ama çok şey de götürdü hukuk ve adalet demez mi bide işte o zaman bi gülme geliyor ülkemizde ne hukuk var ne adalet.Ben zaten kendim de dahil kimseyi sevmiyorum bu son zamanlarda herkes çıkarcı olmuş çıkmış.Son olarak hiçbir zaman suç siyasetçilerde değildir suç tamamen halkta yani bizdedir gelen onca zamdan sonra bütün illerde eş zamanlı kıyamet kopmuyorsa işte o zaman bize herşey müstehak zaten bunu Allah'ta söylüyor siz nasılsınız öyle de yönetilirsiniz.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Rte benim ilk zamanlar sevdiğim bir devlet adamıydı ülkeye evet çok şey kattı ama çok şey de götürdü hukuk ve adalet demez mi bide işte o zaman bi gülme geliyor ülkemizde ne hukuk var ne adalet.Ben zaten kendim de dahil kimseyi sevmiyorum bu son zamanlarda herkes çıkarcı olmuş çıkmış.Son olarak hiçbir zaman suç siyasetçilerde değildir suç tamamen halkta yani bizdedir gelen onca zamdan sonra bütün illerde eş zamanlı kıyamet kopmuyorsa işte o zaman bize herşey müstehak zaten bunu Allah'ta söylüyor siz nasılsınız öyle de yönetilirsiniz.
Kalın yazılı bölüm tehlikeli bi söylem, ama Türk Halkı Devletini sever, asla kendi içindeki tartışmalardan yabancıların istediklerine uzanan bir yola tevessül etmez.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Kalın yazılı bölüm tehlikeli bi söylem, ama Türk Halkı Devletini sever, asla kendi içindeki tartışmalardan yabancıların istediklerine uzanan bir yola tevessül etmez.
Kalın yazılı yerde anlatmak istediğim şey yakıp yıkmak değil insanların birlikte hareket edip hak arayışında bulunması herşeye susmaması tepki göstermesi ama tabi bunu yakıp yıkmadan insan gibi yapmak lazım özetle birlik olmak lazım.

Reaksiyon puanı
303
Yüksek dozda Sabah gazetesi... ve sonuç... Üzücü

Aman Aman Nereye Geldiq... Daa Demin Saathane Meydanında çaqma barbi satıyordum...

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Bir yandan ince kılıçdaroğlu meseleleri diğer yandan İmamoğlunun kucaklayıcı sözcükleri bir başka yandan pyd terör örgütü değil açıklamaları Akşener ile çelişen Kılıçdaroğlu açıklamaları ve bunların yanında ciddi destek vermiş HDP nin ateş kusan açıklamaları.

Sizce bu kadar karışık iç siyasete sahipken bir ittifak bu ülkeyi daha iyiye götürebilir mi? Cevabı balık hafızalı milletimizin unuttuğu geçmiş koalisyonlarda..

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Erdoğan'ı sevmeyenler yada iktidardan inmesini bekleyenler vede bunun olabilmesi için her türlü yalan dolan haber yapanlar yada sosyal medyada yayanlar vede bu tip forumlarda taraftar toplamaya çalışanlar ülkemizin menfaatlerini zerre kadar düşünmeyenler vede ülkemizin güçsüz düşmesini planlayan vede isteyen örgüt yada devletlere piyonluk yapanlardır.

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Cahille sohbet olmaz demiş atalarımız. İçinde bilgi bulunmayan sadece hakaret bulunan mesajları şu durumda sadece size iade edebilirim. Daha fazlasını hakketmiyorsunuz.

Biz kardeşlik barış sevgi diyoruz siz kin nefret ve öfkeden bahsediyorsunuz. Kim neye piyonluk ediyor bir daha düşünün isterseniz.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
1572199511365.png
1572200120412.png
1572199545285.png
1572199673383.png

Bizde kahraman bitmez... Türkiye Cumhuriyeti öncesini yazmadım bile... ?

Son düzenleme:

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Sadece diyorum ki, ATATÜRK'ü koruma kanunu kaldırmaya cürret eden şahıslar bizzat bu ülkenin baş düşmanıdır Onlar da kendilerini iyi biliyor

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Biraz yazılanları okudum amaç tartışma açmak değil gibi duruyor ondan tartışma oluşturmayacak şekilde fikrimi belirteceğim (çalışacağım en azından konuşursam susmam çünkü) RTE hakkında : Ülkeye birçok şey verdi ve birçok şey aldı, yol konusunda ülkenin altyapı eksiği vardı ve büyük ölçüde o eksik giderildi bu bir gerçek, onun dışında dış siyasette de emin adımlarla hareket edildi bu benim gözümde RTE'nin yaptığı iyi işler bir de rezil yönü var; Altyapı bir eksikti ve giderildi ama iki soru var birisi ilk ihtiyacımız yol mu eğitim mi ? İkincisi bu yolları kendi paramız ile mi yoksa borç ile mi yaptık ? (ihale vermekten hal olduk kısaca), eğitimde sistem değiştirip durduk, daha eski sistemin kötü yanlarına çözüm bulamadan daha da rezil sistemler getirdik durduk, yada türk halkı aptal da mı bir türlü (genelimiz) matematikte başarısız ? Hayır, sistem tamamen bir propaganda+Boş bilgiler ile dolu. Ama şöyle bir gerçek var ki O da ne kadar Şu anki hükümeti ve baştakileri sevmiyor, desteklemiyor olsam da (en azından halkın çoğunluğunun desteklediği kişiler arasından yok yoksa varlar ama seslerini duyan yok) şu anda başa geçip de onlardan daha iyisini yapacak kişi yok (Ne yazık ki yok olanlar daha da reziller, şu ankiler istedikleri olmadığı zaman diretiyorlar/meydan okuyorlar (daha doğrusu meydan okumaya çalışıyorlar) en azından)