Recep Tayyip Basını Suçladı

-BeSTe-

Profesör
Reaksiyon puanı
4
4971865.jpg

Basını suçladı
Başbakan Tayyip Erdoğan, eksenine türban tartışmalarını koyduğu grup konuşmasında medyaya yüklendi. Erdoğan, şu mesajları verdi:

Başbakan ne demek istedi?

SADECE YAYGARA "TBMM’de hak ve özgürlükler konusunda bir adım atıldı diye samimi kaygılarını ortaya koyan vatandaşlarımızı hariç tutarak söylüyorum, CHP ve onlarla hareket eden medya grubunun nasıl yaygara kopardığını görüyoruz. Dünyaya iki Türkiye fotoğrafı vererek, sanal kutuplaşmalarla, gerilimi artırarak netice alacaklarını zannediyorlar.

KAOS KAFANIZDA Türkiye’de bir kaos ve tutarsızlık varsa o da bu başlıkları atanların kafasındadır. Derdiniz başka. Açık söyleyeyim aslında çıkarlarınızı tehlikede görüyorsunuz yoksa laikliği değil. Bu manşetler yalnızca çıkar kavganızı örtmek için bir maske. Tıpkı bazı protesto gösterilerinde cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün, Bolşevik Lenin’e meşruiyet kazandırmak için istismar edilmesi gibi, siz de laiklik üzerinden kendi çıkar kavganıza meşruiyet kazandırmanın peşindesiniz.

YÜZDE 73 DESTEK 411’i kaos olarak göstermek suretiyle, demokrasiyi yok farzedeceksin. Parlamentoda geçerli toplam oyun yüzde 80’i bu yasa değişikliğine evet diyor, sonra kalkıyor, yüzde 20’ye mahkûm ediyorsunuz. Aynı şekilde, bu ’evet’ diyenlerin arkasındaki yaklaşık toplumsal destek, yüzde 73’tür. Yüzde 27’ye bunu mahkûm etmek istiyorsunuz. Bunun demokratik ilkelerle uyumlu yanı olabilir mi?

5 YILDA NE DEĞİŞTİ Ellerinde tek silahları var; ’Diğerlerinin durumu ne olacak?’ Bugüne kadar ne oldu? 5 yıl içerisinde, AKP iktidarında ne oldu? 4.5 yıl belediye başkanlığı yaptım, ne oldu, hangi yaşam şekliniz değişti? Ayıptır ayıp, izan, insaf gerekir. Sizin istediğiniz düzen, demokrasi değil, düpe düz diktatoryal bir düzendir."

’Beyaz çarşafı giydik de geldik’

BAŞBAKAN Erdoğan, CHP lideri Baykal’a da şöyle yüklendi: "İşte buyurun, cumhurbaşkanı değerlendirmesini yapmadan, bakıyorsunuz anamuhalefetin başı şimdiden ahkam kesmeye, yargıya akıl vermeye, yönlendirmeye başladı. İstikamet veriyor ve idam sehpasının yolunu gösteriyor. Sen nasıl demokratsın ya. Ha biz o beyaz çarşaflarla beraber yola çıktık. Bedel ödemeye hazırız. Kusura bakmayın, Türkiye’de herkes görüşlerini söyler, meselelerimizi tartışırız. Sonra demokrasinin kuralları işler ve işliyor. Beğenseniz de beğenmeseniz de bu böyle yürür."

Kaynak

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
hehe :)

’Beyaz çarşafı giydik de geldik’ demiş heralde bi kac sene sonra da Kara çarsaf giydik de gidiyoruz diye soyler sayın basbakanımız ....

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
psikopata bağladı işi.

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yolsuzluk ve yoksulluk verileri hiç iç açıcı değil. Ama nedense global sermaye doyduğu için bu pis çarktan kimseden ses seda gelmiyor. Öldürülmüş tarım, öldürülmüş hayvancılık, tam dışa bağımlılık, kendi ülkemde köle olacağım yabancı kurum ve kuruluşlar. %73 yabancılara köle olmayı istiyorsa ben % 27 ye katılırım tabiki. Ama kaçırdığın nokta şu ki ekonomik buhranı daha fazla gölgeleyemiyeceksin ve masken düşecek. İşte o zaman kaçarsın herhalde amerikaya :)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
başlıkta isim yanlış yazılmış... "Tayyip" olucak doğrusu.
sevmediğimiz kişilerin adını yanlış yazarak mı intikam alıyoruz?

toplumun ileri gelen,aydın,her konuda herşeyi bilen,zeka seviyesi oldukça üst seviyede olan,%73 bişey bilmiyo biz daha iyisini biliyoruz diyen sayın %27 lik kısım mensubu arkadaşlar ! adamı sevmeyebilirsiniz,çok başarısız da olabilir.hatta kaba saba bi adamda olabilir.ama eğer ben Türküm diyosanız o sizin başbakanınız...

ben olsam biraz daha saygılı olurdum...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yer6, senin burada yerin yok arkadaşım. İnan bana, biz o %73'ün de, %27'nin de içinde değiliz. Buna bağlı olarak bize ülkeyi terkedin o zaman diyen pişkinler de olacak. Ama sana maskelerin düşeceği günden bahsediyorlar. Ben de sana diyorum ki, bekleyin, biz de bekliyoruz. ;)

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yer6 dedi ki:

toplumun ileri gelen,aydın,her konuda herşeyi bilen,zeka seviyesi oldukça üst seviyede olan,%73 bişey bilmiyo biz daha iyisini biliyoruz diyen sayın %27 lik kısım mensubu arkadaşlar ! adamı sevmeyebilirsiniz,çok başarısız da olabilir.hatta kaba saba bi adamda olabilir.ama eğer ben Türküm diyosanız o sizin başbakanınız...

Başbakanım evet ama tanrım değil ki adını yanlış yazdılar diye delalleneyim,
Hatalı gördüğümü yüzüne vururum bana da ananı al da git mi diyecek yoksa.
Atatürk herkesi dinlerdi ama herkesi dinlerdi, eleştirenleri de dinlerdi,
Ben böyle bildim böyle beklerim buna da hazırmısınız, yoksa despotmusunuz :)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Atatürk'le kıyasladığına göre Tayyip ten beklentilerin çok büyük!
yada şöyle söyleyebilirizki başa herkim geçerse geçsin sen memnun olmıycaksın !

seni memnun edicek birisi bulunmıycak.sen her geleni eleştirceksin.doğru yaptığı içinde "Atamız daha iyisini yapardı" diyceksin.ozaman senin söylediklerini tabiri caizse "deli saçması" olarak adlandırabiliriz.sen istediğin kadar konuş.nasılsa sen hep karşı çıkıcaksın...

ayrıca söylediğin şeye harbi güldüm :D ."tanrım diil ki" demişsin.ozaman herkes birbirine istediğini yazıp çizsin :D .nasılsa kimse kimsenin "tanrı"sı değil ...

bilmem anlatabildim mi?

not:ben sadece konuyu açan arkadaşı yanlış yaptığını düşünerekten uyarmaya çalıştım.yarası olanlara duyurulur...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yer6, yahu kardeşim sen benim mesajımı görmedin mi? Herkesi Atatürk'le kıyaslayanların kendisi kıyaslık zaten sen neden üzüyorsun kendini? Üstelik de Atatürk herkesi dinlemezdi; onu lider olarak seçenler henüz liderlerini tanımıyorlar. Ya da tanıyorlar ama farklı gösteriyorlar.. Yanlış bildiğimizi zannedenlere, velev ki yanlış biliyoruz, Atatürk de tanrı değil ki deyip işin içinden çıkmasını da biliriz. (O bize yakışmaz, onlar bunu da bilmez.)

Tayyip Erdoğan'da Atatürk'te olan zekanın 10'da biri bile yok. Nitekim eğer olsaydı, erkeklere bile "türban" taktırırdı. :)

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
deli saçması lafını birçok vatanhaininden duydum, şeyh saidçi , saidi nursici, ingiliz uşağı ve maide suresi 51. ayete inat, yani kendi inancına bile hain ve saygısız bir sürü ucube down sendromlu insan tanıdım. Söz meclisden dışarı canım sen onlardan değilsindir yani afedersin.

Uslubu adi olanla konuşmayacaksın demiş büyüklerimiz, ne güzel demiş...

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Elmacik dedi ki:
Yer6, yahu kardeşim sen benim mesajımı görmedin mi? Herkesi Atatürk'le kıyaslayanların kendisi kıyaslık zaten sen neden üzüyorsun kendini? Üstelik de Atatürk herkesi dinlemezdi; onu lider olarak seçenler henüz liderlerini tanımıyorlar. Ya da tanıyorlar ama farklı gösteriyorlar.. Yanlış bildiğimizi zannedenlere, velev ki yanlış biliyoruz, Atatürk de tanrı değil ki deyip işin içinden çıkmasını da biliriz. (O bize yakışmaz, onlar bunu da bilmez.)

Tayyip Erdoğan'da Atatürk'te olan zekanın 10'da biri bile yok. Nitekim eğer olsaydı, erkeklere bile "türban" taktırırdı. :)

özür dilerim :D .bir anda içimden mesaj yazasım geldi tüm konulara.baktım bir arkadaşımız yanlış birşeyler yazmış uyarmak istedim.üzerine alınanlar oldu :) .uzadı konu.
yarın çok zorlu bi sınavım varda.daha çalışmadım.stres yaptı heralde.sdn de vakit geçirmek istedim :( ...

bu arada tam msjımı yazdım yolluyodumki yeni bir mesaj gelmiş :D :D ...yaa süper konu deiştiren arkadaşlar var.yani orda bir paragraf yazı yazmışım içinden tek kelime seçip isteğin doğrultusunda yorumlamışsın :D .ayrıca "deli saçması" kelimesinin anlamını yanlış biliyosun!adi bir uslub kesinlikle değildir !
down sendromlu falan :D ."AŞAĞILADIĞINI SANIYOSUN DEĞİLMİ :) "...

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beni eleştirirken kendin aynısını yapıp neden down sendromlu lafına taktın ki hahahhahha inancıma söven müslüman olsa muhahahhaha, üstte saidi nursi şeyh said vatanhaini gibi kelimeler de var hani kör olduğun yada bilipte örtmeye çabaladığın. Sana hakaret etsem ne geçer ki elime, zaten yalana köle birine daha ne kötülük yapılabilirki :)

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Elmacik dedi ki:

:D :D ilginç bir zeka olurdu gerçi bence o o zekaya sahip zati :D

yakındır....!

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
yer6 dedi ki:

Yanlış yazılmış olabilir.
Her birşeyi intikam, iftira ve laf ebeliği olarak mı algılıyorsunuz ?

-BeSTe-

Profesör
Reaksiyon puanı
4
yer6 dedi ki:
Atatürk'le kıyasladığına göre Tayyip ten beklentilerin çok büyük!
yada şöyle söyleyebilirizki başa herkim geçerse geçsin sen memnun olmıycaksın !

seni memnun edicek birisi bulunmıycak.sen her geleni eleştirceksin.doğru yaptığı içinde "Atamız daha iyisini yapardı" diyceksin.ozaman senin söylediklerini tabiri caizse "deli saçması" olarak adlandırabiliriz.sen istediğin kadar konuş.nasılsa sen hep karşı çıkıcaksın...

ayrıca söylediğin şeye harbi güldüm :D ."tanrım diil ki" demişsin.ozaman herkes birbirine istediğini yazıp çizsin :D .nasılsa kimse kimsenin "tanrı"sı değil ...

bilmem anlatabildim mi?

not:ben sadece konuyu açan arkadaşı yanlış yaptığını düşünerekten uyarmaya çalıştım.yarası olanlara duyurulur...

Tamam saol çok muhattabım deildir kendisi de hem kendisini hemde ismini umursamam ayrıca ben onu başbakan falan yapmadım oyüzden sen de çok daha düzgün konuşursan çok sevinirim. İsmi ister Tayyip olsun ister başka bişe herşeyin bi adabı (üslubu vardır ) sende düzgün konuşmayı öğrenirsen daha çok sevinicem ....

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
susturulmuş basın sesini az biraz çıkarınca suçlu oluyor.

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arap hükümetleri, televizyon yayınları üzerindeki kontrolü artırma hazırlığı içine girdi.

Mısır ve Suudi Arabistan'ın girişimiyle toplanan Arap Birliği enformasyon bakanları, kısıtlamaları ağırlaştıran Uydu Yayınları Sözleşmesi'ni kabul etti.

Sözleşmeye göre, yayın kuruluşları dinleri eleştiremeyecek, siyasi ve dini liderleri kötüleyen yayınlar yapamayacak.

Cinsel içerikli ve içki-sigara kullanımını özendiren yayınlar da yasaklandı.

Sözleşmenin ihlali durumunda, kuruluşun yayınları durdurabilecek ya da yayın hakkı feshedilebilecek.

Sözleşme, 22 Arap Birliği ülkesi için bağlayıcı nitelikte. Çekince koyan tek ülke ise, El Cezire televizyonuna evsahipliği yapan Katar oldu.

Uzmanlar, kısıtlamaların muhalif seslerin duyulmasını sağlayan siyasi tartışma programlarının artış göstermesi nedeniyle gündeme geldiği görüşünde birleşiyor.

Suudi Arabistan, böyle bir programda, bir konuğun kamu sektörü çalışanlarının maaş artışıyla alay etmesi üzerine tartışma programlarını süresiz olarak yasaklamıştı.
Böyle bir basın özleminde.

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
rave dedi ki:
susturulmuş basın sesini az biraz çıkarınca suçlu oluyor.
(görsel)basın'ın sustulmuş halimi ?? 1 suçu 10 suç yapan basın susturulmuş haliyse kimbilir konuşunca neler olacak.. ;)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Şu anda basın bu arkadaşlar için ayının köprüdeki hali. Nitekim yıllardır basından medyadan şikayet ederler, bugün denize düşen yılana sarılır hikayesindeki gibi basına sarılıyorlar. Nerde beleş, oraya yerleş.. Basınınız da sizin olsun, özlemini duyduğunuz diğer saçmalıklar da..

futureng

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu ana kadar milletin içinde yara olmuş bir konuya merhem gibi bir çözüm gelmiş. Tabi dini unsurlardan yoksun olan basının da zoruna gitmiş. Ama herkes haddini bilecektir.

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Atatürk'ten sonraki Türkiyeyi geliştiren en büyük iktidar AKP'dir. Atatürk'ün %7 lere varan büyüme hızına yaklaşan en yakın parti AKP'dir.Baykal başa gelirse 20 yıl geriye gideriz.Karanlığa gömülürüz.Bence son 75 senenin en iyi iktidarı.Çok haklı konuştu.Atatürk kadar olmasada gene de iyi bir lider.. bu saatten sonra Atatürk gibi bi lider dünyaya gelmez.Kıyaslamayalım.

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yav adam ne konuşuyorsa haklı ve doğru.basın yalaka ve serefsizdir.çünkü gördük bir kaç ay önce.ermeni öldü hepimiz ermeniyiz.hirant öldü.hepimiiz hirant dinkiz.perki 35 şehit verdirk neden demediler.hepimiz Türküz.ha işte bu kadar serefsiz dir basın...