Recep İvedik 3, Yahşi Batı'yı solladı!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Ezeli rekabet start aldı! "Recep İvedik 1 ve 2" filmleriyle Cem Yılmaz'ın A.R.O.G ve G.O.R.A'daki gişesini sollayan Şahan Gökbakar, yine kural bozmayacağını gösterdi. Recep İvedik'in 12 Şubat 2010'da vizyona girmesi planlanan 3. filminin fragmanı 23 Aralık'ta görücüye çıktı.

recep_yahsi_bati.jpg

"Recep İvedik 3"ün başarısını şimdiden gösteren fragmanı; dün saat 13.15 itibariyle sadece Youtube'da 604.613 defa izlendi. Onlarca kişinin paylaştığı fragman, her geçen dakika onlarca defa tıklanıyor.

Cem Yılmaz'ın büyük emek sarfettiği "Yahşi Batı" adlı sinema filminin 21 Kasım'da gösterilmeye başlanan fragmanı ise Recep İvedik 3'le aynı başarıyı gösteremedi. "Yahşi Batı"nın fragmanı 21 Kasım'dan beri yine dün 13.15 itibariyle Youtube'da 253.713 defa tıklandı.

Tüm zamanların en çok izlenen ilk 2 yerli sinema filmi "Recep İvedik"ler oldu. Şahan Gökbakar'ın ilk filmini 4 milyon 306 bin 698, 2. filmini 4 milyon 301 bin 641 kişi izledi. Cem Yılmaz'ın ilk filmi G.O.R.A, 4 milyon bin 711, 2. filmi A.R.O.G ise 3 milyon 701 bin 940 kişiye ulaştı. Bu arada Recep İvedik 3, 12 Şubat 2010; Yahşi Batı ise 1 Ocak 2010'da gösterime girecek.

KAYNAK

Recep İvedik 3 - Fragman

Yahşi Batı - Fragman - Cem Yılmaz

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ama hakikaten bu son recep 3 mükemmel ben daha fragmanda gülmeye başladım adamı hiç sevmezdim ama şimdi hoşuma gitmeye başladı:)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ikisi de başarılı insanlar. ama ben cem yılmazın filmlerini tercih ederim. bir kere, cem yılmazın filmleri hep büyük prodüksiyonlar. ortada harcanan büyük bir emek var. recep ivedik filmleri ise genelde daha düşük bütçeli yapımlar ve en önemlisi arka arkaya gelmiş skeç serisi gibiler. ortada ciddi bir senaryo bile yok. ama başarılımı, başarılı tabiki. onu da kimse inkar edemez.

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Recep İvedik 3 , 2 gibi saçma olmıcak gibi geliyo :D ama belli olmas

faceoff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geniş kadrosu, bütçesi, görsel efektleri, kaliteli espirileri ile cem yılmaz' ın yahşi batısı; şahan' ın yerlerde sürünen esprilerine, canlandırdığı kalitesis karaktere, rakip bile gösterilmemeli. bizim halkımızın sinema anlayışına göre ikisi ne yazık ki rakip oluyorlar ve bu karşılaştırmaların düzeysizliği nedeniyle kaliteli yapımcılar halka küsüyor. bunun sonucunda sinema sektörümüz her geçen gün kaliteden uzaklaşan bir grafik çiziyor. her sene onlarca türk filimi vizyona giriyor ama ne yazık ki en çok reytingi en kalitesiz yapımlar alıyor.
ben artık size bırakıyorum yorumu.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
demiştim cem yılmaz bundada iş yapamicak die.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Gişede de sonuç böyle olacak. Şahan yine ezip geçecek.

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
bizim insanımız aynada bile kendine saatlerce bakar e sinemada (çok abartılıda olsa)kendimizi
izleme imkanı bulunca kaçırmıyoruz haliyle

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Cem Yılmaz 10 numara bir STAND-UP uzmanı..Ama iş filme gelince öyle olmuyor işte..AROG rezaletinden sonra Cem Yılmaz ın filmlerine artık kuşkulu bakıyorum..

Recep Ivedik ise 2 bölümde de gülmekten öldürdü beni :)
Seversiniz ya da sevmezsiniz ama Şahan ın filmleri gerçekten güldürüyor.
Normalde sinemaya gitmem ama bu seferde Geleneği bozmadan inşAllah 3. filmede gideceğim..

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Recep İvedik karşısında en uyduruk bir film bile benim gözümden birincidir,hele bu filmi Cem Yılmaz yapıyorsa kesinlikle birincidir :).

proghakan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şahan sokak jargonundaki argo sözler yer yer de küfürlerle insanları güldürüyor ve unutmamak gerekirki insanları aşağılama yani her türlü kötü bi insan ama insanlar seviyor açıkcası bende izliyorum ama cem yılmaz daki zekilik insanlara verilen mesajı bulmak imkansız cem yılmazın filmlerinde süreklilik bi sebep var ama şahanın filmleri sadece izleyici çoğunluğu bulmak amaç buysa bunu başarıyor zaten cem yılmazın amacı bu olsa inanıyorumki bunu başarır ama onun amacı bence sanat ve sanat yaparak insanlara bişey verebilmek taklid yapmıyor adam esprilere bakarsak bunu anlamak zor değil yahşi batı filmi gişede hasılatı az yapabilir ama hasılat kalite demek değil insanların filmi ne için izlediği önemli kimse recep ivedik kaarkteri olmak istemez çevresindede böle birini istemez ama cem yılmaz karakteri yerinde olmak ister çevresinde böle insanları ister ama adaletsiz olan bi sektörde iş yaparken bole şeylere maruz kalıyorlar 2 filmide izleyeceğim...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
şuan ikisinede baktığımda (fragman olarak) beni ivedik daha çok umutlandırdı
western sevenler cemi yalnız bırakmayacaktır ama daha çok ivedik izlenecek gibi :)

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bir kere aklı başında herkesin şunu kavraması gerekiyor. X filmini dört milyon kişi, Y filmini de iki milyon kişi izlemiş olsun. Bu istatistik kesinlikle X filminin Y filminden daha iyi bir film olduğunu göstermez.

Recep İvedik filmiyle ilgili ilk olarak şunu söyleyeyim, filmde espri diye bir şey yok, gerçekten yok yani, sıfır. Sadece abartılmış kıroluk ve hayvanlık var. Komedi dediğin bence biraz zeka ister, esprilerin inceliğine bakar bence. Recep İvedik'te böyle bir şey yok, öküzün teki bağırıyor, çağırıyor, arada bir "Gonuşma layn!" diye anırıyor ve millet buna gülmekten kırılıyor. Filmi anlayabilmek için bir zekaya sahip olmanız gerekmiyor zaten, temel insan vasıflarına sahip her canlı bu salaklıklara güler ya da en azından tebessüm eder ki ikinci filmde o bile olmadı, hep aynı saçmalıklar aynı salaklıklar. Adam her "Gonuşma lahn!" deyişinde içimden, "Tamam anladık da sıkmadı mı artık?" dedim. Filmdeki komikliklerin %90'ını fragmanında daha önceden izlemiş halde giriyorsunuz salona. O %90'a, daha önce nasıl güldüğünüzü hatırlayıp tekrar gülüyorsunuz, geri kalan %10'a da verdiğiniz para boşa gitmesin diye gülesiniz geliyor. Bu kadar boş bir film, hatta film bile değil.

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Nedense ben gişelere baktığımda Recep İvedik 1 Daha çok Recep İvedik 2 yarısından biraz daha çoktu :)

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
yahşi batı bence geride kalsada kalitedir:thumbup:

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Yahşi Batı'nın Fragmanı bana biraz itici geldi.Ama Cem Yılmaz kötü film yapsada ona hayran olmaya devam edeceğim çünkü G.O.R.A dan sonra Türk sinemasında bir patlama oldu.G.O.R.A Türk sinemasının yeniden doğmasını sağladı.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
O işi yapan GORA değil Eşkıya'ydı. ;)

Yeniüye_61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
recep ivedik bence film niteliğinde bile sayılmaz en fazla skeç olur, kroluk yada daha değişik tabirle hayvanlık yaparak bohohoyytt diyerek güldürmeye çalışıyor insanları ki buna gülenlere hakkaten şaşırıyorum ya bu espri dediğin zeka işidir recep ivedik de hep bi küçük düşürme bi aşağılama sözleri var bunlara da gülünüyor film zevkini sorgulamayacam tabi kimsenin bence recep ivedik 1-2-3 deki esprileri topla cem yılmazın bi filmindeki kaliteyi bulamazsın yaklaşamazsın bile yahşi batı ya kesinlikle gideceğim eminim ki bol bol da güleceğim

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Ben yıllardır Şahan'ı takip ederim.Recep İvedik ile dahada mutlu etti beni.

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ikiside guzel ikisinin ayrı bir guldurus stili var

outcast

Asistan
Reaksiyon puanı
1
geniş kadrosu, bütçesi, görsel efektleri, kaliteli espirileri ile cem yılmaz' ın yahşi batısı; şahan' ın yerlerde sürünen esprilerine, canlandırdığı kalitesis karaktere, rakip bile gösterilmemeli. bizim halkımızın sinema anlayışına göre ikisi ne yazık ki rakip oluyorlar ve bu karşılaştırmaların düzeysizliği nedeniyle kaliteli yapımcılar halka küsüyor. bunun sonucunda sinema sektörümüz her geçen gün kaliteden uzaklaşan bir grafik çiziyor. her sene onlarca türk filimi vizyona giriyor ama ne yazık ki en çok reytingi en kalitesiz yapımlar alıyor.
ben artık size bırakıyorum yorumu.

aynen katılıyorm

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Recep ivedik espirilerini anlayan adam Cem yılmaz esprilerini anlamayabilir.Bariz bi kalite farkı var arada.Sonuç olarak ikiside güzel işler yapıyor ama arada farkın sebebi bu bence.

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
cem yılmaz zaten guzel degıl hıc bır fılmı tabıkı recep ıvedıgın gecmesı normal olan bırsey

Bursasporlu

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu konuda bi kıyaslama yapmak bana doğru gelmiyor. Çünkü ikisininde kendine özgü bir tarzı var. Bazıları Recep ivedik karakteri için Şahan'ın sanki doğal haliymiş gibi acımasız eleştiriler yapıyorlar. Çok yanlış çok seviliyor ve çok gülünüyor, başarısıda ortada tartışmaya bile gerek yok. Cem YILMAZ ında kendi özgü bir tarzı var seven ve destekleyen binlerce hayranı var. Ya Cem YILMAZ ya Şahan GÖKBAKAR gibi bir seçime zorlamak doğru değil. Ben ikisinide izliyorum ve ikisinide çok seviyorum. İkisinede izlesek ve gülsek olmuyor mu ? Ama illa birini seç derseniz Cem YILMAZ derim tartışmasız..

Son mesajlar