Razer Kraken Tournament Edition İçin Synapse Ayarları

Bu konuyu okuyanlar

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
2003 ten bu yana bilgisayarım var ve az çok neyin neye yaradığını bilirim ama bundan bi halt anlamadım. Az çok neyin neye yaradığınıda tahmin ediyorum yada tercüme ettiriyorum. Şöyle bir tahminim var, oyuna göre ayarlayınca insan seslerinde verim alınmıyor bu meret ile. İnsan seslerine ayarlayınca oyundan verim alınmıyor. Yani oyunun gönderdiği ses içinden bilgileri ayrıştırıp insan sesini şu tonda vereyim, oyun sesleri ve efektleri şu tonda vereyim diye bir mantığı yok heralde programın. Tam anlatamadım sanırım ama idare edin. Bilgisayarıma bağlanıp yardımcı olmak isterseniz hayır demem.
Oyun içinden konuşuyorsanız olmaz zaten discord sertifika var o kulaklığın discord ses çıkış ayarını chat oyunun sesini ise game sürücüsüne alacaksınız 2 tane ses kartı var o kulaklıkta.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyun içinden konuşuyorsanız olmaz zaten discord sertifika var o kulaklığın discord ses çıkış ayarını chat oyunun sesini ise game sürücüsüne alacaksınız 2 tane ses kartı var o kulaklıkta.
Şimdi anlaşıldı o zaman mesele. Oyun içindeki sesleri kapatmak gerek. Discord kullanmıyorum. Böyle idare edeceğiz.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu oyun, kulaklık, yeni bilgisayarım, eski bilgisayarım kökten kanser edecekler beni. Sigarayı bıraktım, ona vereceğim parayla bilgisayar toplayım dedim, iyice strese soktu beni bu gavur icadı :) Game modunda 24bit 96000hz kalitesine aldım, oyunu açmaya çalışıyorum mavi ekran veriyor. Derken derken ses komple gitti, synapsis programı bilgisayarı kitledi. Kökten sildim yüklüyorum. Olmadı formata kadar gidecek bu işin sonu.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Synapse yazılımı bozuldu onu düzeltmeye uğraşıyorum. Tek kurcaladoğım şey ses kalitesi. Bundan dolayı yazılıma ne oldu anlamadım

martianguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bana yardımcı olur musunuz? Ekolayzer ayarlarının hiçbiri çalışmıyor ayrıca kulaklığı daha dün aldım game veya music hiçbir mod çalışmıyor üstte dediğinizi yaptım aygıt yöneticisinden sildim tekrar yükledim fakat ekolayzer hiçbiri çalışmıyor.
programınız çalışmıyor. aygıt yöneticise girin yukardan görünüm penceresinden gizli aygıtları göster diyin ardından alt tarafdan başında ses olan 2 sekmeyide açın ve hepsini kaldırın yazılımı olanlarıda kaldırın ardından synapse programımı yeniden kurun.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Format attım. Şimdi daha iyi oldu. Teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bana yardımcı olur musunuz? Ekolayzer ayarlarının hiçbiri çalışmıyor ayrıca kulaklığı daha dün aldım game veya music hiçbir mod çalışmıyor üstte dediğinizi yaptım aygıt yöneticisinden sildim tekrar yükledim fakat ekolayzer hiçbiri çalışmıyor.
THX Spatial'a geçtiniz mi? Geçtiğinizde sorun devam ediyorsa uygulamayı silip yeniden kurun bendede oluyordu başlarda.

martianguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
THX Spatial'a geçtiniz mi? Geçtiğinizde sorun devam ediyorsa uygulamayı silip yeniden kurun bendede oluyordu başlarda.
THX geçtiniz mi derken? Ben de burası böyle THX geçersem kulaklığa ses gelmiyor.

Ekli dosyalar

• cats.jpg
    cats.jpg
    23.4 KB · Görüntüleme: 250

martianguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Geçtikten sonra arkada açık olan Spotify, Chrome gibi uygulamaları yeniden başlatırsanız ses gelecektir.
Dediğiniz seçeneği seçmek demek 7.1 aktif etmek ve ekolayzer kullanmak mı demek? deneyeceğim şu an r6 dayım.

Edit: Hiçbir şey çalmıyor yeniden başlatmama rağmen.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Dediğiniz seçeneği seçmek demek 7.1 aktif etmek ve ekolayzer kullanmak mı demek? deneyeceğim şu an r6 dayım.

Edit: Hiçbir şey çalmıyor yeniden başlatmama rağmen.
O mod haricinde başka birini seçersem ekolayzer bende çalışmıyor. Ayrıca THX Spatial'a geçince THX aktifleşmiyor istediğin zaman istediğin modda açabiliyorsun. R6 dışında da mı çalmıyor? Uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz, bende öyle düzeldi.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet THX Spatial açık durumda şu an ve sorun yok. İlk kurduğumda da aynı şekilde sorun yoktu. Fakat oyun içersinden, takım arkadaşlarları sesleri aşırı bozuk geldiği için çözüm arayışındaydım ben. Sonunda durum anlaşıldı. Oyun içindeki sesleri ayrı ayrı çözümlemiyor synapsis veya oyun dışarı ayrı ses vermiyor. Her neyse böyle devam artık.

martianguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O mod haricinde başka birini seçersem ekolayzer bende çalışmıyor. Ayrıca THX Spatial'a geçince THX aktifleşmiyor istediğin zaman istediğin modda açabiliyorsun. R6 dışında da mı çalmıyor? Uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz, bende öyle düzeldi.
Hocam ben THX geçince ses gelmiyor hiçbir şekilde. Rainbow veya bir başka uygulama açıp kapasam bile olmuyor hatta pc bile res atmıştım.Açıkçası kulaklıktan çok memnun kaldım özellikle dün oynadığım R6 maçından sonra ben bir kulaklıkta gerçekten sesin nereden geldiğini anlayabiliyorum artık şurada adam var burada adam var dediğimde oradan adam çıkıyor vb. Bir şey sormak istiyorum ekolayzer çokta önemli değil benim için çünkü 7.1 çalışıyor zaten... yalnız benim için önemli bir problem var yardımcı olur musunuz? discordda arkadaşlarımın sesini duyarken aynı zamanda oyunun sesini kısmak istiyorum öyle bir özellik var chat game diye fakat çalışmıyor? kısınca bilgisayardaki tüm ses kısılıyor.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Hocam ben THX geçince ses gelmiyor hiçbir şekilde. Rainbow veya bir başka uygulama açıp kapasam bile olmuyor hatta pc bile res atmıştım.Açıkçası kulaklıktan çok memnun kaldım özellikle dün oynadığım R6 maçından sonra ben bir kulaklıkta gerçekten sesin nereden geldiğini anlayabiliyorum artık şurada adam var burada adam var dediğimde oradan adam çıkıyor vb. Bir şey sormak istiyorum ekolayzer çokta önemli değil benim için çünkü 7.1 çalışıyor zaten... yalnız benim için önemli bir problem var yardımcı olur musunuz? discordda arkadaşlarımın sesini duyarken aynı zamanda oyunun sesini kısmak istiyorum öyle bir özellik var chat game diye fakat çalışmıyor? kısınca bilgisayardaki tüm ses kısılıyor.
Discord'un ayarlarında giriş çıkış aygıtlarını seçme yerinde orada chat'i seçtikten sonra oyununda çıkış aygıtını game'i seçerseniz düzeliyor.

martianguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Discord'un ayarlarında giriş çıkış aygıtlarını seçme yerinde orada chat'i seçtikten sonra oyununda çıkış aygıtını game'i seçerseniz düzeliyor.
Sağolasın hocam çok yardımcı oldun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef olmuyor hiçbir işe yaramıyor birini kısınca ikisi birden kısılıyor.

Son düzenleme:

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Sağolasın hocam çok yardımcı oldun.

Maalesef olmuyor hiçbir işe yaramıyor birini kısınca ikisi birden kısılıyor.
Ben o özelliği kullanmıyorum ama öyle olması lazım. Maalesef şuan bilgisayarda deneme şansım yok yarın deneyip yazarım.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben o özelliği kullanmıyorum ama öyle olması lazım. Maalesef şuan bilgisayarda deneme şansım yok yarın deneyip yazarım.
Bu arada ben yine ses çıkış cihazı razer kraken - Game seçtim. Yapılandırma ile 24 Bit 96000 khz kaliteye yükseltip dahada kaliteli ses almaya başladım. Youtubedan "24 bit audio test" araması ile çıkan videolar ile test ettim, üst ve alt tonlarda çok fark etti ses kalitesi. Tavsiye ederim. Şimdi bişeyi daha kurcalamadan size sorayım, Razer Kraken - Game seçim kısmında, yapılandır var. Burada Sadece Stereo mevcut, Fakat thxspatial - synapse aygıtını varsayılan yapınca bilgisayarı donduruyor.

Video atamıyorumki tarif edeyim.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bu arada ben yine ses çıkış cihazı razer kraken - Game seçtim. Yapılandırma ile 24 Bit 96000 khz kaliteye yükseltip dahada kaliteli ses almaya başladım. Youtubedan "24 bit audio test" araması ile çıkan videolar ile test ettim, üst ve alt tonlarda çok fark etti ses kalitesi. Tavsiye ederim. Şimdi bişeyi daha kurcalamadan size sorayım, Razer Kraken - Game seçim kısmında, yapılandır var. Burada Sadece Stereo mevcut, Fakat thxspatial - synapse aygıtını varsayılan yapınca bilgisayarı donduruyor.

Video atamıyorumki tarif edeyim.
Bilgisayar mı donuyor? Yoksa çalan müzikler çalmaya devam ediyor ama ses gelmiyor mu? Eğer öyleyse Spotify açıksa Spotify'ı kapatıp yeniden açın düzelir. Ben THX Spatial'ı seçince ses kalitesi çok düşüyor nedense son bir kaç haftadır ondan genellikle sadece chat seçili kullanıyorum ve Ekolayzer hariç THX gibi bütün her şeyi kullanabiliyorum.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar mı donuyor? Yoksa çalan müzikler çalmaya devam ediyor ama ses gelmiyor mu? Eğer öyleyse Spotify açıksa Spotify'ı kapatıp yeniden açın düzelir. Ben THX Spatial'ı seçince ses kalitesi çok düşüyor nedense son bir kaç haftadır ondan genellikle sadece chat seçili kullanıyorum ve Ekolayzer hariç THX gibi bütün her şeyi kullanabiliyorum.
Dün video yükleyememiştim derdimi anlatmak için, mediafire a yükledim şimdi anlatmak istediğimi izleyebilirsiniz. Birşey daha ekleyim, bu sıkıntı, ses kalitesini 24 bite çekmemden kaynaklıymış. Kraken game kısmını 24 bit yapıp spatial'e geçmek istesemde o 24 bit işi bozuyor.

Buradan izleyebilirsiniz;

Son düzenleme:

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Sorunu çözdüm baya işe yarayan bir özellik hayat kurtarıcı.
Nasıl çözdünüz? Ben Discord'un tuş atamaları kısmından klavye üzerinden bir tuşa kendimi sağırlaştırma ekliyorum daha kolay oluyor.

martianguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nasıl çözdünüz? Ben Discord'un tuş atamaları kısmından klavye üzerinden bir tuşa kendimi sağırlaştırma ekliyorum daha kolay oluyor.
Dediğinizi yaptım oldu ses kartından joistik işaretine tıklayınca sesi kısılıyor kulaklık işaretine tıklayınca Discord sesi açılıyor vb.

spxer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar, Razer Kraken TE almayı planlıyorum fakat şuan en ucuzu 680 lira, sanırım biraz beklemeliyim almak için. Ayrıca diğer forumlarda yazılımının çok fps düşüşü ve fps dropu yaşattığı yazılmış. Herkes kulaklığı ve yazılımı kötülüyor. Bana saçma geldi, ürünü hala kullanan kişiler olarak bu konularda sizden bilgi rica ediyorum. Yani bu kulaklık mı hs60 mı karar veremiyorum fakat bir şeyler beni bu kulaklığa itiyor. Alırsam pişman olur muyum ? Ayarlarıyla sahiden bu kadar uğraşmaya gerek var mı ? Stereo kalitesi Arctis 3'den iyi midir ? Şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar.

martianguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar, Razer Kraken TE almayı planlıyorum fakat şuan en ucuzu 680 lira, sanırım biraz beklemeliyim almak için. Ayrıca diğer forumlarda yazılımının çok fps düşüşü ve fps dropu yaşattığı yazılmış. Herkes kulaklığı ve yazılımı kötülüyor. Bana saçma geldi, ürünü hala kullanan kişiler olarak bu konularda sizden bilgi rica ediyorum. Yani bu kulaklık mı hs60 mı karar veremiyorum fakat bir şeyler beni bu kulaklığa itiyor. Alırsam pişman olur muyum ? Ayarlarıyla sahiden bu kadar uğraşmaya gerek var mı ? Stereo kalitesi Arctis 3'den iyi midir ? Şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar.
Kulaklığı Şubat ayından beridir kullanıyorum fps kaybı gibi sorunları hiç yaşamadım bundan önce Logitech g933 ve 633 kullandım çok iyi diyordum ama ta ki bu kulaklık ile tanışana kadar.Fps oyunlarında ses çok daha iyi kasıyorum kişi neredeyse orayı anlayabiliyorum direkt diğer kulaklıklarda bunu anlayamıyordum.

mithatcann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kulaklığı Şubat ayından beridir kullanıyorum fps kaybı gibi sorunları hiç yaşamadım bundan önce Logitech g933 ve 633 kullandım çok iyi diyordum ama ta ki bu kulaklık ile tanışana kadar.Fps oyunlarında ses çok daha iyi kasıyorum kişi neredeyse orayı anlayabiliyorum direkt diğer kulaklıklarda bunu anlayamıyordum.

Selamlar, umarım iyisinizdir. Yazışmalarınızı okudum ve birşey sormak istiyorum.

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Benim Windows görev çubuğundaki ses simgesine tıkladığımda THX Spatial Synapse seçili gözüküyor. Razer Snaypse uygulamsaını açıyorum, CS GO 'nun karşısında THX Competitive seçili. Kulaklığı ilk aldığım zamanlar snyapse felan pek bir kurcalamamıştım, cs godayken kulaklıgın kumandasında THX butonuna bastıgımda oyuniçi sesler bir tizleşiyor bir farklılasıyordu ayak sesleri felan. Şimdi o düğmeye basıp THX aktif etsem de THX kapalı da olsa sesler hep aynı. Acaba neyi değiştirdim bilmiyorum. Bu arada Spatialization Mode'da Surround değil Game olarak seçili. Discord felan kullanmıyorum, Joystick işareti ve Kulaklık işaretlerinin anlamları nedir ayrıca?

Son mesajlar