Razer Klavye VS Corsair Klavye?

Hangisi

• Razer Blackwidow Chroma V2

• Corsair K70 Lux RGB

• Steelseries

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Reaksiyon puanı
64
Selamlar arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi yeni bir klavye alacağım fakat arada kaldım. Razer Blackwidow Chroma V2 almayı düşünüyodum ve mağazaya gittim ki görevli satışı kendisi yapacağını bile bile mağazada satılmayan Corsair K70' e bir bak dedi. Almadan mağazadan geri çıktım. Malzeme kalitesi, RGB efekti ve RGB efekt verme özgürlüğü, klavye ömrü ve basış hissiyatı göz önüne alındığında hangi klavye daha başarılıdır? Kendimi biliyorum RGB bir klavye alınca her akşam her ayrı tuşa bir efekt atamış ya da klavyeyi gruplara bölüp her gruba bir efekt atacağım.Bi arkadaşım W A S D Boşluk Shift ve Tab tuşlarına yukardan aşağı homojen kayan rainboe efekti, diğer tuşlara nefes alma efekti atamış ama anam ağladı yapana kadar profili sakın silme diyor. RGB düzenleme konusunda kullanıcıyı istenildiği gibi özgür bırakan kaliteli bir klavye almak istiyorum ama efekt ayarlarken de çok basit bir kullanımı olacak. Bu noktada da insanlar steelseries diyor. Kafam çok karıştı. BlackWidow Chroma V2 bilek desteği yumuşaklığı yüzünden çok hoşuma giderken kafamı çok karıştırdılar. BlackWidow Chroma V2 RGB efekt düzenlemelerinde diğer klavyeleri aratır mı ve sert plastik bir süre sonra lekelenmeye başlar mı? Razer aldıktan sonra ulan şu konuda Corsair daha iyimiş veya şunda Steelseries daha öndeymiş keşke onu alsaydım demek istemiyorum. Bu klavyelere kullanıcılar Corsair tarafında kendi tasarımlarını bırakabiliyorlar. Aynı olay Razer içinde varmı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,068
Ben şahsen Corsair K70 Lux RGB veya K68 RGB öneririm. Metin hocam dahada iyi bilir ama o da büyük ihtimalle Corsair önerecektir :) @mttzn

Reaksiyon puanı
64

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,068
Corsair klavye tarafında ciddi anlamda iyi. Üst düzey yayıncılara da bakabilirsiniz Razer alıp kullanan azdır. Corsair yazılım olarak detaylı olsa da tam olarak ne kadar RGB özelleştirmesi sunar bilemem ama resimden görüldüğü üzere büyük ihtimalle tuşlara istediğiniz gibi ayar yapabiliyorsunuz. Yine multimedya kısmının olması da bir avantaj.

Reaksiyon puanı
64
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Eğer diğer klavyelerden bir farkı yok ise yarın Corsair K70 LUX RGB Cherry MX Red Türkçe Tuş Dizilimi Mekanik Oyuncu Klavyesi kalvyenin siparişini vereceğim. QP bilişimden sipariş yapan varmı ? İlk tecrübem olacak. Güvenebilirmiyim ?
Corsair klavye tarafında ciddi anlamda iyi. Üst düzey yayıncılara da bakabilirsiniz Razer alıp kullanan azdır. Corsair yazılım olarak detaylı olsa da tam olarak ne kadar RGB özelleştirmesi sunar bilemem ama resimden görüldüğü üzere büyük ihtimalle tuşlara istediğiniz gibi ayar yapabiliyorsunuz. Yine multimedya kısmının olması da bir avantaj.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Ben şahsen Corsair K70 Lux RGB veya K68 RGB öneririm. Metin hocam dahada iyi bilir ama o da büyük ihtimalle Corsair önerecektir :) @mttzn
Görkem Metin kim yahu :) Ama doğru bilfin MK2'ler geliyor K70'e artık daha güncel bir görünüm alacaklar ama +800TL'den piyasaya gelecektir. Şuan K70 600TL sevilerine alınabiliyorken kaçırmak olmaz :) Razer'ın bilek yastığı çok rahat onada haksızlık etmek olmaz :)

QP Bilişim güvenilir ve bu sektörde önemli firmalardan. RGB özelleştirme konusunda her marka kendince belli özelleştirmeler yapıyor o yüzden karşılaştırma yapabilmem için iki ürünü de kullanmam gerekiyor öncelikle :)

Reaksiyon puanı
64
Görkem Metin kim yahu :) Ama doğru bilfin MK2'ler geliyor K70'e artık daha güncel bir görünüm alacaklar ama +800TL'den piyasaya gelecektir. Şuan K70 600TL sevilerine alınabiliyorken kaçırmak olmaz :) Razer'ın bilek yastığı çok rahat onada haksızlık etmek olmaz :)

QP Bilişim güvenilir ve bu sektörde önemli firmalardan. RGB özelleştirme konusunda her marka kendince belli özelleştirmeler yapıyor o yüzden karşılaştırma yapabilmem için iki ürünü de kullanmam gerekiyor öncelikle :)
Sizin tercihiniz Corsair mı Razer mı :D Corsair şuan bana daha yakın geliyor. Sanki ışıklandırması da daha kaliteli gibi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,068

Ya hocam kusura bakmayın forumdaki isme bakınca aklıma direkt Metin ismi geldi çok sorgulama yapamadım kusura bakmayın :D

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
Ben şahsen Razer ürünlerini çok sevmiyorum. Hatta büyük bir para tuzağı olarak görüyorum.

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Bence razer'ın fan kitlesi küçük çocuklar.Zaten tek bildikleri ışıqlı mışıqlı marka razer oluyor.:p

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Sizin tercihiniz Corsair mı Razer mı :D Corsair şuan bana daha yakın geliyor. Sanki ışıklandırması da daha kaliteli gibi
Corsair tabii ki de ama Razer'ın bilek yastığı çok rahat :)
Ya hocam kusura bakmayın forumdaki isme bakınca aklıma direkt Metin ismi geldi çok sorgulama yapamadım kusura bakmayın :D
Ahaha sana Metin'i çağrıştırdıysam demek ki :D
Aynen @mttzn hocam gerçek isminiz nedir?
Görkem belirtmiş zaten :)

Reaksiyon puanı
64
Corsair tabii ki de ama Razer'ın bilek yastığı çok rahat :)

Ahaha sana Metin'i çağrıştırdıysam demek ki :D

Görkem belirtmiş zaten :)
Steelseries tarafı için ne düşünüyorsunuz? Corsair kadar özelleştirme imkanı ve rahatlık sunuyor mu?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,068
Steelseries tarafı için ne düşünüyorsunuz? Corsair kadar özelleştirme imkanı ve rahatlık sunuyor mu?
Klavye tarafında SteeSeries genelde Türkçe tuş dizilimine sahip olmuyor. Apex 750 güzel ürün ama dediğim gibi UK tuş dizilimi var.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Model belirtmemişsin ama Apex M750 modelini düşünüyorsun sanırım. Ben 1 ay kadar önce HyperX Alloy Elite RGB satın aldım 600TL'ye. O dönemde Corsair K70 inmiş olsaydı belki düşünürdüm. Steelseries, Logitech, Razer, Corsair gibi markalar aydınlatma konusunda oldukça iddialıdır. Tam karşılaştırma yapmak için kullanmam gerekir hepsini oda 3 4 bin TL bir harcama demek oluyor ki ülke şartlarında zor :)
Bu aralar bir klavye alacak olsam Logitech G513 Carbon ve Cooler Master MasterKeys MK750 (Youtube'da incelemem mevcut) seçeneklerimin arasında girerdi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

SteelSeries Apex M750 TKL RGB Mekanik Oyuncu Klavyesi-UK Fiyatı ss ürünleri de gayet sağlamdır,devastator 2ve siberia 100 hariç.:)
Devastator 2 Cooler Master'ın ürünü. Apex 100 mü demek istedin?

Son düzenleme:

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Model belirtmemişsin ama Apex M750 modelini düşünüyorsun sanırım. Ben 1 ay kadar önce HyperX Alloy Elite RGB satın aldım 600TL'ye. O dönemde Corsair K70 inmiş olsaydı belki düşünürdüm. Steelseries, Logitech, Razer, Corsair gibi markalar aydınlatma konusunda oldukça iddialıdır. Tam karşılaştırma yapmak için kullanmam gerekir hepsini oda 3 4 bin TL bir harcama demek oluyor ki ülke şartlarında zor :)
Bu aralar bir klavye alacak olsam Logitech G513 Carbon ve Cooler Master MasterKeys MK750 (Youtube'da incelemem mevcut) seçeneklerimin arasında girerdi.

Yok aslında cidden devastator 2 demek istedim,kafam karışmış :)

Reaksiyon puanı
64

Kafam iyice allak bullak olduğuna göre karar zamanı. Yarın sabah peder izni ile Corsair K70 Lux RGB alıyorum. Hemfikir miyiz? :D

evil_soul

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Razer'a karşı neden bu kadar karşı durulduğunu anlamadım halbuki fiyat olarak hemen hemen her ikisi de aynı gibi. Ayrıca sektörde öncü markalardan biri. Yaklaşık olarak 5 yıldır razer kullanıyorum ve herhangi bir problem de çıkmadı. Razer'ın her ürününü tavsi ediyorum.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Razer'a karşı neden bu kadar karşı durulduğunu anlamadım halbuki fiyat olarak hemen hemen her ikisi de aynı gibi. Ayrıca sektörde öncü markalardan biri. Yaklaşık olarak 5 yıldır razer kullanıyorum ve herhangi bir problem de çıkmadı. Razer'ın her ürününü tavsi ediyorum.
Klon switch kullanıyor. Cherry MX varken Razer'ın switchlerini kullanmanın bir esprisi yok. Corsair Razer'dan çok daha köklü ve kaliteli markadır ama ürünlerini kötülemekten ziyade pek hak etmediği fiyatlarda olduğu fikrindeyim.

evil_soul

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Klon switch kullanıyor. Cherry MX varken Razer'ın switchlerini kullanmanın bir esprisi yok. Corsair Razer'dan çok daha köklü ve kaliteli markadır ama ürünlerini kötülemekten ziyade pek hak etmediği fiyatlarda olduğu fikrindeyim.

Cherry MX ile Razer switch arasında farklılar var ancak dediğiniz gibi değil diye biliyorum.Ayrıca, razer kendi switchlerini üretiyor ve Cherry'e göre daha uzun kullanım ömrü var. Lütfen biraz araştırın.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Cherry MX ile Razer switch arasında farklılar var ancak dediğiniz gibi değil diye biliyorum.Ayrıca, razer kendi switchlerini üretiyor ve Cherry'e göre daha uzun kullanım ömrü var. Lütfen biraz araştırın.
Ahahahah iyi güldürdün. Sorunların alayı Razer switchlerinden çıkıyor biraz araştırın :) Rakamlara bakarsan Outemu switch 50 milyon basım ömürlü olarak geçiyor ama en ucuz mekanikler de kullanılıyor. Sen sayılara baka dur daha fazla basım ömrü varmış bide araştır diyor ya ilahi sen!!

evil_soul

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ahahahah iyi güldürdün. Sorunların alayı Razer switchlerinden çıkıyor biraz araştırın :) Rakamlara bakarsan Outemu switch 50 milyon basım ömürlü olarak geçiyor ama en ucuz mekanikler de kullanılıyor. Sen sayılara baka dur daha fazla basım ömrü varmış bide araştır diyor ya ilahi sen!!
Klavyesini çok uzun süre kullanmadım ama faresini kullanıyorum ve kaç kere farenin tuşuna bastım, kaç metre sürükledim gibi istatistikleri gösteriyor. Dolayısıyla garanti kapsamında bir problem yaşandığında kolaylıkla tespiti yapılabiliyor.Ayrıca Bir şirket, ürünü için size 50 milyon basma ömrü veriyor fakat siz ona aldırış etmemiş oluyorsunuz. O zaman ürünün nesine bakıyorsunuz? Şöyle de bir durum var ürün ne kadar çok piyasaya sürülürse problemi olan insan sayısı da o kadar çok olacaktır(Her marka için geçerli). Her şey doğru orantılı.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Klavyesini çok uzun süre kullanmadım ama faresini kullanıyorum ve kaç kere farenin tuşuna bastım, kaç metre sürükledim gibi istatistikleri gösteriyor. Dolayısıyla garanti kapsamında bir problem yaşandığında kolaylıkla tespiti yapılabiliyor.Ayrıca Bir şirket, ürünü için size 50 milyon basma ömrü veriyor fakat siz ona aldırış etmemiş oluyorsunuz. O zaman ürünün nesine bakıyorsunuz? Şöyle de bir durum var ürün ne kadar çok piyasaya sürülürse problemi olan insan sayısı da o kadar çok olacaktır(Her marka için geçerli). Her şey doğru orantılı.
Evet son verdiğiniz teziniz doğru. Teknolojik ürünlerde sorun çıkar çok normaldir zaten. Baktığım olay ne veriyorum ne alıyorum. Razer genelinde konuşmuyorum ki belli ki marka savunuyorsun üründen çok. Markanın verdiği veriyi senin ölçme gibi bir şansın yoksa bu duruma nasıl inanacaksın? Hatta senin zihninde canlanması açısından şöyle basit bir örnek verelim; Everest Rampage bir mekanik klavyesi Outemu switchli 50milyon basım ömrü sunuyor X bir Cherry MX kullanan üründe 50 milyon ömrü vardır diyor. Bu durumda ikisi de benzer süreler kullanılacak anlamına mı gelecektir? Ürün değerlendirirken bir çok etken işin içine giriyor, şuan o kadar zamanım yok ama boşa çıktığımda dilersen konuşuruz. Şöyle özetlersek kullandıkları boardlardaki lehiminden işçilik kalitesine işlemci gücüne (Genellikle Holtek ARM tabanlı 32 bit M0 veya M3 işlemciler tercih edilir yada ucuz yollularda EPROM işlemciler) bir çok erken var. Önceki yorumlarımdan Razer'ında belli artıları olduğunu söyledim ama okumadın galiba.