Soru Rastgele güvenli parola ureten programlar hakkinda

Bu konuyu okuyanlar

Rogknr0q23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lastpass Onepasswordv.b programlar sitelere kaydolurken veya şifrenizi değişirken güvenli ve uzun şifre üretip kaydediyor. Bu programlar ne kadar güvenli kullananlar bilgi verebilir mi ek alternatifler v.s gibi?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Lastpass Onepasswordv.b programlar sitelere kaydolurken veya şifrenizi değişirken güvenli ve uzun şifre üretip kaydediyor. Bu programlar ne kadar güvenli kullananlar bilgi verebilir mi ek alternatifler v.s gibi?
Hiç biri güvenli değil bence. Özellikle lastpass. Bildiğim kadarıyla çok fazla hacklenme durumu oldu. Çok fazla veri sızdırıldı. O yüzden en güvenlisi kendiniz yapın.

Rogknr0q23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lastpass güvensiz. Bitwarden ve KeepassXC çok güvenli. :)
Evet veri sığdırmış tam araştırma yapıyordum sizce bitwarden mi keepasmı ben bitwardena bir tik daha yakın durdum ama emin olmam gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde dolar hesabı açmadan ikisindede paket alınabiliyor mu?

Rogknr0q23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ücretsizi bile çok iyi. Ücretliye gerek duymadım üye olduktan sonra bakarsınız. KeePassXC tamamen ücretsiz sadece cihazda depoluyor.
Peki dediğiniz gibi bir deneyelim.

Ücretsizi bile çok iyi. Ücretliye gerek duymadım üye olduktan sonra bakarsınız. KeePassXC tamamen ücretsiz sadece cihazda depoluyor.
Kayıt ekleyeceğim zaman ad ve şifre soruyor

Diyelim steam hesabımı ekledim ad tarafına Steam mi yazcam? Zaten şifreyi istedim uygulamaya kaydetmek diye biliyorum.

Son düzenleme:

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Peki dediğiniz gibi bir deneyelim.

Kayıt ekleyeceğim zaman ad ve şifre soruyor

Diyelim steam hesabımı ekledim ad tarafına Steam mi yazcam? Zaten şifreyi istedim uygulamaya kaydetmek diye biliyorum.

ad - site adı örnek: accounts.google.com
kullanıcı adı - e posta yada nick
Parola - bildiğimiz parola. :D

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Kendiniz sallayın. Bu tür yerlerden uzak durun.

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
parola üretme veritabanı elbet bir manuel kullanıcı eline hakim. en güvenilir görüneni bile açık saha ya sahip. o yüzden kendiniz üretip yapmak en sağlıklısı.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Hiç biri güvenli değil. Böyle programlar sık sık hack olayları yaşıyor zaten. En mantıklısı rastgele bir şey uydurup not etmek.

• Beğen
Reactions: Rei

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Hesaplara girmeleri çok zor girseler bile o şifreleri çözene kadar... Ana e postayı girmemek lazım.

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Hesaplara girmeleri çok zor girseler bile o şifreleri çözene kadar... Ana e postayı girmemek lazım.
Ne olur ne olmaz yinede tüm ihtimalleri değerlendirmek lazım ama. En iyisi kendinizin sallaması.