Raspberry Pi Kulübü

Can-K.

Doçent
Şimdi diyelim drone sistemi kurdum pervane gövde falan . Zor kısım bu drone direk raspbbery cihaza bağlı olacak. Kameranın çalışması için ve drone'un uçması için gereken enerjiyi nasıl sağlayacağım? Programlamasını nasıl yapacağım ?

Bir tane akü niyetine bir power bank bir tanede isteğe bağlı direnç :)

Paylaşırım planı ben , bu arada salı gibi alıyorum.
 

Can-K.

Doçent
Raspberry Pi 2 1,5 Volt kadar yer
) Aldığın webcam buna 0,5 yansısa 2 Volt . Drone ile ayrı çalıştırmalısın
 

Can-K.

Doçent
Sakın IoT sürümünü beklemeyin.Neden ?

Sadece bilgisayardan komut verebiliyorsunuz bom boş olarak geliyor.Raspbianı öneririm ben.
 

leanardo

Profesör
Simdi biz bundan alsak linux mint kursak internetten 1080p film takilmadan izleyebilirmiyiz bide 15-20 sekme ile rahatça internette gezinebilirmiyiz ?
 

Can-K.

Doçent
Ne sakatı canım izletir.Diablo III oynatıyor.Ama mint uyarlı bir sistem değil başka bir sistem bulmalısınız.
 

Can-K.

Doçent
Nihayet , benim peder Raspi olayı için sponsorum olmayı kabul etti :mrgreen:

Zararı değil yararı olur dedi.Robotistanı bildiği için ordaki kombo kiti alacağım.Hem daha uygun.Kargosuda ücretsizmiş.Şimdi sanırım gördüğüm bir marangozda arcade bir kutu yaptıracağım :clap: Bayram harçlıkları ile de fallout 4 alırız herhalde :)
 

Can-K.

Doçent
Mutlaka bakın , Sürekli flood yapıyorum düzenleme seçeneğim olmadığından.İnternette birşeye rastladım ;

[video=youtube;A2Xg5Jzyf2Q]https://www.youtube.com/watch?v=A2Xg5Jzyf2Q[/video]

Adam GTA4 oynuyor ya o.o İnanmadım değil şuan sizce yalanmıdır ? Sanırım Raspberry ile çekiyor videoyu ama şu ekran şaşırttı.
 

Can-K.

Doçent
Bilmem ki kafam allak bullak oldu.Hani oynatamayacak bir kart değil , sonuçta İntel'in HD4000'i ile eş değer bir kart.Eğer gerçekten oynatıyorsa istediğim oyunları 25 fps ile zar zor oynatır.

@Mustafa.Demiral sen ne düşünüyorsun ? Sana sormak lazım bunu.
 

Can-K.

Doçent
[video=youtube;dAgwTo8xcLQ]https://www.youtube.com/watch?v=dAgwTo8xcLQ&feature=youtu.be[/video]

Alınca denemek vacip bence.
 

ygtars

Asistan
Valla devre kartları ile ilgili bilgim ile söyüyorum rpi çok mantıklı gelmedi bana sanki bi muzpi falan ? daha güzel değil mi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada stream olayını söyleyeyim belki duymuşsunuzdur nvidia shield (çok istedim para biriktirdim ama amazondan almak zoruma gitti) şimdi limelight ile sanki bir shield kullanıyormuşcasına rpi ye görüntü ve ses akışı başlar bunun için nvida ekran kartı lazım ayrıca experience üzerinde game stream bölümünün yeşil olması lazım ayrıca rpi almadan limelight programını android tabletinize indire bilirsiniz çok basit bir eşleştirme işleminden sonra hayat size güzel :) denedim çok güzel çalışıyor tavsiyemdir :) denediğim ekran kartı nvidia 970 sistemim AMD :8320(4.3ghz) Ram :16 gb 2300 mhz ağım gigabit ağ limelight programını hem diyer makinamdan denedim (gigabit port bağlı idi) problem yoktu. tablet ile denediğim zaman ise (lg tab8.3) çok hafiften görüntü bozuktu ama donma problemim yoktu. Rpi de ise malum tablet seviyesinde olur yani mümkündür.
 

Son mesajlar

Üst