Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Biraz daha verip gxt890 cada al.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Önerilen 2 klavye de çöp, daha kendine özgün bir tasarımı bile yok, ve malzemesi ve switchleri kalitesiz kesinlike tavsiye etmiyorum önerim Cooler Master MasterKeys Lite olur.

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Sen galiba anlamıyorsun Everest'in tüm ürünleri kalitesiz diyorum sana.
Hahaha.
2 sene Rampage R10 Brown Sviç klavye kullandım tık demedi hala çalışıyor. Daha yeni R6 RGB'ye geçiş yaptım. Açıkçası senin tabirine hiç uymuyor :)

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Sen 2 yıl kullandın diye diğerleri de 2 yıl kullanacak değil, teknoloji şans işidir, o alır 1 ay kullanır sen alırsın 2 yıl kullanırsın bozulmaz, ki çoğunluk olarak 3 aydan sonra everest ürünleri bozuluyor, sana diyorum ki malzemesi kalitesiz, çinden gelen ürünlere logo basıp satan bir firma everest. Bilmiyorsan Frisby, İnca gibi markalarda aynısı yapıyor. Sen daha kendi ürününü üretmeyip çinden getirilen ürünlere logo basan bi markayı nasıl bu kadar övebilirsinki? Açıkçası ben kalitesiz bir markanın hiçbir ürününü önermem. Sen hala övüyorsan sana çöp klavyenle iyi oyunlar.

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Sen 2 yıl kullandın diye diğerleri de 2 yıl kullanacak değil, teknoloji şans işidir, o alır 1 ay kullanır sen alırsın 2 yıl kullanırsın bozulmaz, ki çoğunluk olarak 3 aydan sonra everest ürünleri bozuluyor, sana diyorum ki malzemesi kalitesiz, çinden gelen ürünlere logo basıp satan bir firma everest. Bilmiyorsan Frisby, İnca gibi markalarda aynısı yapıyor. Sen daha kendi ürününü üretmeyip çinden getirilen ürünlere logo basan bi markayı nasıl bu kadar övebilirsinki? Açıkçası ben kalitesiz bir markanın hiçbir ürününü önermem. Sen hala övüyorsan sana çöp klavyenle iyi oyunlar.
Tam Mekanik mavi sviçli klavye öner o zaman ucuz olsun ??

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Bu bütçeye mekanik klavye olmaz. En düşük Steelseries apex m400 var o da 400 TL.
Rampage nin kalitesiz malzeme kullandığını nereden anladın ??? Çünkü YouTube videoları izledim ve yorumlarda alanlar çok memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Rampage nin kalitesiz malzeme kullandığını nereden anladın ??? Çünkü YouTube videoları izledim ve yorumlarda alanlar çok memnun kaldıklarını belirtiyorlar.
E tabii, kimse kendi malını kötülemek istemez değil mi? Onlar bir Cherry MX klavye denesinler sonra inceleme yapsınlar. Malzeme kalitesi kötü çünkü bunlar çinden getiriyolar, sen çinden getirilen bi malın kaliteli olduğunu düşünür müsün ki? Büyük ihtimalle sen benim mesaj sayım düşük diye birazcık sorgulayıcı oldun, merak etme bu tür konularda bilgiliyim. Technopatta 1000+ mesajım var.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Bu bütçeye mekanik klavye olmaz. En düşük Steelseries apex m400 var o da 400 TL.
Steelseries Apex M400 Aydınlatmalı Mekanik Klavye (UK) | Steelseries | Mekanik Oyuncu Klavyeleri Steelseries Apex M400 Mekanik Klavye Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da ;) Technopat nick aynı mı? Teknoloji şans işidir orası doğru ama Corsair K70'de 3 ay dayanabildi bana :) Şimdi HyperX Alloy Elite RGB kullanıyorum ama bunun dışında bir dünya Çin malı klavye kullanıyorum ve 1 yılı aşkın kullandığım çok ürün oldu. Çevre birimleri konusunda çok kafa yormaya gerek yok ama kalan parçalar gerçekten önemli - monitör, sıvı soğutma vb.

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Steelseries Apex M400 Aydınlatmalı Mekanik Klavye (UK) | Steelseries | Mekanik Oyuncu Klavyeleri Steelseries Apex M400 Mekanik Klavye Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da;) Technopat nick aynı mı? Teknoloji şans işidir orası doğru ama Corsair K70'de 3 ay dayanabildi bana :) Şimdi HyperX Alloy Elite RGB kullanıyorum ama bunun dışında bir dünya Çin malı klavye kullanıyorum ve 1 yılı aşkın kullandığım çok ürün oldu. Çevre birimleri konusunda çok kafa yormaya gerek yok ama kalan parçalar gerçekten önemli - monitör, sıvı soğutma vb.
Pekii senin bu klavye hakkında düşüncelerin nedir ? Rampage Kb-r18 Myth Gökkuşağı Mekanik Klavye Gaming Oyuncu Klavye - n11.com

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Çin işi klavyelerden bir diğeri. Hevesini almak için al kullan bu bütçelerde mekanik klavyelerin hepsi benzeri kalitede zaten. Hisli klavye almak istemiyorsan alabilirsin bahsettiğin modeli.

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Çin işi klavyelerden bir diğeri. Hevesini almak için al kullan bu bütçelerde mekanik klavyelerin hepsi benzeri kalitede zaten. Hisli klavye almak istemiyorsan alabilirsin bahsettiğin modeli.
Pekii bana Tam mekanik Işığının modları güzel blue swiçli klavye önerirmisin ?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Steelseries Apex M400 Aydınlatmalı Mekanik Klavye (UK) | Steelseries | Mekanik Oyuncu Klavyeleri Steelseries Apex M400 Mekanik Klavye Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da;) Technopat nick aynı mı? Teknoloji şans işidir orası doğru ama Corsair K70'de 3 ay dayanabildi bana :) Şimdi HyperX Alloy Elite RGB kullanıyorum ama bunun dışında bir dünya Çin malı klavye kullanıyorum ve 1 yılı aşkın kullandığım çok ürün oldu. Çevre birimleri konusunda çok kafa yormaya gerek yok ama kalan parçalar gerçekten önemli - monitör, sıvı soğutma vb.
Aynen Technopat nicki aynı.

Pekii bana Tam mekanik Işığının modları güzel blue swiçli klavye önerirmisin ?
Madem ısrarcısın, Stokta yakalarsan James Donkey 610, yakalayamazsan Gamepower Warlock. Ama eğer gelip 3 ay sonra sorun yaşıyorum, temassızlık yapıyor, ledler falan çalışmıyor dersen sana yardımcı olmayacağımı da bilmeni isterim. Almışken kaliteli bişeyler al, ama yinede sen bilirsin.

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28

Madem ısrarcısın, Stokta yakalarsan James Donkey 610, yakalayamazsan Gamepower Warlock. Ama eğer gelip 3 ay sonra sorun yaşıyorum, temassızlık yapıyor, ledler falan çalışmıyor dersen sana yardımcı olmayacağımı da bilmeni isterim. Almışken kaliteli bişeyler al, ama yinede sen bilirsin.
Tamam ben nediyorum :D Bana kaliteli klavye söyle önerdiğin ledli mavi swiçli mekanik bide türkiyede stoklarda bulunsun bu ürün kaliteli öner :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ortalık kızıştı :D jasjasjkajkdjfr

Cevap ???

https://www.banggood.com/Mantistek-GK2-104-Keys-NKRO-RGB-Blue-Red-Black-Brown-Switch-Mechanical-Gaming-Keyboard-p-1082840.html?p=09160669077802016108&ID=523208&cur_warehouse=CN

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Peki o zaman. Deneyimlerime göre Everest markasının yüksek fiyatlı klavye ve Fareleri gayet iyi. Ben bu markanın sıvı soğutmasını da aldım. 8 ay sonra ışığı söndü değiştirdim başka bir soğutucu ile. Orada dedim birdaha almam. Aldığım mağazaya da bunu belirttim.
Rampage Markası için:
2015'te KBR-02 aldım hala taş gibi. 110Tl
2016'da SMX-R4 aldım 80Tl. hala çalışıyor kullanmaktayım.
2016'da R10 aldım 210Tl. hala kullanmaktayım.
2017'de Centaur aldım hala kullanmaktayım. 65Tl
Bu deneyimlerimden sonra markanın bu ürünlerine güvenerek:
1 ay önce Shine aldım 160Tl. Gayet memnunum hiçbir sıkıntısı yok.
1 ay önce 500Tl R6 RGB. Gayet memnunum hiçbir sıkıntısı yok.

Fark ettiysen şu ana kadar arıza yapan tek ürün Galaxy-120. Markaya o konuda artık güvenmeyeceğim ortada. Ama 4 Klavye/Fare ürünü de sıkıntısız bir şekilde uzun zaman çalıştı ve çalışmaya devam ettiği için markaya o konuda güveniyorum.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Söyledim sana, bu bütçeye kaliteli mekanik klavye olmaz. @utkuversus Madem sana göre Everest kaliteli marka neden başta Everest yerine trust önerdin acaba? Everest kalitesiz markadır ister kabul et ister kabul etme ve Shine görünce çok güldüm düşük bütçeli razer mamba :D

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Söyledim sana, bu bütçeye kaliteli mekanik klavye olmaz. @utkuversus Madem sana göre Everest kaliteli marka neden başta Everest yerine trust önerdin acaba? Everest kalitesiz markadır ister kabul et ister kabul etme ve Shine görünce çok güldüm düşük bütçeli razer mamba :D
Trust Cada kişisel olarak incelediğim ve youtube tarafından paylaştığım bir üründür. An itibariyle fiyat avantajından dolayı önerilmiş olabilir ki gerçekten kur artışından etkilenmemesi (Stok olmasından dolayı) önerilmesi için yeterli. Sizinde bildiğiniz gibi mekanik ve Cherry MX switchli klavyelerin minimum fiyatı 400-450TL anlık indirimler dışında. Kaliteli RGB bir mekanik için ise 700-800TL gerekiyor.

AnılTpskl

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Peki o zaman. Deneyimlerime göre Everest markasının yüksek fiyatlı klavye ve Fareleri gayet iyi. Ben bu markanın sıvı soğutmasını da aldım. 8 ay sonra ışığı söndü değiştirdim başka bir soğutucu ile. Orada dedim birdaha almam. Aldığım mağazaya da bunu belirttim.
Rampage Markası için:
2015'te KBR-02 aldım hala taş gibi. 110Tl
2016'da SMX-R4 aldım 80Tl. hala çalışıyor kullanmaktayım.
2016'da R10 aldım 210Tl. hala kullanmaktayım.
2017'de Centaur aldım hala kullanmaktayım. 65Tl
Bu deneyimlerimden sonra markanın bu ürünlerine güvenerek:
1 ay önce Shine aldım 160Tl. Gayet memnunum hiçbir sıkıntısı yok.
1 ay önce 500Tl R6 RGB. Gayet memnunum hiçbir sıkıntısı yok.

Fark ettiysen şu ana kadar arıza yapan tek ürün Galaxy-120. Markaya o konuda artık güvenmeyeceğim ortada. Ama 4 Klavye/Fare ürünü de sıkıntısız bir şekilde uzun zaman çalıştı ve çalışmaya devam ettiği için markaya o konuda güveniyorum.
Everest Rampage KB-RX92 COMMANDER Full RGB Ledli USB 2*Usb Fiyatı UTKUVERSUS AGA BU NASILDIR ?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Kişisel olarak kısa bir süre kullanıp incelediğim bir klavyedir. Hydra R6'dan bana göre daha iyi ama üst düzey ürün değil hala :)
Ben türkçe dizilim olmadığı için R6 tercih ettim. Şahsen tasarım da daha hoş geliyor.
Kusura bakma ama Razer'a vereceğim paranın yarısını başka markaya veririm mutlu olurum.
Cada modeli Önerebileceğim R10 modeline göre biraz daha iyi. Ben bhrada markanın fanboyluğunu yapmıyorum lütfen.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Bu bütçede hangi mekanik klavye olursa olsun, hepsi birbirinin hemen hemen aynısı ve kalitesizdir. Tavsiyem Cooler Master MasterKeys Lite mekanik olmasada memchanical yani mekaniğe yakın.