RAM Katili Firefox

Bu konuyu okuyanlar

Çıkladayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dikkat ittimde darayıcılar arasında en çok fairfaks ram harcıyo sebebi sistem dosyalrını daha fazla kullanmasıymış...pekki buna bi çözüm niy yogmu yau ????

TONCE NOT: Lütfen mesajlarımızın tamamını koyu renklerle yazmayalım. DÜZELTİLDİ. Forum kuralları için buraya tıklayabilirsiniz.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Var tabikide.
İE7
Teknolojide çareler tükenmez.Firefox İenin 3 katı ram yiyip 256 ram kullananların ramlarının yüzde 80 ini yeme başarısı gösteren bir program :D :D :D

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çıkladayı dedi ki:
arkadaşlar dikkat ittimde darayıcılar arasında en çok fairfaks ram harcıyo sebebi sistem dosyalrını daha fazla kullanmasıymış...pekki buna bi çözüm niy yogmu yau ????

Firefox haricinde onlarca tarayıcı var, bir tane seçebilirsin...

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Eğer sende benim gibi bir defada onlarca sekme açıyorsan bütün tarayıcılar ram katili olur :) Firefox dışındada en çok kullanılan tarayıcılardan bazıları Internet explorer,safari,opera.Bunlardan herhangi birini gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.Hangisi en iyisi dersen ona karar vermek çok zor.Hepsinin birbirine karşı çeşitli avantajları ve dezavantajları.Ama benim gönlüm derki Internet Explorer 7 :)

Panculli

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ya bende o yönünü sevmiyorum ama napiim gülü seven dikenine katlanır :)

Çıkladayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ace exploer, green browser, gosurf, avant browser, safari, opera, ie hepsini kullandım ama google yine yapmış yapacağını firefox dan vazgeçemiyorum ama işte bu kötü yönüde olmasa iyi olacak..

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Çıkladayı dedi ki:
ace exploer, green browser, gosurf, avant browser, safari, opera, ie hepsini kullandım ama google yine yapmış yapacağını firefox dan vazgeçemiyorum ama işte bu kötü yönüde olmasa iyi olacak..
firefoxu google yapmıyoki mozilla yapıyo

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
opera derım fırefox ıyı ama opera gıbı hızlı degıl

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Firefoxun belki de tek sorunu bu!
Bu sorun da çözülünce diğer tarayıcıların adını bile unutacağız :)

xxx_techno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gokhans19 dedi ki:
AtakaN dedi ki:
İE7de operadan hızlı olduğu için demekki hepimizin görüşü İE7..

naptın hocam ya nerde ie 7 nin kopyaladıkları nerde operanın kalitesi. insanlar ie windowsla gelmese adını bile bilemezlerdi ie nin. kaliteyi tat opera kullan.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
xxx_techno dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
AtakaN dedi ki:

naptın hocam ya nerde ie 7 nin kopyaladıkları nerde operanın kalitesi. insanlar ie windowsla gelmese adını bile bilemezlerdi ie nin. kaliteyi tat opera kullan.
Dediğinin tek bir kelimesine bile katılmıyorum.Ben firefox,netscape,opera,safari ve ie7yi denedim.Kabul ediyorum aralarında en hızlısı safari ama hiçbirisini ie7 kadar iyi bulmuyorum.Ama apple safariyle biraz ilgilenirse ie7nin yerine geçebilir.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
nasıl bir alışkanlık bu??? Ben ie6 kullanmaya başlamadan önce 3-4 yıl netscape kullandım.Sonrada tüm tarayıcıları deneyip ie6da karar kıldım.Sonrada ie7ye geçtim.Ne tür bir alışkanlıktan bahsedebiliriz burada?Alışkanlık olsa netscape kullanıyor olurdum.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Opera. B) Gerisi harbiden boş. (Tamamiyle kişisel görüşümdür.)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
gokhans19 dedi ki:
AtakaN dedi ki:

benım pcımde ve denedıgım bır cok pcde opera daha hızlı calıstı sendede ıe7 hızlıdır saygı duyarım. ama emınımkı ie8 speeddial gibi bir özellikte eklıycektır :D

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Firefox diyorum çünkü hiçbir tarayıcıda o kadar yararlı eklenti görmedim.ne kadar yesede katlanıcaz 4evr firefox

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çıkladayı dedi ki:
Arkadaşlar dikkat ittimde darayıcılar arasında en çok fairfaks ram harcıyo sebebi sistem dosyalrını daha fazla kullanmasıymış...pekki buna bi çözüm niy yogmu yau ????

Fairfaks nedir ya ??? :D :D :D :D

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
fiewfox ta bir ayar wardı ram yeme miktarını %80 90 dusuruyodu internette arastırrsanız bulursunuz ayrıca cok ram kullanmasının sebebi acılan sitelri hafızasında tutması ondan yani kotu bi niyeti yokk :)

sertdemiry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox rulez... IE7 kadar kullanışsız bir tarayıcı yok bence, kesinlikle alışamadım tipine.
Firefox bence daha hızlı. Ram de çok yemiyor, sizinki neden o kadar kullanıyor onu anlamadım.
Şimdi bir deneme yaptım, hem IE7 hem Firefox'da 4'er sayfa açtım, hepsi aynı sayfalar ve birisinde de büyük bir flash animasyonu oynuyor. Firefox 68k yerken IE7 82k yiyordu.
Aktif pencereyi de değiştirerek denedim, fakat hangisini aktifleştirirsem o CPU'yu kullanıyordu. CPU kullanım miktarı ise ikisinde de 2-3 gibi birşey çıktı. Yani bu konuda aynılar...

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
sertdemiry dedi ki:
Firefox rulez... IE7 kadar kullanışsız bir tarayıcı yok bence, kesinlikle alışamadım tipine.
Firefox bence daha hızlı. Ram de çok yemiyor, sizinki neden o kadar kullanıyor onu anlamadım.
Şimdi bir deneme yaptım, hem IE7 hem Firefox'da 4'er sayfa açtım, hepsi aynı sayfalar ve birisinde de büyük bir flash animasyonu oynuyor. Firefox 68k yerken IE7 82k yiyordu.
Aktif pencereyi de değiştirerek denedim, fakat hangisini aktifleştirirsem o CPU'yu kullanıyordu. CPU kullanım miktarı ise ikisinde de 2-3 gibi birşey çıktı. Yani bu konuda aynılar...
Eminmisin.İE7 60mb ram yerken firefox aynı siteler açıkken 3 katı ram yiyor belki ilk açılışta direk test ettiysen görememiş olabilirsin ama firefoxu 3-5 dakka kullan sonra yediği rama bak.

sertdemiry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gokhans19 dedi ki:
sertdemiry dedi ki:
Eminmisin.İE7 60mb ram yerken firefox aynı siteler açıkken 3 katı ram yiyor belki ilk açılışta direk test ettiysen görememiş olabilirsin ama firefoxu 3-5 dakka kullan sonra yediği rama bak.

Hocam benim PC 3gündür açık ve sürekli Firefox kullanıyorum. Test sırasında ise zaten bu başlığı okuyordum ve 4 tane sekme açıktı zaten. Aynı sekmeleri IE7'de açarak test ettim ve yukardaki sonuç çıktı. Yani IE7'yi daha sonra açtım.
Aynı şeyi şimdi yine yaptım ve sonuç 54mb Firefox, 70mb IE7.
İsterseniz SS alıp yollayayım, firefox'un reklamcısı değilim...

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
sertdemiry dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
sertdemiry dedi ki:

Hocam benim PC 3gündür açık ve sürekli Firefox kullanıyorum. Test sırasında ise zaten bu başlığı okuyordum ve 4 tane sekme açıktı zaten. Aynı sekmeleri IE7'de açarak test ettim ve yukardaki sonuç çıktı. Yani IE7'yi daha sonra açtım.
Aynı şeyi şimdi yine yaptım ve sonuç 54mb Firefox, 70mb IE7.
İsterseniz SS alıp yollayayım, firefox'un reklamcısı değilim...
Sürekli kullanmak demek hiç kapamamak demektir.Eğer firefoxu kapatıp sonra yeniden açarsan gider..

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
firefox gerçektende çok ram yiyor arkadaşlar bende bazen 100k ları buluyor.. sekme olarakta 5-6 dan aaşağı inmem.. şuanda 6 sekme acık :) 79k la başı çekiyor kendisi :D