RAM Hakkında Yardım

Bu konuyu okuyanlar

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Bu RAM'in MHz değerleri nedir tam olarak anlamış değilim. Laptop MSI'ın son model laptoplarından biri ama programda 1333MHz diyor. Parantez içinde de DDR4 2666 yazıyor. RAM alacağım fakat MHz değerini net bilmediğim için sorun yaşamaktan korkuyorum. Yardımcı olurmusunuz?
ram.png

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Bu RAM'in MHz değerleri nedir tam olarak anlamış değilim. Laptop MSI'ın son model laptoplarından biri ama programda 1333MHz diyor. Parantez içinde de DDR4 2666 yazıyor. RAM alacağım fakat MHz değerini net bilmediğim için sorun yaşamaktan korkuyorum. Yardımcı olurmusunuz?Ekli dosyayı görüntüle 109141
2666 MHZ RAM'iniz.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Bilgisayarınızın görev yöneticisinden kontrol ediniz . Bazı programlar yanlış gösteriyor.

ramm.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Dual channel ram kullanıyorsunuz anladıgım kadarıyla. Dual channel ramlerde 3000 ise 1500 olarak görünür.

Evet çift kanal var. Biri boş şuan. Oraya 8GB daha eklemeyi düşünüyorum.MHZ'ı merak ettim ama Görev Yöneticisi'nde net şekilde yazıyormuş şimdi buldum :D

Arkadaşlar bu RAM ile sorunsuz bir şekilde çalışırmı?

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
2666 Mhz
"PC4-21300" diye arama yaparsanız sadece 2666 lık ramlerin çıktığını görebilirsiniz.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
Ekli dosyayı görüntüle 109142

Evet çift kanal var. Biri boş şuan. Oraya 8GB daha eklemeyi düşünüyorum.MHZ'ı merak ettim ama Görev Yöneticisi'nde net şekilde yazıyormuş şimdi buldum :D

Arkadaşlar bu RAM ile sorunsuz bir şekilde çalışırmı?
hızı felan gayet iyi alabilirsiniz ama yinede araştırma yapabilirsiniz

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Aslında 8GB ram bu zamana kadar yetiyordu fakat bazı oyunlarda yüksek grafiklere aldığımda yetersiz bellek uyarısı almaya başladım. RAM sebebiyle drop yemeye başladım. Sinir bozucu biraz. Ekleme yapmak istedim.

Eskiden bu forumdan birisi RAM fabrika çıkışı olduğu için aynısını bulamayacağımı, bu sebepten alıp ekleyeceğim ramin şuan bulunan ramle dual çalışmayacağını söylemişti. Böyle birşey mümkünmü?

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
Aslında 8GB ram bu zamana kadar yetiyordu fakat bazı oyunlarda yüksek grafiklere aldığımda yetersiz bellek uyarısı almaya başladım. RAM sebebiyle drop yemeye başladım. Sinir bozucu biraz. Ekleme yapmak istedim.
hocam ram için çok iyi araştırın en memnun olacağınız hangisi ise onu bulun derim