Ram Alıcam Yardım Lütfen

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart: Pegatron IPX41-D3

2 tane ram slotu var birinde 2gb takılı ve ben 2gb daha alıp bunu 4gb yapmak istiyorum. Anakartım 4GB DDR3 1066MHz Ram desteği var. Ama sorun şu ki tüm ddr3 ramler 1333Mhz destekliyor. Ben bir tane 2 GB DDR3 1333MHz ram alsam uyumluluk sorunu olur mu? Anakart desteklemesede 1066MHz de çalıştıracağını düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Takılı olan ram hangi marka ve model ise aynısından al.

Reaksiyon puanı
16,118
yok ki ondan 1333mhz ddr3 al 2 tane tak 1066mhz çalışır ama resimde 1333mhz var.
T2zQ1lXdlXXXXXXXXX_!!192100869.png

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uyum sorunu olur tabi kide frekans farkından dolayı bütçeni söylersen daha iyi bi ram önerebilirim çünkü kasanda takılı olanlar çöp ram

performansını arttıracak ram ayarlayalım bütçene göre

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Takılı olan ram hangi marka ve model ise aynısından al.
Nanya teknoloji diye marka takılı ki ondan bulamam

- - - Mesaj Güncellendi - - -

uyum sorunu olur tabi kide frekans farkından dolayı bütçeni söylersen daha iyi bi ram önerebilirim çünkü kasanda takılı olanlar çöp ram

performansını arttıracak ram ayarlayalım bütçene göre
150 TL olabilir en fazla :)

http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-2gb-value-ddr3-1333mhz-cl9-pc-ram.html bundan 2 tane alsamda taksam olur mu?

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 seçenek var hem soğutucu hemde performans bakımından gskill i öneririm size

Gskill 4 gb 1600 mhz : (136 tl) http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-4gb-ripjaws-ddr3-1600mhz-cl9-15v-tek-modul-ram.html

corsair 4 gb 1600 mhz : (140 tl) http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-4gb-vengeance-ddr3-1600mhz-cl9-tek-modul-bellek.html

Tamamdır hocam Gskill'i alıcamda. 1600 mhz olması bide anakartın 1066mhz çalıştırması bi problem olurmu acaba ?:confused1:

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
onda bi sıkıntı olmaz için rahat olsun sadece tek sorun ramler arasında mhz farkı olmasın bu dediğim ram i takarsan diğerlerini at çöpe gitsin

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet hemde uzun ömürlü olur ilerde ram almadan diğer parçaları değiştirebilirsiniz

Reaksiyon puanı
16,118
o ramler işlemcin yüzünden 1600mhz çalışmıcak 1066mhz yanına taksanda 1066mhz den hızlı olamıcaklar.

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ya arkadaşım bilmeden konuşmayın min desteği 1066 oluyor ramler de her zaman bunun üstü takmak daha mantıklıdır.

nedenide açıklayayım size detaylı 2000 mhz ddr3 ram de taksanız sorunsuz çalışır anacak minumum 1333 ddr3destekleyen bir anakarta 1066 mhz ddr3lik ramler taksanız çalışmaz. hatta anakart max1333 destekliyor diye 1333 mhz ramler takmaktansa 1600 mhz yada daha yüksek hızları destekleyen ramler takmak daha doğrudur. En azından hız aşırtma yaptığınızda ramler zorlanmayacaktır.

o ramler işlemcin yüzünden 1600mhz çalışmıcak 1066mhz yanına taksanda 1066mhz den hızlı olamıcaklar.

pcdeki takılı olan ramleri sökecek yerine dediklerimi takacak mhzleri zıt olan ramler zaten yan yana takılmaz

Reaksiyon puanı
16,118
üstündeki, dandik olan sorun yaparsa diye çalışmazsa dedim iki s çalışması gerek.

çift olara 1600mhz çalışır anakart ram seçmiyorsa sorun olmaz eski anajkartlar ram seçiyordu.

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
üstündeki, dandik olan sorun yaparsa diye çalışmazsa dedim iki s çalışması gerek.

çift olara 1600mhz çalışır anakart ram seçmiyorsa sorun olmaz eski anajkartlar ram seçiyordu.

bu ramlerde sıkıntı olmaz o konuda maksat ramlerine yük binmesin ben donanım işiyle uğraşıyorum şimdiye kadar böyle bi sorun görmedim eski anakart modellerine göre bazıları tam mhz veriyo bazıları 1333 e düşüyor ama mhz yüksek olduğundan ramler kasılmıyor

kalwia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşım bilmeden konuşmayın min desteği 1066 oluyor ramler de her zaman bunun üstü takmak daha mantıklıdır.

nedenide açıklayayım size detaylı 2000 mhz ddr3 ram de taksanız sorunsuz çalışır anacak minumum 1333 ddr3destekleyen bir anakarta 1066 mhz ddr3lik ramler taksanız çalışmaz. hatta anakart max1333 destekliyor diye 1333 mhz ramler takmaktansa 1600 mhz yada daha yüksek hızları destekleyen ramler takmak daha doğrudur. En azından hız aşırtma yaptığınızda ramler zorlanmayacaktır.

pcdeki takılı olan ramleri sökecek yerine dediklerimi takacak mhzleri zıt olan ramler zaten yan yana takılmaz

çok mantıklı benimki de 1333 destekliyor bende 1600 almayı düşünüyorum. teşekkürler ketosdog.

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok mantıklı benimki de 1333 destekliyor bende 1600 almayı düşünüyorum. teşekkürler ketosdog.

rica ederim yardımcı olabilirsem ne mutlu bana . ufak bi 2 hatırlatma yapim

eski ramler ile asla birlikte takmayın

ayrıca vücudunuzda ki statik elektriği boşaltıp ramleri öyle elinize alın yoksa ramlerin üstündeki devre parçalarına zarar verebilirsiniz . vücuttaki statik elektrik nasıl boşalır derseniz ya ellerinizi bi kaç saniyeliğine metal bi parçaya dokundurun yada eczaneden eldiven alın .

Reaksiyon puanı
16,118
ikinci el 350watt psu kaç lira olur almak mantıklı olur mu? yeni alamam gerçi 200liraya notebook bulursam onu alırdım pentium t xxxx olan eski model...
ama şuan değil.

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rica ederim yardımcı olabilirsem ne mutlu bana . ufak bi 2 hatırlatma yapim

eski ramler ile asla birlikte takmayın

ayrıca vücudunuzda ki statik elektriği boşaltıp ramleri öyle elinize alın yoksa ramlerin üstündeki devre parçalarına zarar verebilirsiniz . vücuttaki statik elektrik nasıl boşalır derseniz ya ellerinizi bi kaç saniyeliğine metal bi parçaya dokundurun yada eczaneden eldiven alın .

Çok saolun hocam 1 ay sonra siparişi vericem para biriktiriyorum :D Bu arada İşlemci İntel Pentium Dual-Core E6500 @ 2.93 GHz işlemciyle uyumluluk sorunu olmaz dimi? bide bu ekran kartını alıcam: http://www.vatanbilgisayar.com/r7-260x--gddr5-2gb-128bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html bide bu iki parça için 500W psu yeterli olurmu?

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ikinci el 350watt psu kaç lira olur almak mantıklı olur mu? yeni alamam gerçi 200liraya notebook bulursam onu alırdım pentium t xxxx olan eski model...
ama şuan değil.

350w 2. el almak yerine 500 w veya daha üstü 200 tl ye daha iyi power supply alabilirsiniz .

Heartles ram açısından sıkıntı olmaz ama ekran kartına işlemcin ve anakartın sıkıntı yapar.

zaten artık en aşağı 500 w lık powerlerden başlıyo sistemler

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
350w 2. el almak yerine 500 w veya daha üstü 200 tl ye daha iyi power supply alabilirsiniz .

Heartles ram açısından sıkıntı olmaz ama ekran kartına işlemcin ve anakartın sıkıntı yapar.

500W dan daha fazlamı almam lazım? bide ekran kartı için konu açmıştım zaten bu bölüme bana uyumlu olduklarını ve sıkıntı olmicanı söylediler?

500W dan daha fazlamı almam lazım? bide ekran kartı için konu açmıştım zaten bu bölüme bana uyumlu olduklarını ve sıkıntı olmicanı söylediler?

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

yanlış anladınız sorun olur demek istediğim performans bakımından ben tam açıklamadım 500 w lık power in 6 pin çıkışı ile ekran kartına güç desteği verebilirsiniz zaten

benim sipariş ettiğim modüler power http://forum.shiftdelete.net/diger-...er-astro-gold-80-plus-750-w-kutu-acilimi.html 295 tl ye mal oldu

en büyük kasalarda bile kablo sıkıntısı çekmezsiniz ve ben aerocoloor strike-x air kasa kullanıyorum.

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yanlış anladınız sorun olur demek istediğim performans bakımından ben tam açıklamadım 500 w lık power in 6 pin çıkışı ile ekran kartına güç desteği verebilirsiniz zaten

benim sipariş ettiğim modüler power http://forum.shiftdelete.net/diger-...er-astro-gold-80-plus-750-w-kutu-acilimi.html 295 tl ye mal oldu

en büyük kasalarda bile kablo sıkıntısı çekmezsiniz ve ben aerocoloor strike-x air kasa kullanıyorum.
Ekran Kartı ve Rem İşlemcim ve Anakartımla uyumluluk ve düzgün çalışmama problemi olmaz dimi? Yoksa Güç Kaynağınımı değiştirmem gerek?

Ekran Kartı ve Rem İşlemcim ve Anakartımla uyumluluk ve düzgün çalışmama problemi olmaz dimi? Yoksa Güç Kaynağınımı değiştirmem gerek?

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı ram ile düzgün çalışır yeterli olduğu için işlemci yetmezse performansta düşüklük olur istediğiniz randımanı alamazsınız yani
anakartın PCI Express 2.0 destek veriyor zaten ama işlemcinin desteği muamma denemeden bilinmez o kadarı sana tavsiyem bu sistemine o ekran kartını almamanı tavsiye ederim

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı ram ile düzgün çalışır yeterli olduğu için işlemci yetmezse performansta düşüklük olur istediğiniz randımanı alamazsınız yani
anakartın PCI Express 2.0 destek veriyor zaten ama işlemcinin desteği muamma denemeden bilinmez o kadarı sana tavsiyem bu sistemine o ekran kartını almamanı tavsiye ederim
Hocam bu işlemciye bu ekran kartını önerdiler?

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bu işlemciye bu ekran kartını önerdiler?

uyum sorununu demiyorum anakart zaten 2.0 desteğini veriyor nasıl bi performans onu bilemem işlemci yeter ama ne kadar yeter bilinmez o açıdan demek istiyorum model düşük tek sorununuz olur performans

Heartles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uyum sorununu demiyorum anakart zaten 2.0 desteğini veriyor nasıl bi performans onu bilemem işlemci yeter ama ne kadar yeter bilinmez o açıdan demek istiyorum model düşük tek sorununuz olur performans
En Azından Onboard dan iyi performans verir dimi? Bide 500W Psu yeterli olur mu?