R5 3600 belli bütçe içerisinde soğutucu.

Bu konuyu okuyanlar

redneckboi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Merhaba, arkadaşlar bütçem 900TL ve işlemcim R5 3600. kararsızlığım şu yönde PC'me 1TB HDD alacağım fiyatı 400-450TL civarı bunu almak eğer sıvı soğutucu alacaksam bütçem HDD'ye yetmeyecek belki birkaç ay sonra alabilirim. Fakat Artics 34E-sports Duo alırsam 500-550 TL civarına HDD için de bütçem kalıyor 40-50TL bir şey eklemem gerekiyor onu yapabilirim. Size sorumu anlamışsınızdır. Sırf HDD için hava soğutma alayım mı? Bahsettiğim hava soğutma da akranlarına göre çok güçlü gerçekten fakat sıvı almakta bambaşka bir deneyim verecek tabii ki. Asıl soruş nedenim o kadar da gerek yok ise sıvı soğutmaya hava soğutmayı alayım ve HDD'mi de almış olayım. Veya biraz daha bekle HDD için sıvı soğutma kaçırılmaz diyorsanız biraz daha bekleyeceğim HDD için.

Almayı düşündüğüm 900TL'lik soğutucu bu efendim.

-Kasam Corsair Spec Delta RGB Max. 240mm sığıyor soğutucu. Ramler'im XPG 16gb(8x2) 3200mhz acaba değer mi birbirlerine? Aynı fiyatta daha performanslı ürün biliyorsanız önerilerinizi beklerim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Bende 3600 kullanıyorum cm120 lite ile 50 derecelerde geziyordu en son 240mm o işlemci için çok fazla sahibinden üzerinden sıfır kapalı kutulu soğutucular 2el fiyatına gidiyor orlardan bakabilirsiniz yada sizin dediğiniz gibi Arctic 34e alabilirsiniz bu fiyatta bir şey alırsanız sadece para harcamış olucaksınız.

redneckboi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Bende 3600 kullanıyorum cm120 lite ile 50 derecelerde geziyordu en son 240mm o işlemci için çok fazla sahibinden üzerinden sıfır kapalı kutulu soğutucular 2el fiyatına gidiyor orlardan bakabilirsiniz yada sizin dediğiniz gibi Arctic 34e alabilirsiniz bu fiyatta bir şey alırsanız sadece para harcamış olucaksınız.
Teşekkür ederim.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871

Bunu düşünebilirsiniz. İncelemesini yaptığım linki de bırakıyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
3600 işlemciye sıvı soğutma gereksiz. Hava soğutma için de, 500-550 TL verip , o Arctic in 4 ısı borulu,,işlemcinin yüzeyini komple kaplamayan ,tabanı küçük soğutucusunu tavsiye etmem. 6 ısı borulu şu soğutucu daha performanslı,

redneckboi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
3600 işlemciye sıvı soğutma gereksiz. Hava soğutma için de, 500-550 TL verip , o Arctic in 4 ısı borulu,,işlemcinin yüzeyini komple kaplamayan ,tabanı küçük soğutucusunu tavsiye etmem. 6 ısı borulu şu soğutucu daha performanslı,
Yaprak olayı artic te daya iyi değil mi bunu yaprakları çok içimi açmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu düşünebilirsiniz. İncelemesini yaptığım linki de bırakıyorum.

Artic akranlarına göre daha performanslı siz ram'lere çarpacağından mı bu ürünü önerdiniz çok araştırdım bu ürünü fakat sonunda Artic 240 a denk gelmiştim kararım bu yüzden Artic tarafında

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Artic akranlarına göre daha performanslı siz ram'lere çarpacağından mı bu ürünü önerdiniz çok araştırdım bu ürünü fakat sonunda Artic 240 a denk gelmiştim kararım bu yüzden Artic tarafında
Performans olarak ikisi arasında nasıl bir fark var bilmesem de ses konusunda ML240L V2 çok çok iyi bir soğutucu. Ses yok denecek kadar az. Sıvı soğutma yokken fanların sesi ne kadarsa sıvı soğutma varken de aynı. Ayrıca görsel olarak bence ML240L v2 daha önde. Zaten işlemci çok güçlü olmadığı için, performans olarak da çok ekstra şeylere ihtiyaç yok diye düşünüyorum.

redneckboi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68

Kule tipi soğutucu almak da sizin için bir alternatifse bunu değerlendirebilirsiniz. Şu an indirimde.
Efendim Arctic Freezer 34 Esports DUO Intel AMD Çift Fanlı İşlemci Soğutucu Kırmızı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor şu ürün alsam hiç kafam ağrımasa :D 3 günde 50tl fiyatı yükseldi hemen alayım diyorum artık.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Kalitesiz diyorlar malzeme için ve fanlar için.
Kalitesini bilmem ama işini fazlasıyla yapacaktır ve bana kalırsa alacağın fandan daha iyi soğutur çünkü 6 ısı borusu var ve alüminyum kanatlar daha büyük alana sahip görünüyor. Ve kule tipi bir soğtucu için çok para 500-TL bence :s

redneckboi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Kalitesini bilmem ama işini fazlasıyla yapacaktır ve bana kalırsa alacağın fandan daha iyi soğutur çünkü 6 ısı borusu var ve alüminyum kanatlar daha büyük alana sahip görünüyor. Ve kule tipi bir soğtucu için çok para 500-TL bence :s
Bugün 530 oldu günde 30Tl fiyat artıyor dediğiniz ürünü de alabilirim.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Bi de HDD alma arşiv için kullanmayacaksan para israfı. HDD devri bitti ssd al ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

+
böyle alabilirsin mesele :))

Son düzenleme: