Haber Quantum Break

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529

1694419583351.png

Sistem Gereksinimleri:​

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70GHz ya da AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260x
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 68 GB kullanılabilir alan

Oyun Hakkında:​

Quantum Break, zaman yolculuğu yeteneğiyle ilgili modern bilimsel teorilerden esinlenen ve bilim kurgu gerçekliklerine dayanan bir üçüncü şahıs aksiyon oyunudur. Oyunun geliştirilmesinde Alan Wake gibi popüler oyunlarla tanınan Remedy Entertainment stüdyo sorumluydu. Oyun 5 Nisan 2016'da çıkış yapmıştır.

Amerika Birleşik Devletlerindeki kurgusal Riverpoint Üniversitesi, zamanda yolculuk olasılığı üzerine araştırmalar yürütmektedir. Deneylerden biri sırasında bir kaza meydana gelir ve etrafımızdaki dünya yavaş ve kademeli olarak parçalanmaya başlarken bir dizi açıklanamaz tuhaflığa neden olur. Buna ek olarak, üç bilim insanı: Jack Joyce, Beth Wilder ve Paul Serene, uzay zamanın kontrolünü sağlayan doğaüstü yeteneklerle donatılmıştır. İkisi dünyayı düzeltme olasılığına kuvvetle inanırken, yaklaşan felaketin kaçınılmazlığına ikna olan Serene, hasarlı uzay zamanı ve Jack'in yeteneklerini kendi amaçlarını gerçekleştirmek için kullanmaya çalışır.

Quantum Break'in hikayesi televizyon dizilerine çok benzemektedir. Oyunda tasvir edilen olaylar gerçek oyuncularla çekilen canlı film sahneleriyle de desteklenmiştir. Oyunda Jack ve Beth gibi iyi kahramanların eylemlerini takip ederken, film sahneleri yalnızca oyunun ana kötü karakteri Paul Serene ve onun şirketi Monarch'a odaklanıyor. Bu anlatım şekli sayesinde, oyun sırasında iki farklı bakış açısından gösterilen aynı hikayenin birçok yönünü öğreniyoruz. Ayrıca hem oyunda hem de film sahnelerinde biz oyuncularda oyunun sonraki akışına yansıyacak önemli kararlar vermek zorundayız.

Quantum Break, her şeyden önce, ateş etmenin yanı sıra, önemli olanın sonraki seviyeleri geçmek ve yeteneklerinizi sadece savaşmak için değil, aynı zamanda dünyayı onarmak için kullanmak olduğu dinamik, üçüncü şahıs bir aksiyon oyunudur. Oyunun bu yönü, uzay zamanın hasar görmesinin ardından çevremizin sürekli olarak değişmesi, nesnelerin, yapıların veya binaların gözlerimizin önünde kaybolduğu veya parçalandığı çok sayıda anormallik sayesinde önemli ölçüde çeşitlendirilmiştir. Bu da oyun sırasında sadece önceden belirlenmiş yolu takip etmediğimiz ve bazen hedefe giden alternatif çözümler ve yollar aramak zorunda kalabileceğimiz anlamına geliyor.

Sürekli değişen bir ortamda seyahat etmek ve savaşmak, başarısız bilimsel deneyden kaynaklanan doğaüstü yetenekler sayesinde hızlandırılmıştır. Oyun sırasında, örneğin, zamanın geçişini hızlandırabilir veya yavaşlatabilir ya da Jack'in etrafında özel bir koruyucu kalkan oluşturabiliriz. Söz konusu yeteneklerin her biri çeşitli düşmanlar ve engellerle mücadele sırasında sürekli birlikte kullanılmaları önemli olsa da, başarının anahtarı güçlerinizin yenilenmeleri için belirli bir süreye ihtiyaç duyduklarından, savaşlarda mantıklı bir şekilde kullanmanız gerekir. Tüm süreç sadece büyük bir beceri değil, aynı zamanda hareketinizi taktiksel olarak planlama yeteneğini de gerektiriyor.

Quantum Break'in grafikleri çıktığı dönem için yüksek kalitelidirler. Ayrıca yüz ifadelerinin gerçekçi bir şekilde oluşturulmasını olanak tanıyan Northlight adlı motor kullanılarak geliştirilmiştir. Buna ek olarak, yazarlar oyun sırasında aşırı karmaşık bir arayüzle dikkatimizin dağılmamasına özen göstermişler. Arayüz de sahip olunan güçleri belirten birkaç simgeyle sınırlı ve son derece minimalist bir tasarım söz konusudur. Quantum Break'te sinema dünyasından az ya da çok tanınmış aktörler de var. Oyunun kadrosunda Shawn Ashmore, Aidan Gillen ve Dominic Monaghan gibi kişiler yer almaktadır. Quantum Break 13 saat gibi bir oynanış sunmaktadır.

Oyundan Görüntüler:​

1694419786906.png

1694419799182.png

1694419816610.png

1694419837394.png

1694419874344.png

Oynanış Videosu: