Python için ücretli eğitim alabileceğim bir yer var mı?

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Merhaba arkadaşlar, Python ile ileri seviye öğrenim görmeye çalışıyorum fakat internetten edindiğim bilgiler pek anlaşılır olmuyor (aslında anlaşılır ama dil bilgim pek iyi denilemez) ve ücretli bir kurs arıyorum, asenkron programlama, dekoratörler vs. gibi konuları detayıyla öğrenebileceğim bir kurs var mı? Platform fark etmiyor.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Merhaba arkadaşlar, Python ile ileri seviye öğrenim görmeye çalışıyorum fakat internetten edindiğim bilgiler pek anlaşılır olmuyor (aslında anlaşılır ama dil bilgim pek iyi denilemez) ve ücretli bir kurs arıyorum, asenkron programlama, dekoratörler vs. gibi konuları detayıyla öğrenebileceğim bir kurs var mı? Platform fark etmiyor.
istihza bedava

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Yanıtlarınız için teşekkür ederim :)
İnternet üzerinden en iyi eğitim alabileceğiniz yer başta Udemy sonra 1 Milyon istihdam projesi.
Sizin yorumunuza gelecek olursam, o eğitime katıldım ve öğretmenlere detay içeren bir şey sorduğumuzda bizler de yeni öğrendik çok detaylı bilgimiz yok buradan edindiğiniz bilgilerle anca hesap makinesi yapabilirsiniz burada temeli öğrenirsiniz dediler. Gerçekten de öyle oldu. Bana boş bir proje geldi açıkçası defacerGLD arkadaşın dediği gibi istihzadan da aynı bilgiyi hatta kat kat iyisini bulabilirler.
Şimdi de sizinkine gelelim, istihza temel düzeyde bir kaynak. İncelerseniz ne dekoratörlerden bahsediliyor, ne de asenkron programlamadan. Bunlar zaten temel düzey bilgiler. Udemy'deki ücretsiz kurslar ile edinebilirim bunları. Sizden daha çok şu discord.py falan var o kütüphaneleri incelerseniz daha daha detaylı bilgiler gerektiriyor. İhtiyacım olan şey detaylarına kadar öğrenmek ama maalesef ki Türkçe kaynak kıtlığı var. Youtube'a Python Asyncio yazınca çıkan tek şey Mehmet Çağrı Çalışkan ağabeyin videosu mesela.
Evet, önerilerinizi bekliyorum hayırlı geceler...

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Ben C# eğitimine bakmıştım gayet kaliteliydi, dikkatli incelediğimde fark ettim ki Udemy için çekilmiş bir eğitimdi ve bu projede de kullanılmıştı. Birden fazla hoca var, hepsi aynı değildir değil mi? Yine de işinize yaramıyorsa Udemy'den başka seçenek kalmıyor, Türkçe olarak ücretsiz profesyonel eğitim veren birileri bulmanız imkansız.

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Zaten bizim ülkece ihtiyacımız olan şey temel değil bence. Bir dili öğrenince diğerlerini rahat bir şekilde kavrayabiliyorsunuz ama bunu herkes yapabiliyor. Farkı ortaya koyan profesyonel seviye bilmek oluyor. Açıkçası lise 1. sınıf öğrencisiyim, online birkaç şey satıp gelir elde ediyorum az da olsa ve bunla parasıyla bir kursa katılmak istiyorum ama maalesef ki yok. Gerçekten Türkiye'de azimli, hırslı gençler var ama önünü açan kimsecikler yok. Burada kesinlikle toplumu suçlamıyorum ama ülkede o kadar yazılım öğretmenleri falan var ama onlar bile bu konuya hakim değil, insan şaşırmıyor değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben C# eğitimine bakmıştım gayet kaliteliydi, dikkatli incelediğimde fark ettim ki Udemy için çekilmiş bir eğitimdi ve bu projede de kullanılmıştı. Birden fazla hoca var, hepsi aynı değildir değil mi? Yine de işinize yaramıyorsa Udemy'den başka seçenek kalmıyor, Türkçe olarak ücretsiz profesyonel eğitim veren birileri bulmanız imkansız.
Çok garip değil mi ama... Yabancı discord yardım sunucularında binlerce prof. bilgiye sahip yabancı insan varken, Türkiye'de bir tanesine parasıyla rastlayamıyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

C# temelini ben de Udemy'den öğrendim bu arada. Temel olarak öğrenilecekse bir dil kesinlikle Udemy ilk tercih olmalı...

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Yazılımın kökü İngilizce'den geçtiği için yabancıların öğrenmesi daha kolay, aynı zamanda yazılım diğer ülkelerin misyonunda olmazsa olmazlardan bir tanesi olduğu için herkes işin bir ucundan tutuyor fakat biz misyonumuz da aynı olsa bile çıkarcı insanlarla dolu bir ülkeyiz, herkes bilgi satma peşinde. Hele ki "Yazılımcı egosu" diye bir şey vardır sanırsın adam Bill Gates'e Windows'u yazmayı öğretmiş, sürekli atarlanmalar problemi olanlara neredeyse küfür edecek kadar sert biçimde mesaj yazmalar, bunları çok görüyoruz.

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Yazılımın kökü İngilizce'den geçtiği için yabancıların öğrenmesi daha kolay, aynı zamanda yazılım diğer ülkelerin misyonunda olmazsa olmazlardan bir tanesi olduğu için herkes işin bir ucundan tutuyor fakat biz misyonumuz da aynı olsa bile çıkarcı insanlarla dolu bir ülkeyiz, herkes bilgi satma peşinde. Hele ki "Yazılımcı egosu" diye bir şey vardır sanırsın adam Bill Gates'e Windows'u yazmayı öğretmiş, sürekli atarlanmalar problemi olanlara neredeyse küfür edecek kadar sert biçimde mesaj yazmalar, bunları çok görüyoruz.
Ego işi aşırı boş bir şey ya hiç anlamıyorum, becermiş olduğun bir şeyin değerini sıfıra çekiyor resmen.