PTT Maske Eline Ulaşan Var Mı?

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Önce adrese gelicek dendi... sonra cep telefonuma kod geldi eczaneden aldım... ama verdikleri maske çok dandik burun kısmaında tel yok.... ve çok ince.... ve de paketli değil.... eczacı tek tek saydı açık bir şekilde eczane poşedine koydu verdi..
Bölge bölge değişiyor sanırım. Oraya hangi üretimciden geldiyse. Maskeyi yaptırdıkları üretimciler farklı. Bazı maskeler çok iyi paylaşanlardan gördüm ben de. Kalite farkı var

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Bugün birkaç farklı ilin eczanesini aradım. Sanırım İstanbul, Ankara, İzmir dışında kalan illerdeki vatandaşların ücretsiz maske talepleri dünden itibaren karşılanmaya başlanmış; benim edindiğim izlenim bu yönde.

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
İzmirde Sms koduyla ve tc numarası söyleyip eczaneden aldım.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Bilmiyorum ama bu işin sonu maskeler eczanelerden para ile alınabilire doğru gidecek gibi görünüyor. ?

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
5 gün önce geldi bizimkiler, ama çoğu kişiye gelmemiş henüz anladığım kadarıyla.

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Eczaneden gittim annem için olanı aldım ama ne babamın ne de benim hala gelmedi

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,086
Öncelikle vaka sayısı nın çok olduğu illere göndererek vakaların bulaşılırlığını azaltmak varken ilk diğer illere gönderiliyorsa diyecek söz yok

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Ulaşmadı, SMS'de gelmedi 39 milyon kişiye dün SMS gönderilmiş ama sanırım 39 milyonun hiç biri benim çevremde değil :D

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
PTT Yoğun Olduğu Bçlgelerde Sms Yolu ile gelıyor, Dün geldı Masallah Maskeler Herkesın elınde dolasacak Cims'te Sımdı Bumu Beni Koruyacak ? Ben Paramı Verır alırım, Sırf P*çliğine Isteyip O Maskelerı Baska Birine verdım..

Sadece Kısa ve Öz;
.Maske Ne olursa olsun Koruyucu Icınde olmalı..
Maske Ne Olursa Olsun Kac adet gelırse gelsın Temas Veren Kısı Eczacı Dahı olsa Bırıncı elden El degmeyecek, O zaman Maske Takmayalım Neden El veya Temas degecekse Neden Takıp alıyoruz ?
.Maske Kodla Gelip aldıgımızı varsayalım Eczacı Bize Verirken Temas Halınde Pazardaki Don Secer gibi Secip Verıyolar, Temas Yuksek Vazıyette..
.Kargo Ile Kapıma geldıgını Varsayalım Oda Aynı Elden ele Gezer Vazıyette oldukca Neden Takıyor Benım Bu Halkım?
.Hizmet yapıyoruz Ayagına Böle Olmaz, Temas ne olursa olsun Olmaması Lazım, Temas Sonucta Dısardan Sacma gelen ama gercekte Önemli yeri olan Bir Detaydır, Ülkede Naylon Üretimimi Durdu Kardesım? Plastık mı Yok? Ne Bu Beynamazlık demek ıstemıyorum, Kotulemek ıstemıyorum ama Sonuc Ortada..
.Hızmet Yapıyoruz Kapına Gelıyor Ne güzel Değip veya Kodla alıyorsun değip Ortalarda Gezen Maskelerı verip Karsındakını Salak yerıne Koymak Yeni değil ama Yeni sayılan Muazzam Gösteri..

Ayrıca Ortada Maske Satıs ve Uretim Durdurup Böle salakça Uygulamayı Yapmak Ayrıca Bir Bosvermıslıktır, Faişliği Kapatalım derken Insanları Tehlıkeye Atmak Neyin Kafası demıcem ama Koyunlar Oldukca Yıne Devletımız Yapıyor değip Avarel Avarel gezeceklerı ıcın Pek Onemı Kalmıyor..

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Mahallemizdeki eczanede kuyruk oluyormuş daha açılmadan ve kalmıyor alamayanlar var

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bana da 3 haftadır PTT ile gelen giden maske olmadı. SMS ile kod da gelmedi.

Geçen hafta @kilicbaligi nın SMS gelmeden de eczaneden maskelerin alınabildiğini bildirmesi üzerine eczaneye gittim ama eczacı maskelerin il depolarına henüz gelmediğini söylemişti.

Bugün eczaneye gidip TC kimlik no, baba adı ve doğum yılı bilgileri ile maskeleri aldım.

Teşekkürler @kilicbaligi

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Hiçbir şekilde gelmiyor. Ama bunu biliyorum ki istediklerine veriyorlar sanırsam.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
İlk maske ücretsiz olacak dendikten sonra 4ye başvuru yapan ve hala maske ya da kod gelmeyen var artı her eczane kodsuz da vermiyor kaç eczane gezmek lazım almak için

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Bize gelmedi internetten bedava sipariş etmiştik bundan önce

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Bana da 3 haftadır PTT ile gelen giden maske olmadı. SMS ile kod da gelmedi.

Geçen hafta @kilicbaligi nın SMS gelmeden de eczaneden maskelerin alınabildiğini bildirmesi üzerine eczaneye gittim ama eczacı maskelerin il depolarına henüz gelmediğini söylemişti.

Bugün eczaneye gidip TC kimlik no, baba adı ve doğum yılı bilgileri ile maskeleri aldım.

Teşekkürler @kilicbaligi
21 Nisan'da eczaneden maskelerimizi aldık, haftasına pazartesi günü de PTT kargo, e-Devlet üzerinden yaptığımız diğer siparişin maskelerini eve getirdi.
Ücretsiz maske taleplerinizi ePttAVM üzerinden yaptıysanız, e-Devlet üzerinden yeniden maske siparişini geçin. ePttAVM ilk kullanıma açıldığında -sanırım- sistemsel birtakım sorunlar yaşandı. Şimdi ne durumdadır bilmiyorum.
Bu arada, herkeste durum aynı mı bilmiyorum ama maskelerde tel yok. Biz belediyeden de maske talep etmiştik, iki adet alabildik; onlarda tel var, burun kısmı falan tam oturuyor, sabitlemek daha kolay, hem de kalın.

Son düzenleme:

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Ekli dosyayı görüntüle 93630

Kısa süre gündemde kalan EpttAVM Ücretsiz Maske Dağıtımı veya e-devlet maske kanalı üzerinden başvuru yaparak maskelerini alabilen üyelerimiz oldu mu?​
Dün itibari ile yeni bir uygulama çıktı telefonunuza Hayat Eve Sığar uygulamasını indirin, orda sağlık bölümünde Maske Talep Et var orada gelen şifre ile T.C. söyleyip eczaneden alabiliyorsunuz, Malatya'da 1 ,5 saat önce nöbetçi eczaneden aldım, hızlı davranın yarın çünkü maskeyi ücretli alma serbest oldu kaldırabilirler.