psu alıcam,yardımcı olur musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

rayIeigh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhabalar,ben yeni bir psu almak istiyorum.Baştan belirteyim ben bir donanim cahiliyim yani bu piyasaya dair en ufak bir bilgim yok sadece bu sekilde(işim düştüğünde tabiri caizse)1,2 gun arastirma yapip forumlara danisiyorum Şuanki bilgisayarimin donanim ozellikleri şunlar;

• Zotac GT1030 GDDR5 2GB 64Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Link=
ekran kartı
  • 4GB Ram
Link=
ram
  • 1TB Harddisk
Link=
harddisk
  • İntel i3 İşlemci
Link=
işlemci
  • bir fanim var(galiba islemciyi sogutmak icin)
Link=
fan
  • bir de asus dvd driverim var(bu bilgi bir isinize yariyo mu bilmiyorum ama yani pc'yi acip teker teker icinde olanlari internetten bulup bu sekilde koyayim dedim)
Link=
dvd driver
  • thermal master 350w psu vardi (tabi dayanamadi 7 yilin ardindan :D bozuldu)
Link=
psu
  • (burda psu'nun fotosu var fan çapını tam olarak bilmiyorum,bilen varsa yazabilirmi bu psu nun fan capini bu arada)(alirken fan capi da onemliymis arastirdigima gore)

• Kasa (Cooler Master Elite 335u)(psu nun olculeri de kasanin boyutuna uymali anladigim kadariyla yani ben koyayim da bilgilerini sonrasi siz ustatlara kalsin :D)
Link=
kasa
Link 2(kasanin turkce ozellikleri)=
kasa türkçe

+yaklasik 7 yil once toplamistik bu bilgiisyari babamla suana kadar sadece harddiski degistim ancak psu da arizalaninca yeni bir psu arayisina giristim +şöyle ki ileride ki yillarda pc'nin parcalarini sirayla yavas yavas yukseltmeyi dusunuyorum tabi donanim olarak herseyin en yuksegine degisicegimi dusunmuyorum yani orta halli bir pc haline getiricem,bu yuzden ileride de beni goturebilecek bir psu istiyorum.

~550w,600w araliginda(tabi bu pik degeri)

~80 plus sertifikasi olan

~yuksek akim,dusuk akim ve elektrik kesintilerine karsi sigortaya sahip olan

~12V hattinda güç veren

~sessiz calisan

~moduler guc kaynagi olmasi gerekmiyor ama olursa da bu butceye neden olmasin :)

butcem=550-600 civari

donanim ustatlari,bilginleri bana yardimci olabilirse cok berhudar olurum,simdiden tesekkurlerimi sunuyorum efenim sağolun,varolun. <3

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745

lucarth

Doçent
Reaksiyon puanı
131
islemci 2019 da cikti nasil 7 yil once topladiniz [emoji2]

rayIeigh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
islemci 2019 da cikti nasil 7 yil once topladiniz [emoji2]
işlemcinin linkini yanlış koymuş olabilirim ya,i3 oldugunu bılıyorum ıslemcımın ancak hangı modelı oldugunu bılmıyorum o yuzden en dusuk fıyatlısını koydum
Mesaj otomatik birleştirildi:

zalman markasını daha önce duymadım güvenilir bir marka mı?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
işlemcinin linkini yanlış koymuş olabilirim ya,i3 oldugunu bılıyorum ıslemcımın ancak hangı modelı oldugunu bılmıyorum o yuzden en dusuk fıyatlısını koydum

zalman markasını daha önce duymadım güvenilir bir marka mı?
son derece güvenilir markadır.

rayIeigh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Fiyatı
bu psu nasil sizce?

son derece güvenilir markadır.

High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Fiyatı
?

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Bütçeniz ne kadar yazdıysanız göremedim?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Sırası ile bana göre
Zalman-coolermaster-high power. ama üçü de belli bir kalitenin üzerinde ve dandik değildir.

rayIeigh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Bütçeniz ne kadar yazdıysanız göremedim?
550-600 arasi

Sırası ile bana göre
Zalman-coolermaster-high power. ama üçü de belli bir kalitenin üzerinde ve dandik değildir.
hocam attiginiz zalman modellerinde ki psularin guc degerleri 12V hattinda verdikleri guc degerleri midir?yoksa baska voltaj degerlerinde verdikleri guc degerleri midir?

sundan soruyorum bu kadar ucuz olmasi biraz garip geldi
mesela;
CORSAIR VS650 650W 80+ 120mm Fanlı PSU | ITOPYA
ayni ozelliklere sahip baska bir psu,hatta sizin attiginiz modelin 80 plus sertifikasindan daha dusuk bir sertifikasi var bu psu'nun aralarinda neredeyse 200 lira fark var,nedir bunun nedeni?

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
550-600 arasi

hocam attiginiz zalman modellerinde ki psularin guc degerleri 12V hattinda verdikleri guc degerleri midir?yoksa baska voltaj degerlerinde verdikleri guc degerleri midir?

mesela;
ayni ozelliklere sahip baska bir psu,hatta sizin attiginiz modelin 80 plus sertifikasindan daha dusuk bir sertifikasi var bu psu'nun aralarinda neredeyse 200 lira fark var,nedir bunun nedeni?

rayIeigh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
hocam cogu kisi corsair vs serisinden memnun degil,kronik bir ses sorunu varmis?
2018 versiyonunda bu problem yok. 2019 serisinde dediğiniz sorun var. Bu psuyu ben kullandım ve hiçbir problem çıkarmadı tavsiye ederim

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
550-600 arasi

mesela;
web sitesinde değerlerini yazıyor +12V 54 A olarak ama size şöyle söyleyeyim seasonic efsane markadır ve 620 watt modüler versiyonunu 677 TLye aldım amazondondan.
Şu anda zalmanın da fiyat performansı çok iyi bence..

rayIeigh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
web sitesinde değerlerini yazıyor +12V 54 A olarak ama size şöyle söyleyeyim seasonic efsane markadır ve 620 watt modüler versiyonunu 677 TLye aldım amazondondan.
Şu anda zalmanın da fiyat performansı çok iyi bence..

seasonic biraz tuzlu gelir hocam :D,ben izninizle birkac soru daha sormak istiyorum,zalmanin urunlerinden kullandiginiz oldu mu acaba? bir de bu linkini attiginiz sinerji sitesinde ki fiyatlarda garip derecede bir ucuzluk sezdim ayni markalarin farkli sitelerde 80,90tl pahaliya satiliyor bu attiginiz sinerji sitesi guvenilir midir?