Oyundayken PC Aniden Kapanıyor Ve İçerdeki Bir Fan Ful Devir Çalışıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

OğulcanGürleyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yazımı Okumadan Önce Söylemek İstiyorum, SS Alacağım Sırada Oyuna Girdim Ve Aynı Şey Oldu Şunları'da Eklemek İstiyorum ( Kulağımda Kulaklık Vardı PC'nin bir Anda 2 Sn Falan Takıldığını Duydum Sonra Geçti Ve Normal Oyun Sesini Duyuyordum Fakat Yine Ekran Gitmişti Alt+F4 Yapmaya Çalıştım Olmadı Tabi Bu Sırada Kasanın İçinde Bir şeyin Fanı Yine Ful Devir Yapıyordu bir 5-10 Sn falan baktım fakat çok hızlı döndüğü için korktum ve direk kapadım PC'yi...

Olay Biraz Karışık Daha Öncede Başıma Gelmişti Daha Çok Grafik İsteyen Oyunlarda Başıma Geliyor. ( bkz: The Witcher 3, Dying Light ve HellBlade: Senua's Sacrifice )

Durum Tam Olarak Şu :

Oyuna Giriyorum Rastgele Bir Zamanda Oluyor Tam Bilmiyorum Bazen Hiç Olmuyor Fakat Bilgisayar Oyunun Ortasında Bir Anda Kapanıyor. Fakat Bilgisayar Çalışıyor Ekran Simsiyah Yani Hiç bir şey Yapılmıyor Ama Sıvı Soğutmanın Led'i ve PC Led'i Çalışıyor Ve İçindeki tam Emin Olamadığım Bir Fan Artık Hangisiyse Tam Devir Çalışıyor Böyle Baya Baya Hemde...

Şunu Söylemek İstiyorum Bu Önceden Basıma Gelmişti Fakat O Zamandan Bu Zamana Kadar Değiştirmediğim Parçalar ise ( Ekran kartı Ve PSU ) Bu İkisinden Biri Olabilir mi Diye Düşünüyorum ?

PC Bileşenlerim:

• MSI GTX1060 3GB
  • İ7 6700 3.40Ghz
  • 8+4 Crucial ( 12 GB 1333 Mhz Ram )
  • 500 W Sertifikasız PSU
  • 1 TB W.D. HDD
  • Sıvı Soğutma ( Master Liquid Lite 120 )
  • Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3 LGA1151
  • Kasa ( RAMPAGE MAJESTY Mid ATX )
Muhtemelen Ekran Kartı Ama Emin Olamıyorum Acaba Garantiye Versem Sorun Ekran Kartındaysa Yenisini Verirler mi ?

Şimdiden iyi Forumlar ^.^

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Kapandığı sorada hoparlör veya kulaklıktan anormal sesler gelitor mu?
Eğer öyle ise Ekran Kartı servislik duruma düşmüş olabilir.

OğulcanGürleyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hayır anormal bir ses gelmedi normal ses geliyordu fakat ekran simsiyahtı Sanırım sorun ekran kartında fakat acaba ekran kartını götürsem onlar halledebilirler mi yani böyle bir sorun olduğunu anlayabilirler mi nedense tam emin olamıyorum ekran kartınıda alalı çok olmadı hatta 1 yıl bile olmadı... Hala garantisi var. Fakat nasıl bir servise götüreceğim Ben emin değilim...? Vatandan almıştım ekran kartını...