Yardım Oyun oynarken monitör kapanıyor fakat klavye,mouse ve kasa açık

Bu konuyu okuyanlar

kvrnosman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle hayırlı bayramlar, geçen sene 2. el APU bir sistem almıştım, ilk aldığım zamanlar sorun yoktu, 1 ay kadar sonra sorunlar çıkmaya başladı Windows 10'da mavi ekran hataları almaya başladım, oyunlara girer girmez oyunlar donuyor ve PC kapanıyordu sonra Windows 11'e geçtim ve aynı sorunları orada da yaşadım, daha sonra Linux kurmaya karar verdim ve Ubuntu, Zorin OS, Linux FX gibi birçok Linux dağıtımını denedim fakat ne bir hata ne bir mavi ekran aldım, sorunsuz kullandım. Hatta Wine programı ile oyun da oynadım. Ubuntu'ya Steam'den oyun bile yükledim, Minecraft da yükledim fakat hiçbir sıkıntı yoktu. 6 ay kadar Linux kullandıktan sonra sorun düzelmiştir diye Windows 11'e geçmeye karar verdim ve dün geçtim fakat aynı sorunlar devam ediyor sorunlar şu şekilde;

• Oyuna girince bazen 10 Dk'da bazen 1 saatte bir oyun donmaya başlıyor ve monitör kapanıyor (klavye, mouse, kasa hala çalışır durumda)
  • Bazen program kurarken mavi ekran veriyor ve kapanıyor (kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor hatası)
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Corsair 2x8 DDR4 RAM ( modelini tam olarak bilmiyorum)
  • AMD Ryzen 3200G.
  • Toshiba TR200 480 GB.
Resimlerde RAM bilgisi var.

Dosya Ekleri​

• Ekran görüntüsü 2022-07-12 103423.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-12 103423.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 0
  • SS.png

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,628
Normalde insanlar bu sorunu ekran kartına bağlı olarak yaşıyorlar, (internette okuduğuma göre).
RX570 kullanıcısı olarak bende yaşıyorum mesela. Siz APU sistem kullanıyorsanız aklıma sıkıntılı olma ihtimali gelen tek parça PSU.

kvrnosman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Normalde insanlar bu sorunu ekran kartına bağlı olarak yaşıyorlar, (internette okuduğuma göre).
RX570 kullanıcısı olarak bende yaşıyorum mesela. Siz APU sistem kullanıyorsanız aklıma sıkıntılı olma ihtimali gelen tek parça PSU.
Peki neden sadece Windows'ta oluyor ki?