Bu konuyu okuyanlar

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhaba Ben PS5 Almak İstiyorum. Malum Fiyatlar Çok Pahalı ve Yurtdışından Almak Seçeneği Mantıklı Geliyor. Büyük İhtimalle Almanya veya Amerika'dan Glocalzone veya AmerikaPostam Tarafından Ürünü Satın Alacağım. Sizce Bu Siteler Güvenlimidir, Almanya'dan Alırsam Sony Eurasia Garantisi Kapsamında Türkiye'de Garantiye Sokabilirmiyim ve PS5'te PAL,NTSC Versiyonları Varmı Varsa Hangi Ülkelerden Alabilirim.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Genelde 3 sürüm çıkıyor. Avrupa Bölgesi, Amerika Bölgesi ve Asya bölgesi. Avrupa bölgesinden alırsan sorun yaşamazsın diğer bölgeler sıkıntı çıkarabilir. Şahsi fikrim PS5 için çok erken. 4 çıktıktan 1-1,5 sene sonra pro sürümünü almıştım. Bunun içinde bir o kadar bekleyeceğim. Ayrıca yurt dışından biri size getirmeyecekse site üzerinden almak gümrüğe takılmasına neden olacaktır. Ürün elinize geçmeden geride gidebilir...

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Genelde 3 sürüm çıkıyor. Avrupa Bölgesi, Amerika Bölgesi ve Asya bölgesi. Avrupa bölgesinden alırsan sorun yaşamazsın diğer bölgeler sıkıntı çıkarabilir. Şahsi fikrim PS5 için çok erken. 4 çıktıktan 1-1,5 sene sonra pro sürümünü almıştım. Bunun içinde bir o kadar bekleyeceğim. Ayrıca yurt dışından biri size getirmeyecekse site üzerinden almak gümrüğe takılmasına neden olacaktır. Ürün elinize geçmeden geride gidebilir...
Avrupa Bölgesinden Alınca Garanti Kapsamına Giriyormu ? Büyük İhtimalle Glocalzone İle Alacağım Yani Yurtdışında Seyahat Eden Biri Alıp Bana Getirecek yada Tanıdık Kargo İle Gönderecek Kargo İle Gelirse Gümrükte Vergi İstenirmi ?

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Fiyat değişikliği olmaz ki aynı gümrük vergisi alır zamandan kayıp olur efendim.
O Durumda Yurtdışından Gelen Birinin Getirmesi Gerekmekte. Avrupa Garantili Cihaz Türkiyede Garantiye Girebilirmi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eurasia Garantili

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
O Durumda Yurtdışından Gelen Birinin Getirmesi Gerekmekte. Avrupa Garantili Cihaz Türkiyede Garantiye Girebilirmi ?

Eurasia Garantili
Belki garantiye girmeyebilir ama atıyorum Almanya'daki biri alır cihazı para ile Türkiye'ye fişi gösterir "belki" vergiden yırtar.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Gümrükten büyük ihtimalle geçmeyecektir. Biri getirirse onun geçirme ihtimali yüksek. Bazen bavul çanta gümrük memurları tarafından aranıyor havalimanlarında cihaza göre vergi istenebiliyor. Garanti olayı Euroasya olacağı için sıkıntı olmaz. Fakat fatura vs istenebilir. Eğer fatura olmaz ise tamir ve bakım ücreti talep edilebilir. Sony yetkili servis arayıp detaylı bilgi isteyebilirsin

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Eurasia yazsa bile garanti burada geçmeyecektir. Sonuçta garantide olan ürünlerin S/N yani seri numaraları oluyor. Buradaki seri numaralarda kayıtlı olmayacağından garantisi de olmayacaktır.

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Eurasia yazsa bile garanti burada geçmeyecektir. Sonuçta garantide olan ürünlerin S/N yani seri numaraları oluyor. Buradaki seri numaralarda kayıtlı olmayacağından garantisi de olmayacaktır.
Evet Ama Konsolların Garantiside Sony Eurasia Garantili Değilmi. Daha Doğrusu Sony Türkiye Sony Eurasia'ya Bağlı Değil mi ?

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Arkadaşım, bende düşünüyorum aslında. GlocalZone olayı şöyle siz ürünü ekliyorsunuz. Ürünü,ülkeyi...

Uygulama hemen o bölgede ki kişi ile sizi eşleştiriyor, siz de kişi ile iletişime geçip ürünü kişiye yolluyorsunuz. Ama ücret kişiye geçmiyor, sistemde kalıyor. Kişi kendisi cebinden ödeyip alıyor. Tabi bu arada komisyon ücreti de kişinin insifiyetine kalmış. Kimisi 100 alır kimisi 500 kimisi 200...

Kişi kendisinin gibi ürünü alıyor. Sonra size getiriyor. Siz de ürünü alınca hem siz, hem de ürünü alan kişi teslim edip aldığına dair onay verince para kişiye geçiyor.

Gümrük olacağını sanmam. Ama yine de daha önce getirenlere sorun hocam.

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşım, bende düşünüyorum aslında. GlocalZone olayı şöyle siz ürünü ekliyorsunuz. Ürünü,ülkeyi...

Uygulama hemen o bölgede ki kişi ile sizi eşleştiriyor, siz de kişi ile iletişime geçip ürünü kişiye yolluyorsunuz. Ama ücret kişiye geçmiyor, sistemde kalıyor. Kişi kendisi cebinden ödeyip alıyor. Tabi bu arada komisyon ücreti de kişinin insifiyetine kalmış. Kimisi 100 alır kimisi 500 kimisi 200...

Kişi kendisinin gibi ürünü alıyor. Sonra size getiriyor. Siz de ürünü alınca hem siz, hem de ürünü alan kişi teslim edip aldığına dair onay verince para kişiye geçiyor.

Gümrük olacağını sanmam. Ama yine de daha önce getirenlere sorun hocam.
Daha Önce Bir Glocalzone Geçmişiniz Oldumu ? Güvenilir mi ?

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Daha Önce Bir Glocalzone Geçmişiniz Oldumu ? Güvenilir mi ?

Benim olmadı. Ancak bir arkadaşımın arkadaşı oppo cihaz almış. GlocalZone kurucusu ile de iletişime geçtim. Açıkçası beni tatmin etti verdikleri cevaplar ve sistem. Ama amerikapostamı bilmiyorum.

Bütçe sıkıntısı çekiyorum, ancak kendimi düzeltince düşünüyorum bakalım.

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Telefonda Alınıyor O Zaman Bide Adam Getirirken Kutusundan Çıkarması Gereklimidir?

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Telefonda Alınıyor O Zaman Bide Adam Getirirken Kutusundan Çıkarması Gereklimidir?

Her ürünü alıyorsunuz. Ancak kutu olayını bilmiyorum. Glocalzone'ye ürünü ekleyin veya varsa ürünü almak istiyorum deyin alın bakalım hocam zaten kişi sizle iletişime geçer diye tahmin ediyorum. Kişi ile iletişime geçerseniz onlar biliyordur zaten yapıyorlardır bilgi verirler size.
NOT: Hocam, bende araştırmalarım sonucunda bu bilgileri ulaştım. Alışveriş vs yapmadım.

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Benim olmadı. Ancak bir arkadaşımın arkadaşı oppo cihaz almış. GlocalZone kurucusu ile de iletişime geçtim. Açıkçası beni tatmin etti verdikleri cevaplar ve sistem. Ama amerikapostamı bilmiyorum.

Bütçe sıkıntısı çekiyorum, ancak kendimi düzeltince düşünüyorum bakalım.
Ürünü Türkiyeye Getirdikten Sonra Kargo ilemi gönderdi

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Ürünü Türkiyeye Getirdikten Sonra Kargo ilemi gönderdi

Dediğim gibi alışveriş yapmadım. Ama onu siz kendiniz iletişime geçip yapıyorsunuz. İSter bir yerde buluşup teslimi yapıyorsunuz isterseniz size kargo yapıyor.

zaten kişi ile özelden iletişim kurup gerekli bilgileri vs alıp iletişimde oluyorsunuz. O zaman bu konuyu da konuşabilirsiniz.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Evet Ama Konsolların Garantiside Sony Eurasia Garantili Değilmi. Daha Doğrusu Sony Türkiye Sony Eurasia'ya Bağlı Değil mi ?
Sony Türkiye Eurasiaya bağlı olsa bile her ülkenin kendi içinde ithalat edilen ürünleri o ülkenin yasalarına göre garanti süresine tabi oluyor. Sonuçta Avrupada 1 yıl garanti varken ülkemizde 2 yıl garanti var. Ve her ülkeye gönderilen ürünler seri numaralarının listeleriyle gönderiliyor ve firma kendi sistemine işliyor. Örneğin elinizde fatura götürmeseniz bile yetkili servisin sisteminde ürünün üretim tarihi ve kalan garanti süresi seri numarasından görülüyor. Örneğin 25/06/2021 tarihinde PS5 aldınız diyelim ve servis sisteminde üretim tarihi 19/01/2021 gözüküyor olsun. Ürün 2 yıl sonra 19/01/2023 tarihinde servis sisteminde garantisi bitmiş gözükecek. Ama siz dediğim tarihten sonra bozulduğunda fatura götürdüğünüzde servis sistemde bunu 25/06/2023 tarihine kadar uzatacak.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Yurt dışından biri getirmezse gümrüğe takılır.Bana halam getiricek

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Merhaba Ben PS5 Almak İstiyorum. Malum Fiyatlar Çok Pahalı ve Yurtdışından Almak Seçeneği Mantıklı Geliyor. Büyük İhtimalle Almanya veya Amerika'dan Glocalzone veya AmerikaPostam Tarafından Ürünü Satın Alacağım. Sizce Bu Siteler Güvenlimidir, Almanya'dan Alırsam Sony Eurasia Garantisi Kapsamında Türkiye'de Garantiye Sokabilirmiyim ve PS5'te PAL,NTSC Versiyonları Varmı Varsa Hangi Ülkelerden Alabilirim.
sence devlet bunu düşünmemiştirmi? daha pahalıya gelir

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Hocam ben ps4 pro euroasia garanti kapsamında dubai'den almıştım. Garantiyi burada kullanabildim. Aldığımda cihaz 2 yıl garantiliydi.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Hocam ben ps4 pro euroasia garanti kapsamında dubai'den almıştım. Garantiyi burada kullanabildim. Aldığımda cihaz 2 yıl garantiliydi.
Peki yetkili servis size ne bilgi verdi ? Çünkü bildiğim kadarıyla elektronik ürünlerde garanti firma tarafından ithal edilen ürünleri kapsıyor yurt dışından alınanları değil.

Son düzenleme:

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Dubai'de Eurasia Garantisimi Oluyor ? Bilmiyordum Eğerki Garanti Geçmez Sorununu Sony İnternational Garanti İle Alsam Olurmu ?

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Çok dillendirmeyin şu konuyu. Ben de yurtdışı almayı düşünüyorum bu arada.

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
PAL,NTSC Farkı Kaldımı ? Abd'den Alırsam Sorun Yaşarmıyım Oyunları Buradan Alsam

Yurtdışından birm getirirse olur.
Glocalzone İle Alacağım Yani Yurtdışından Biri Konsolu Ülkeye Getirecek

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Yurt dışında benim akrabalarım var.Onlara vergisiz bir şekilde getirtebilir miyim?

ardaglr6

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Bildiğim Kadarıyla Onlarında Gelmesi Gerek Kargoya Verilirse Vergi Alınır