Yardım Programlamaya merakım var ama gerekli eğitim ve ekipmanım yok

Bu konuyu okuyanlar

kozmix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Programlama türlerine , fotoshopa , grafik tasarıma vb. baya meraklıyım .
Lisede sırf bunun için endüstriyel otomasyon bölümünün mekatronik dalında eğitim gördüm fakat bana işe yarar hiçbir bilgi kazandırmadılar . Bol bol yazı yazdık sadece .
Okulla ilgili bir şey olmayınca kendim youtubedan izlemeye başladım ama uzun sürmedi çünkü çok karmaşık anlatıyorlardı ve bilgisayarım olmadadığından mobil uygulamalarla gerekli talimatları uygulayamıyordum .
Şu an üniversite sınavı için mezuna kalmıştım ama sayısal dersler zor geldiğinden sözel bölümlere yöneldim ve durum böyle olunca üniversitede de bununla ilgili bir bölüm tercih edemeyeceğim çünkü benim sevdiğim bölümler sayısal olanlardı .
Bu sene ilk ve son şansım olduğundan eğer kazanamazsam ailem özel sektörde bir işe girmemi istiyor ve bir şans daha vermeyeceklerini söylüyorlar.
Eğer üniversiteyi kazanamazsam sevmediğim bir işi yapmak zorunda kalmak istemiyorum . Bana eğitim verebilecek bir kurum bulmaya çalışıyorum .
Bildiğiniz bir kurum varsa isimlerini yazabilir misiniz ?
Eğitimimi aldıktan sonra aynı kurumda çalışmaya devam edeceğim , yani işi öğrendikten sonra daha yüksek maaş veren bir kuruma gitmeyeceğim .
Bunun nedeni de bana işi bilmediğim halde öğreten ve bana iş öğretmek için çaba harcayan kişilere ihanet etmiş hissine kapılmak istemiyorum .
Düşünce yapımı anladıklarında maddi veya manevi bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum çünkü gercekten saf kalpli , kötülük düşünmeyen ve bana zarar vermeyen kişilere karşı zarar vermeyen bir kişiliğim var .
Şimdiden kurum bulmamda yardımcı olacak herkese teşekkürlerimi iletiyorum.❤️

LordEnes_

Lord
Reaksiyon puanı
11
Üzgünüm fakat eğitim sisteminde EN İYİLERİ seçiyorlar maalesef, başarılı değil iseniz ekmeğinizi taştan çıkarmak zorundasınız kimse başarılı olmayan birine fazla destek olmaz . Eğer karmaşık geliyorsa pes etmeyin öğrenmeye çalışın ve elinizden geleni yapın. Hevesli ve hırslı bir insanın önünde duracak pek fazla bir güç yoktur, eğer gerçekten de çabalayıp programlamayı beceremezseniz üzülmeyin ve kendinizi başka dallara yönlendirmeye çalışın. İyi geceler, amacım sizi kırmak değil bir nebzede olsun bir kardeşiniz olarak biraz size yardımcı olmak.

kozmix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Laptop veya bilgisayarım olmadığı için sadece videoları izleyebiliyodum ve biraz da telefondan internet siteleri veya mobil uygulamalardan birşeyler yapmaya çalışıyordum ama artık uğraşmayı bıraktım maalesef . Dediğiniz doğru kimse bilgisi olmayan birine bir işi öğretmez . Sanırım artık başka bir işe yönelmem lazım ama bilgim olmadan yapabileceğim işler tekstil , matbaa tazı ve sevmedigim sektörler . Başka çarem yok gibi görünüyor

LordEnes_

Lord
Reaksiyon puanı
11
Maalesef öyle umarım bir yol bulmanız dileğiyle. İyi geceler.

Son düzenleme:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Tablet'in veya Telefonun varsa ve İngilizce de biliyorsan Mobil derleyiciler var bir sürü. Ama aptal videoları anlamakta bile sorun yaşıyorsan gerçekten zor olacak.

Son mesajlar