Programlama yapmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Rossen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar programlamaya baslamak istiyorum.daha önceden gamemakerden 2D oyun yapmaya çalıştım.Ama kodları bilmediğim için özellikleri yapamadım.
Daha sonra biraz unity ile yapmaya çalıştım. O daha da zordu. Basit bir oyun yapmak için ne öğrenmem gerekiyor
Not:Lise 1 e gidiyorum.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Scratch'i dene.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yardım bölümünde yazar. Yardım bölümünün Türkçe çevirisini yine yardım bölümünden verilen linkten indirebilirsin. Yine İnternet linkinden "Scratchbook" adındaki belgelerden istediğini indirip, oradaki resimli anlatımları takip ederek, ilk uygulamalarını deneyebilirsin. Youtube'da da çok sayıda Scratch videosu var. Kendi Türkçe Forumu da var. Veya İnternet'te yayınlanan projelerden birini indirip, Scratch ile açarak, kodlarını inceleyebilirsin. (Üyelik için yaş sınırı var. 17 yaş) Türkçe tanıtım sayfası da var.

Rossen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Strach dedigin program ne ki?oyun program falan yapmiyo mu

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Scratch bir Programlama aracı. Kendi web sayfasında (kayıtlı olan üyeler tarafından ) yayınlanan Milyonlarca proje var. Bu projeleri İnternet üzerinden (Flashplayer gerekli) üye olmadanda çalıştırabilirsin. Projeler farklı kategoriler arasından seçilebiliniyor. İndirmek için üyelik gerekiyor. 17 yaş altı üyeler adına vekâleten bir aile ferdi'de üye olabiliyor. Koşular arasında okumuştum. Üyeler kendi aralarında ortak projeler de geliştirebiliyorlar. Ortak projeler için ayrı bir bölüm var. Scratch bir Üniversite projesi ve büyük yazılım şirketlerinin sponsorluğu ile finanse ediliyor. Kullanıcılar için ücretsiz oluyor tabiiki.

Scratch'in kendisini indirmek için herhangi bir üyelik gerekmiyor. İnternet üzerinden çalışan sürümü için şimdi emin değilim. Bir denersin.