Programın yaptığı eylemleri kod olarak nasıl görüntüleyebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
2 tane program var ve ikisin de yaptığı kodları (eylemleri) görüntülemek incelemek istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür? Ben eylemden bahsettiğim, kopyalama, silme, yeniden adlandırma vb. Onları görüntüleyebilme ihtimalim var mı?
Örneğin:
Kod:
K:\I386\explorer.ex_ -> C:\Users\Administrator\Desktop\XP\I386\explorer.exe
K:\I386\regedit.ex_ -> C:\Users\Administrator\Desktop\XP\I386\system32\regedit.exe
Program bu işlemleri kısa sürede ve otomatik yaptığı ve elle yapmamın çok uzun süreceğinden dolayı bunu soruyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
2 tane program var ve ikisin de yaptığı kodları (eylemleri) görüntülemek incelemek istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür? Ben eylemden bahsettiğim, kopyalama, silme, yeniden adlandırma vb. Onları görüntüleyebilme ihtimalim var mı?
Örneğin:
Kod:
K:\I386\regedit.ex_ -> C:\Users\Administrator\Desktop\XP\I386\system32\regedit.exe
Program bu işlemleri kısa sürede ve otomatik yaptığı ve elle yapmamın çok uzun süreceğinden dolayı bunu soruyorum.
Bende bilmiyorum maalesef.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Örneğin:
Kod:
Ne dediğini anlamadım ama X32dbg ye bak
Bide virüs Total e taratınca herhalde

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Ne dediğini anlamadım ama X32dbg ye bak
Bir tane program düşünün ve o program dosya kopyalıyor. Fakat o klasörüne göre kopyalıyor. Yanlış kopyalamıyor ve otomatik. Ben o kodları öğrenmek istiyorum. Çünkü o programın desteklemediği bazı şeyler var onları yapabilmek için.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Bir tane program düşünün ve o program dosya kopyalıyor. Fakat o klasörüne göre kopyalıyor. Yanlış kopyalamıyor ve otomatik. Ben o kodları öğrenmek istiyorum. Çünkü o programın desteklemediği bazı şeyler var onları yapabilmek için.
X64 Debugger'ı dene.

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Program 1: AOMEI PE Builder 1.5
Program 2: BartPE
Ben bunların içindeki kodları öğrenmeye çalışıyordum.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Kaynak kod kısmında aklım kaldı onun için yazdım

Uygulamayı veya programı üreten firma veya adam istemezse kodlarını göremezsin.
Android uygulamaları var tonlarca, bunların kodlarına erişilebildiğini düşünsene. Ne anlamı kalırdı? Biri üretir, yirmisi çalardı. Amacın çalmak değil biliyorum

Bu sadece uyglama veya programlar ile sınırlı değil, web sayfaları için de geçerlidir.
Bir bankanın web sayfasını düşünsene, kullanıcı adı ve şifre bölümleri var.
Biz Enter tuşuna bastığımızda veritabanı ile iletişime geçilip sorgulama yapılıyor.
Bu kodlara ulaşılabilse veritabanları yani bankanın müşterilerinin güvenliği nasıl sağlanacaktı?

Aynı şey .exe uzantılı dosyanın kaynak kodlarına doğrudan ulaşamazsın, cryptol kodlarını falan görebilirsin ancak.
Farklı program ve yöntemler ile farklı sonuçlar alınsa da exe dosyası korumalıdır.

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565

Android uygulamaları var tonlarca, bunların kodlarına erişilebildiğini düşünsene. Ne anlamı kalırdı? Biri üretir, yirmisi çalardı. Amacın çalmak değil biliyorum

Bu sadece uyglama veya programlar ile sınırlı değil, web sayfaları için de geçerlidir.
Biz Enter tuşuna bastığımızda veritabanı ile iletişime geçilip sorgulama yapılıyor.
Bu kodlara ulaşılabilse veritabanları yani bankanın müşterilerinin güvenliği nasıl sağlanacaktı?

Aynı şey .exe uzantılı dosyanın kaynak kodlarına doğrudan ulaşamazsın, cryptol kodlarını falan görebilirsin ancak.
Farklı program ve yöntemler ile farklı sonuçlar alınsa da exe dosyası korumalıdır.
Çalmak değil amacım. O kodları görüp ticari anlamda kullanmak hiç değil. Sadece kişisel olarak kullanma amacım.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Çalmak değil amacım. O kodları görüp ticari anlamda kullanmak hiç değil. Sadece kişisel olarak kullanma amacım.

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Amacım Windows 2000, Whistler, Vista, 7'nin erken beta sürümleri ve 10'un beta sürümlerinden PE oluşturmaktı. :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşte BartPE Windows XP SP1 altını desteklemiyor. SP1 altı XP ya da Windows 2000 gibi. AOMEI PE builder Windows 7'nin 6801 adlı yapısının altını, İngilizce dilinde olmayan 8.1'leri ve 10'u desteklemiyor. Son sürümü ise (2.0) sadece Windows 10 PE oluşturuyor. Başka bir şey değil.