Program denemek için

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarımda programlar denemek istiyorum fakat bunlarda virüs bulaşma ve PC'yi yavaşlatma olasılığı var bunun için sanal windows kursam oraya bulaşan virüsler ana makinayada bulaşır mı? birde Sandboxie adlı bir ygulama var bundada bulşır mı? Hangisi daha iyi

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Bilgisayarımda programlar denemek istiyorum fakat bunlarda virüs bulaşma ve PC'yi yavaşlatma olasılığı var bunun için sanal windows kursam oraya bulaşan virüsler ana makinayada bulaşır mı? birde Sandboxie adlı bir ygulama var bundada bulşır mı? Hangisi daha iyi
Bulaşmaz ama dikkatli olmakta fayda var aslında Linux kullanıp sanal makinede Windows kullanmak en güvenlisi

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Bulaşmaz ama dikkatli ol ne demek? Bulaşma olasılığı var mı?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ne kuracağına bağlı, lisanslı programlar için korkmana gerek yok, durduk yere program kurarken bilgisayarına virüs bulaşmaz.
tam olarak ne kurmaya çalışıyorsun???

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
ne kuracağına bağlı, lisanslı programlar için korkmana gerek yok, durduk yere program kurarken bilgisayarına virüs bulaşmaz.
tam olarak ne kurmaya çalışıyorsun???

Herhangi bir programı lisanslı olsa korkmam kurarken fakat deneme amaçlı crackli programlar

kmurat

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,737
Virüs'süz Crackli programlar da varmıymış?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Anti virüs programları ne güne var?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Sandboxie ve Sanal sistemleri aşıp sisteme bulaşabilen virüsler mevcut ama nadirdir.

Sanal sistemi kullanabilirsin. Trojan, logger tarzı virüsler yapacaksan sanal sistemde genelde sıkıntı olmaz :)

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Ben virüs yapöayacağım ama öerak ettiğim programları PC de denek için yükleyeceğim fakat buradan virüs kapar veya sistemin yavaşlamasına sebeb olur diye hangi yazılımı kullanacağımı sprdum ben. Deepfreeze kuracaktım sanal makşnalar aklıma geldi sonra sandboxie gördüm onla yüklüyorum fakat yine virüs bulaşır mı

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Sandboxie demirbaşım bir program. Çekinmeden kullan. Şimdiye kadar bir hatasını görmedim. Gerektiğinde tarayıcımı bile sandboxie ile açıyorum.

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Sandboxie demirbaşım bir program. Çekinmeden kullan. Şimdiye kadar bir hatasını görmedim. Gerektiğinde tarayıcımı bile sandboxie ile açıyorum.
Programı kullanmak için .exe yi programla kurup çalıştırıyoruz sonra sil diyince herşey gidiyor değil mi?

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1

Birde bu programda tarayıcı çalıştırdığımızda programı kapatınca geçmiş falan siliniyor.Peki indirilenler ne oluyor

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Programı kullanmak için .exe yi programla kurup çalıştırıyoruz sonra sil diyince herşey gidiyor değil mi?

Birde bu programda tarayıcı çalıştırdığımızda programı kapatınca geçmiş falan siliniyor.Peki indirilenler ne oluyor

Evet sil deyince hepsi silinir.

Tarayıcı ile bir şeyler indirilirse İçerikleri Göster butonuna basıp onları sandbox içerisinden kes yapıştır ile dışarıya çıkartmak gerekiyor.