Profosyenel Web sitesi nasıl yapılır

Bu konuyu okuyanlar

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Merhab soru konuda yazıyor.Nerden tasarlarım ve iyi bir site olmasını istiyorum.Amcam ebnden rica etti.Bende kıramadım.Online ödemede alıcak.Naıl yapabilirim hiçbir bilgim yok.Paralı olan sitelerden kurucaz nasıl kurabilirim.Şimdiden teşekkürler

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,067
Merhab soru konuda yazıyor.Nerden tasarlarım ve iyi bir site olmasını istiyorum.Amcam ebnden rica etti.Bende kıramadım.Online ödemede alıcak.Naıl yapabilirim hiçbir bilgim yok.Paralı olan sitelerden kurucaz nasıl kurabilirim.Şimdiden teşekkürler
bilgin

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Hosting ve domain satın alacaksın DNS ayarını yapıp siteye erişim sağlarsın. Daha sonra sunucuya FTP ile bağlanıp Wordpress gibi kurulumlar yapmalısın. Ödeme alma işi konusunda pek bilgim yok. Intenet üzerinde bunların dersleri var. E-ticaret gibi bir boyut varsa yasal işlemler, vergilendirme falan dahil olabilir hiç bilgin yokken uğraşmanı önermem. En azından internet üzerinden araştır.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Hosting ve domain satın alacaksın DNS ayarını yapıp siteye erişim sağlarsın. Daha sonra sunucuya FTP ile bağlanıp Wordpress gibi kurulumlar yapmalısın. Ödeme alma işi konusunda pek bilgim yok. Intenet üzerinde bunların dersleri var. E-ticaret gibi bir boyut varsa yasal işlemler, vergilendirme falan dahil olabilir hiç bilgin yokken uğraşmanı önermem. En azından internet üzerinden araştır.
Hocam peki görsel nasıl ekliyeceğim sayfa nasıl ekliyeceğim hiç bir şeyde bilmiyom

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Hocam peki görsel nasıl ekliyeceğim sayfa nasıl ekliyeceğim hiç bir şeyde bilmiyom

Örneğin Wordpress kurduysan Wordpress paneli üzerinden yaparsın. Mesela Wordpress dersleri diye araştır.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Ödeme yöntemi olarak Shopier kullanabilirsin, ben uzun süredir kullanıyorum gayet ilgililer.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Hocam siteyi njerden kurabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam siteyi nerden kurdunuz internette detaylı anlatım varmıdır yardımcı olurmususnuz
Ben Bootstrap kütüphanesini kullanarak sıfırdan yazdım, önce HTML, CSS ve temel düzeyde JS öğrenmeniz lazım ardından PHP. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız CMS'ler mevcut, Joomla Wordpress vb.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Ben Bootstrap kütüphanesini kullanarak sıfırdan yazdım, önce HTML, CSS ve temel düzeyde JS öğrenmeniz lazım ardından PHP. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız CMS'ler mevcut, Joomla Wordpress vb.
Hocam wordpress le ödeme alınıyormu

esawebtasarim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
esa.gen.tr olarak web sitenizin alt yapısında WordPress kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yapılacak adımlar;

1. Domain satın alın
  2. Hosting satın alın
  3. Domain panelinden hostinge DNS yönlendirmesi yapınız.
  4. intodns.com'dan sitenin yönlendirilmesini kontrol edin.
  5. WordPress kurulumunu gerçekleştirin.
  6. Gerekli sayfaları ve ürünleri oluşturduktan sonra,
  7. Bir firmanız varsa iyzico.com veya paytr.com ile anlaşma sağlayarak online ödeme anlaşması yapın.
  8. Ödeme anlaşması yaptığınız firmanın eklentisini indirip sitenize kurun.
E-ticaret web siteniz kısaca hazır. Yada bu zor ve sıkıcı işlemlerle hiç uğraşmayıp, bir web tasarım firmasıyla anlaşma sağlayın sizin yerinize halletsinler.

E-ticaret sitesinde önemli olan kısım web sitesini oluşturmak değil. Müşterileri web sitenize nasıl çekeceğiniz.