Profesyonel olarak G5 ve S7 hangisi ?

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Burdayken size şu soruyu sorayım nilgün hanım
G5 in bataryası mı çabuk bitiyor G4 ün bataryası mı çabuk bitiyor dediniz. Bizi aydınlatırsanız sevinirim:)
Evet bu konuda anlasamadik ama yavuz bey kardesim aslinda sizle ayni dusunuyoruz. Yani eger g4 g5 ten daha iyi bir pil performansina sahipse bu tuhaf tabi

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
1yl g4 kullandim.son aylarda iyice hızli dusmeye baslamisti.belkide yanlis dolum yaparak bataryanin ömrunu yedim.%50de kalsa gece yatarken illa takarim sarja.sabah alirim.belkide bundan oluyordur
Eskiden di bu olay :)
Artik telefon kendi dolumu durduruyor
Yani sarjlar akıllandi:)
1 yil kullanim az degil ve bu cihazlar hic dinlenmiyor
Bakın kullandigimiz seylerin cogu dinleniyor
Tv mutfak robotlari pc ler
Insan bile uyuyor :)
Fakat telefonlarimiz gece dahil acik ve dolum yapiyor gun boyu bize eslik ediyor:) onlari bu tempoda maruz gormemiz gerekiyor.
Bu nedenle max 3 senede bir telefon degisimi candır

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
G4 daha cabuk bitityordu.yavuz bey.3000 olmasina ragmen.ama donanimsal sanirm.msjda okumustm bi arkadas yazmisti.g5 ten memnunum suan ama yanlis dolum yapaken kisaltiyorum batarya ömrunu :)

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Katili
Istedigini al ben bir seyi savunmuyorum
Sadece bu kadar sey dusunme kolay seyler ya
Takilma yani boyle takilirsan isin icinden cikamaz
Ayri bir soru da su lg ve htc nin servisi bir samsung kadar da degil zaten
Abi zaten kacc tane teknik servis bulabilirsin adam gibi supheli
Bunun icin ya apple ya samsung al keyfine bak:)
S7 edge titanyum rengini tavsiye ederim abi bir telefon bu kadar al benisi olur
Katiliyorum ben de htc den bu sebeple vazgectim servisi zayif. Servis cok onemli. Sikayetlere bakarsaniz htc lerin garantiden cok gec dondugu yonunde. Samsung serviste iyi ama lg de gayet iyi. Konyada oyle en azindan

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
Istedigini al ben bir seyi savunmuyorum
Sadece bu kadar sey dusunme kolay seyler ya
Takilma yani boyle takilirsan isin icinden cikamaz
Ayri bir soru da su lg ve htc nin servisi bir samsung kadar da degil zaten
Abi zaten kacc tane teknik servis bulabilirsin adam gibi supheli
Bunun icin ya apple ya samsung al keyfine bak:)
S7 edge titanyum rengini tavsiye ederim abi bir telefon bu kadar al benisi olur

Sana savundum demedim şuan bak :)
3 bin TL takılma olur mu ayrıyeten
Titanyum yani silver rengindede çok parmak izi kalıyormuş öyle duydum

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Evet ben silverini kullandim ve parmak izi yapiyor metal yerleri.ayrica gunesli havada ekran görunmuyordu yaw.lg bu konuda cok rahat.oyuzden samsungdan geri lg ye gecmek istedim.birde ekran göruntusu alma olayi güzel bu yönunude'begeniorum.

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
Evet ben silverini kullandim ve parmak izi yapiyor metal yerleri.ayrica gunesli havada ekran görunmuyordu yaw.lg bu konuda cok rahat.oyuzden samsungdan geri lg ye gecmek istedim.birde ekran göruntusu alma olayi güzel bu yönunude'begeniorum.

Silver yerine Gold tercih etsek nasıl olur acaba.Aynı durumlar ondada olur mu

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
:) yok ne bileyim algi yaratiyor gibi gozukemenek icin dedim ben onu:)
Tabiki 3 bin tl az bir masraf degil.
Su parmak izinede takilma elin cok terlemiyorsa hic sorun etme abi masada telefon deli gibi parliyor parmak izini goremezler:)
Birde lg g5 almayacagini biliyorum
E htc de zaten servis olayida var
Kaldi samsung s7 edge suan ne var ki aklinda iphone? Da mi var

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Rica ederim yavuz bey.bakalim ne alcaksinz.inanin merak ettim.ben g5ten skılırsam eger s7 dusunebilirm.aman ekran kavisli olmasinda :)))

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
:) yok ne bileyim algi yaratiyor gibi gozukemenek icin dedim ben onu:)
Tabiki 3 bin tl az bir masraf degil.
Su parmak izinede takilma elin cok terlemiyorsa hic sorun etme abi masada telefon deli gibi parliyor parmak izini goremezler:)
Birde lg g5 almayacagini biliyorum
E htc de zaten servis olayida var
Kaldi samsung s7 edge suan ne var ki aklinda iphone? Da mi var

Ya varya gerçekten 2 dakikada kurdun yazdın oynadın:).Ama itiraf edeyim S7 edge gönlüm sürekli kayıyor pişman olma var.
Elim terliyor ve Türkiyenin en sıcak bölgelerinde birindeyim Hatay gibi bir yer o yüzden sıkıntılıyım biraz

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Bunu duyduğum çok iyi oldu bunu bilmiyordum.
Ya aslinda ilk snap 820 beni cok etkiledi. Samsung snap 820 yi gondermeyince sogudum bi de cam istemedim parmak izi olayi. Hanimda s6 var o parmak izi birakmasi hosuma gitmedi. Neyse htc yi bi duydum ozellikler harika saglam bi kasa ve kulaklik. Htc cok hosuma gitti 820li hem. Ama gelelim garantiden sogudum. Konyada servisi yok gondereceksin ankaraya istanbula ne zaman gelirse. Ayrica samsung lg gibi hizmet sunmuyolar malesef.
Lg desen 2km evime gotur ver. Samsung da oyle ilgi guzel. Lg servisi ile bizzat muhattap oldum.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Ya varya gerçekten 2 dakikada kurdun yazdın oynadın:).Ama itiraf edeyim S7 edge gönlüm sürekli kayıyor pişman olma var.
Elim terliyor ve Türkiyenin en sıcak bölgelerinde birindeyim Hatay gibi bir yer o yüzden sıkıntılıyım biraz
Hatayin sicak olmasi onemli degilde
Ellerinin terlemesi telefonun kaymasina neden olabilir on camina bir koruyucu takarsan yeterli olur bu koruma

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
Takip ediyorum zaten diyorum ki 1 ayda ukt olmaz yani 1 ayda telefon zaten yeni kötü yönünü fazla anlamazsın

Yalnız bizim kullandığımız 1 ay ile onların kullandığı 1 ay arasında çok fark var onların tabiri caizse telefonu çok fazla zorlucak şekilde kullanıyorlar.
Bunuda göz önünde bulundurmak lazım