Profesyonel olarak G5 ve S7 hangisi ?

Uber

Profesör
19 Ocak 2016
1,858
798
293
LG yi ilk zamanlar almak gerçekten çok istedim özellikle batarya çıkması konusunda bataryayı çabuk şişiren bir insanım.Bunun dışında telefonu çok yere düşüren ve hor kullanan bir insanım.Tabiri caizse telefonu köpek gibi kullanan bir insanım.Yani ben o telefona 3 bin TL gibi bir para verceksem o telefondan eksiksiz olarak bana vaad ettiği herşeyi vermesi şart bence.

Samsung'un tasarımı ne kadar muhteşem olsada verdiği sistemsel sorunlardan dolayı çok şikayet alıyor.O yüzden Samsung gorilla glass olmasına rağmen bir düşmede kırılabilecek bi telefon olduğundan samsungdan halen vazgeçmesem de kararsızım.

LG de de sorunlar var yok demedim ben hiç bir zaman.Arkadaşım da G4 var 1 sene olmadı alalı telefonda arama hataları veya ön kamerada farklı bir ışık tespitim çıktı ortaya.

Gelelim HTC ye. Aklımda hiç yoktu gerçekten ta ki incelemeleri yapılan testleri gördükten sonra.Bence şuan Amiral gemisi olarak görünen tüm telefonlardan çok üstün görünüyor o aşikar.Ön kamera gerçekten muhteşem bana göre s7 den bile iyi ön kamerası var.Arka kamerada sorunlar olduğunu gördüm.Umarım düzelebilecek sorunlardır bunlar.

Samsung kimine göre eski hataları artık vermiyor gayet stabil diyor. Touchwiz eskisi gibi sorunlar yapmıyor kasmalar şişmeler bitti deniyor.1 sene veya 2 sene mi şişme yok ama ne kadar onu bilmiyoruz.Beni çeken artı yanı ise 3600 lük bataryası.

LG Kimine göre telefonun görünümü hiç sorun olmaya bilir.Ta ki banada ilk başta öyleydi ama artık ben 3 bin TL gibi bir fiyat veriyorsam görünümde güzel olsun istiyor mecburen insan.LG nin şuan gözümde tek üstün yani modülleri olması değil sadece bataryanın değişiyor olması.Çok fazla tükettiğim için batarya şişiren bir insan olarak bu konuda beni kendine çekiyor sadece

HTC ise bana neler verebilir.Dedim ya siz bir telefonu çok kulanıyorum diyenlerdenseniz.Benim ki ileri derece.Sürekli oyun selfie ınstagram facebook twitter internet çılgınılığı var bende.1 saniye bile telefon elimden gerçekten düşmüyor.Kimisi diyecektir hiç bir batarya dayanmaz sana o kadar da değil tabiki. Öğrenci adamız boş zamanımız çok o yüzden.Bataryası beni umarım tatminkar eder.

Şuan ki bataryalar şişmeler veya ıphone larda olduğu gibi oluyor ve düzensiz şarjdan ölüyorsa en büyük korkum o işte.Bunları kafamda derledikten sonra en uygun telefonu alacağım.

Ben ise pişman olmuyacağım bir cihaz istiyorum.
Son söyleceğim şey ise telefonu alcaksam UKT leri beklicem. Herkes kendisine doğru olanı savunuyor çünkü sakın yanlış anlamayın size lafım değil bu.
Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.Biraz uzun bir yazı oldu.Okumaktan üşenmezsiniz umarım.
İyi forumlar.

telefonu hor kullanıyorsanız benden söylemesi g5 in alt kısmı başınıza iş açacaktır ! en iyi ihtimal gevşeyip oynama yapar en kötü senaryo yamulur alt kısım metal alaşım olsaydı bence g5 güzeldi ama sağlamlık açısından benim aklımda soru var

TheMetehan06

Asistan
16 Nisan 2016
139
26
28
25
Ben G5in uzun kullanımı sonrasında alt taraftaki çıkarılabilir modüler kapağın yalama yapacağını düşünüyorum. Hor kullanma vs demeyin kapağı açıp kaparsak yalama yapar gibi geliyor. G5 cihaz olarak kaliteli, ancak 2800 hak ediyor mu orası büyük bir soru işareti. Cevap bence hayır. Zira göreceksiniz satışı çok fazla olmayınca fiyatı 2 3 ay içerisinde 2300 2400 bandına kadar, 5 ila 6 ay sonra 2000 lira bandına kadar düşecektir. Samsung cephesinde de durumun çok da farklı olmayacağını düşünüyorum orası ayrı. Bende samsungun edge modelindeki kıvrımlı ekran (her ne kadar beğenilse de) uzun kullanımda can yakar gibi geliyor. Gerek düşerse oluşabilecek durum, gerek kullanım rahatlığı bakımından büyük bir soru işareti bıraktığını söyleyebilirim. Note 6 çıkınca fiyatların aşağı çekileceğini hesaba katarsak düz s7 modelinin 2 3 aya 2400 bandına düşüp bir sonraki modele kadar orada bir fiyat bandına sahip olacağını kestirir gibiyim. Htc 10'a yönelmek şuan daha mantıklı. Cihazın fiyatı kolay kolay düşeceğe benzemiyor, ancak düşmeyecek demek de değil bu :) ben yerinizde olsam amiral gemilerinin ucuzlamasını beklerdim :) lakin donanım olarak günlük kullanımda fark edilir bir artı veya fikir değiştirmeye çok büyük bir etken yok :)

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
telefonu hor kullanıyorsanız benden söylemesi g5 in alt kısmı başınıza iş açacaktır ! en iyi ihtimal gevşeyip oynama yapar en kötü senaryo yamulur alt kısım metal alaşım olsaydı bence g5 güzeldi ama sağlamlık açısından benim aklımda soru var

G5 almaktan çoktan vazgeçtim zaten teşekkürler önerin için

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
Ben G5in uzun kullanımı sonrasında alt taraftaki çıkarılabilir modüler kapağın yalama yapacağını düşünüyorum. Hor kullanma vs demeyin kapağı açıp kaparsak yalama yapar gibi geliyor. G5 cihaz olarak kaliteli, ancak 2800 hak ediyor mu orası büyük bir soru işareti. Cevap bence hayır. Zira göreceksiniz satışı çok fazla olmayınca fiyatı 2 3 ay içerisinde 2300 2400 bandına kadar, 5 ila 6 ay sonra 2000 lira bandına kadar düşecektir. Samsung cephesinde de durumun çok da farklı olmayacağını düşünüyorum orası ayrı. Bende samsungun edge modelindeki kıvrımlı ekran (her ne kadar beğenilse de) uzun kullanımda can yakar gibi geliyor. Gerek düşerse oluşabilecek durum, gerek kullanım rahatlığı bakımından büyük bir soru işareti bıraktığını söyleyebilirim. Note 6 çıkınca fiyatların aşağı çekileceğini hesaba katarsak düz s7 modelinin 2 3 aya 2400 bandına düşüp bir sonraki modele kadar orada bir fiyat bandına sahip olacağını kestirir gibiyim. Htc 10'a yönelmek şuan daha mantıklı. Cihazın fiyatı kolay kolay düşeceğe benzemiyor, ancak düşmeyecek demek de değil bu :) ben yerinizde olsam amiral gemilerinin ucuzlamasını beklerdim :) lakin donanım olarak günlük kullanımda fark edilir bir artı veya fikir değiştirmeye çok büyük bir etken yok :)

Yalama olacağı değilde bir süre sonra düşmelerden cepteki kasılmalardan dolayı falan sorun olacağını bende düşünüyorum.Teşekkürler önerin için

TheMetehan06

Asistan
16 Nisan 2016
139
26
28
25
Ahhaha video yu gorunce anlarsin:)
Dun izledim daha :)
Exynos lu surumde samsung tokatliyor
Snapdragonluda lg g5
Ben kimseye tapmam.
Betim şekline olmasa da arkadaşın bahsettiği hususa katılıyorum. Exynos'lu samsung performans olarak Qualcomm'lu G5 den daha iyi sonuç veriyor. Lakin günlük kullanımda fark edilir mi derseniz, kesinlikle hayır.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Betim şekline olmasa da arkadaşın bahsettiği hususa katılıyorum. Exynos'lu samsung performans olarak Qualcomm'lu G5 den daha iyi sonuç veriyor. Lakin günlük kullanımda fark edilir mi derseniz, kesinlikle hayır.
Betim seklim hep ozeldir :) kimseye tapmam
Guzel betime guzel betim:)
Ah ah haberi yok ki gectiginin samsung faniyim saniyor :))

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Lg g 5 alın yavuz bey akıcı msj yazılıyor :))
@YAVUZ ÇELİK
Diger sayfada son yorumlarinizi okudum nilgun hanim
Oncelikle hayirli olsun.
Sizden rica etsem
Ben de g5 almayi dusunuyorum. S7 edge de kullanmissiniz
G5 in bataryasi nasil rahatlikla 1 gunu cikariyor mu
Ekran gunesli ortamda nasil ve gunesli ortamda kamera
Son olarak bir kere elime aldim ama yine de sorayim telefonun alt modulu zamanla yalama olacak gibi mi yoksa daha ankastre mi duruyor

nilgunakbas

Profesör
26 Şubat 2014
1,166
95
228
Benim alt modulle isim olmaz yalama yapmam sanirm.s7 de gunesli havada ekrani görmede zorlaniorsunuz.edge ekrani kullanmak sabir istiyor.cok eliniz avcunuz degiyor sayfa degsiyor.ama suda bir gercek o tlfnda begendigm tek sey kamera.
Lg msj yazmlarnda daha hizli .kasma yasadm desem yalan olur.
Batarya konusunda s7 daha iyiydi sanki.ama gunu cikartiyor lg te

Mehmet4242

Asistan
11 Mayıs 2016
146
20
18
35
Yalama olacağı değilde bir süre sonra düşmelerden cepteki kasılmalardan dolayı falan sorun olacağını bende düşünüyorum.Teşekkürler önerin için
Kardes bence g5 ten vazgecme. Ben de senin kaldigin uclem icinde kaldim.
Ilk s7 cikti begendim. Ama samsung snapdragon islemcili telefonlarini avrupaya exynosu bize yolluyo. Turkiyeye oynadigi bu 2. Sinif muamelesi beni sinir ediyor.
Onun disinda tasarim cam ve cok parmak izi birakiyor. Ben sahsen cam tasarimi cok seven biri degilim. Elden de cok kayiyor.
G5 ciktiktan sonra tasarimi cok hosuma gitmedi ama elime alinca hosuma gitti. S7 cam ve şık tasarim htc metal ve şık tasarim g5 metal ve spor tasarim.
Tasarim kismina cok takilan biri de degilim. Ama htc10 ve g5 in cikmasiyla ki snapdragon 820 ile geliyolar. S7 den sogudum. Batarya olarak s7 edge onde ama diger 3 telefon da ayni verimi sunacaktir.
Htc sense ara yuzu ile one cikiyor. Ve cok sık bi telefon. Kamerasi g5 ve s7 den geride ama bence cok da goze fark etmez. Guzel de bi kulaklik veriyor. Ama ben muzik dinlemem pek. Eger muzik sizin icin onemliyse kulakligi muthis bu bir arti. Fiyati biraz yuksek biraz da kamerasi zayif. Ama arayuzu guzel ekran parlakligi da g5 ten geride. Ama tas gibi telefon saglam. Ben htc 10 a dondum s7 den. Ta ki garantisini arastirana kadar. Evet htc 10 saglam telefon. Kolay kolay bisey olmaz ama malesef garantisi cok kotu. 2 ayda donmeyen telefonlar var ve ilgisizler malesef. Bu sebeple htc den vazgectim. Ama s7 ye donmedim cunku isim geregi genis acili foto bana cok yarayacak ve bu ozellik g5 te var.
Harika bi ozellik kesinlikle goz onunde bulundurun. Genis acili fotoyu. Ayrica arayuzu samsungdan daha akici guncelleme samsungdan yine iyi. Usbtypec. Samsung toz ve su kacirmama ile one geciyor sadece. Bir de ekrani super amoled renkleri canli gosterir ama daha yapaydir. G5 daha gercekci ve genis aci. Bence g5 ten vazgecmeyin. Modul surekli takip cikaracaginiz bisey degil. Surekli batarya degistirmezsiniz heralde. Eger oyun arkadaslarini kullanmak icin cok cikarirsaniz da parasinin hakkini vermis olur zaten.
Sunu unutmayin eger 4 ay beklerseniz g5 i 2000 e alirsiniz ama htc 3000 in altina dusmez kolay kolay ben sahsen bekleyip g5 alcam insaallah.
Elimde g3 var. Plastik kasa catlamalar oldu ama arayuz wf ve 3g baglantisi oyun 2 sene oldu kasma yok. Ekran daha ilk gunku gibi.

Memento Morx105

Asistan
12 Nisan 2016
313
48
28
33
Kardeşim sen git htc 10 kullan öyle milletin dediği kadar abartı değil hiç bi telefon s7 de lg g5 de htc 10 da hepsi taş gibi telefonlar sen hangisini alsan pişman olmazsın öyle dedikleride günlük hayatta hissetmeyeceğin şeyler yok 8890 sd 820 yi tokatlıyor yok bilmem ne ikisede hemen hemen aynı cihazlar benim şahsi fikrim htc 10 ama yine de sen hangisini alsan pişman olmazsın

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Kardeşim sen git htc 10 kullan öyle milletin dediği kadar abartı değil hiç bi telefon s7 de lg g5 de htc 10 da hepsi taş gibi telefonlar sen hangisini alsan pişman olmazsın öyle dedikleride günlük hayatta hissetmeyeceğin şeyler yok 8890 sd 820 yi tokatlıyor yok bilmem ne ikisede hemen hemen aynı cihazlar benim şahsi fikrim htc 10 ama yine de sen hangisini alsan pişman olmazsın
Youtube acip samsung s7 exynos vs lg g5 yazar misin bakalim sonuc ne:) ve az buz bir farkta yok bayagi bayagi var sasirdim ilk izledigimde

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Youtube acip samsung s7 exynos vs lg g5 yazar misin bakalim sonuc ne:) ve az buz bir farkta yok bayagi bayagi var sasirdim ilk izledigimde

Kaya26

Profesör
27 Eylül 2012
3,338
550
293
26
G5 genel olarak başarısız bir cihaz olduğunu düşünüyorum(Donanımsal olarak pil dışında bir eksisi yok.) Arka Tasarım facia, kullanılan malzeme iki gıdım premium his vermiyor, modüler yapı boş iş büyük ihtimalle adam akıllı piyasada bile bulunmayacaklar veya fiyatları yüksek olacak, cihaza 2500 den fazla verip birde o modüler zımbırtılara paramı verilecek...

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Bahsettiğin videoda muhtemelen hile var. Hile dediğim şey ise arkaplan uygulamalarını sınırlamayı aktifleştirmiştir. LG multitasking'te bu kadar çuvallamaz. G2 bile videodaki G5'ten daha iyi. Uygulama açılışlarında da fark yok denecek kadar az zaten.
Ayrıca multitasking işlemciden çok RAM ile alakalı.

TheMetehan06

Asistan
16 Nisan 2016
139
26
28
25
Bir cihaz alıyorsunuz ve 2500 üzeri bir mebla cepten çıkarıyorsunuz. (Bence çok ama konu bu değil.) Şimdi A cihazı ve B cihazı var ikisi de 2800 3000 bandında cihazlar olsun. Biz burada Acihazı B'den iyi dersek bu B cihazı kötü demek değil. Tabi kime göre neye göre iyi orası da önemli. En iyi cihaz işinizi gören cihazdır. Yani A cihazı daha iyi fotoğraf çekiyor, B cihazı daha iyi oyun oynatıyor, efendime söyleyim A cihazı daha uzun pil veriyor B cihazında 2 kamera var falan filan bunlar birini diğerinden iyi yapan şeyler değil. Biz 2 kamerası var diye B cihazını öneririz siz fotoğraf çekmezsiniz veya cayır cayır oyun oynanıyor diye A cihazı deriz intagramda scroll yapmak için kuklanırsınız yani anlamı olmaz. Yani işinize yarayan özellikleri belirleyip bu özelliklere göre cihaz almanızı öneririm. Yukarıda görüyorum yok G5 en iyisi yok S7 öbürünü tokatlar. Ya hepsini geçtim varsın tokatlasın ne olacak yani? Bu öbür cihazı kötü mü yapıyor. X cihazı benim hoşuma gider Y cihazı başkasının hoşuna gider ben X i alırım başkası Y yi alır öbürü Z yi alır. Tamamen zevkler ve renklere bakıyor yani. Hani burada K cihazında bu var L cihazında bu var M cihazında bu var deriz hangisi uygunsa seçip alırsınız ama arkadaşlar yavaştan birbirlerine girmeye başlamışlar bence bu saçma. Günümüz şartları düşünüldüğünde bence bir telefona 2800 3000 vermek saçmalıktan ibaret ama teknolojiye ayak uyduruyoruz ya... 2 ila 3 yıl sonra cihazı değiştireceksiniz s9 çıkacak G8 çıkacak htc 14 çıkacak onlara yöneleceğiz. Şahsen ben apple'a bu fiyat yönünden kızardım 2400e telefon mu olur derdim. Şimdi görüyoruz ki android cihazlar 2700den aşağıya düşmüyor. Hani 2000 e kadar çıkan cihazlar arasında farklar belirgin ama adam çıkarmış 3000 e telefon 10 çeşit marka var birinde ka era iyi öbüründe ram fazla diğerinde işletim sistemi stabil falan filan. Göreceğiz zaten temmuz ortalarında bu cihazlar da 2300 2400 bandına düşecek sonra yeni telefon çıkacak daha da düşecek her yıl aynı senaryo.

Yani demek istediğim şu, 2700ü elden çıkardıktan sonra tezgahın başına geçip gözünüz kapalı "o piti piti" diye telefon seçseniz o seçim bile sizi mutlu eder ama insanlığımız gereği maymun iştahlıyız en iyisi bizde olacak yarışı var.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Bahsettiğin videoda muhtemelen hile var. Hile dediğim şey ise arkaplan uygulamalarını sınırlamayı aktifleştirmiştir. LG multitasking'te bu kadar çuvallamaz. G2 bile videodaki G5'ten daha iyi. Uygulama açılışlarında da fark yok denecek kadar az zaten.
Ayrıca multitasking işlemciden çok RAM ile alakalı.
Hayir abi exynos daha iyi ayni videodan samsungun snapdragon olan telefonunu karsilastirmislar onda da lg eziyor tarafsiz bence

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
Ahhaha video yu gorunce anlarsin:)
Dun izledim daha :)
Exynos lu surumde samsung tokatliyor
Snapdragonluda lg g5
Ben kimseye tapmam.

Videoyu ben çok önce izledim.Aynı zamanda snapdragonlu s7 edge ile exynos lu s7 edge de var. Senin bunları düşünmene gerek yok farkındaysan.Yukarıda yazıklarımı gördüysen G5 de almıcam dedim zaten.O yüzden Samsung diye kasmana da gerek yok.

cengover05

Profesör
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Videoyu ben çok önce izledim.Aynı zamanda snapdragonlu s7 edge ile exynos lu s7 edge de var. Senin bunları düşünmene gerek yok farkındaysan.Yukarıda yazıklarımı gördüysen G5 de almıcam dedim zaten.O yüzden Samsung diye kasmana da gerek yok.
Ee samsunga tapiyorsun ne benim lg onerdigim seylere denk gelmemissin diye fanlik bagladin bana.
Ben sadece alacaksan en hizlisini al derdindeyim.
Snapdragon is yapmiyor artik. Bu bir gercek.
810 da olmadi 820 de de aham saham iyi degil.
Bunu bil sadece htc 10 u bilmiyorum ama onda daha iyi stabil edilmis olabilir 155 bin antutu puani daha iyi stabil edildiginin gostergesi

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
Bir cihaz alıyorsunuz ve 2500 üzeri bir mebla cepten çıkarıyorsunuz. (Bence çok ama konu bu değil.) Şimdi A cihazı ve B cihazı var ikisi de 2800 3000 bandında cihazlar olsun. Biz burada Acihazı B'den iyi dersek bu B cihazı kötü demek değil. Tabi kime göre neye göre iyi orası da önemli. En iyi cihaz işinizi gören cihazdır. Yani A cihazı daha iyi fotoğraf çekiyor, B cihazı daha iyi oyun oynatıyor, efendime söyleyim A cihazı daha uzun pil veriyor B cihazında 2 kamera var falan filan bunlar birini diğerinden iyi yapan şeyler değil. Biz 2 kamerası var diye B cihazını öneririz siz fotoğraf çekmezsiniz veya cayır cayır oyun oynanıyor diye A cihazı deriz intagramda scroll yapmak için kuklanırsınız yani anlamı olmaz. Yani işinize yarayan özellikleri belirleyip bu özelliklere göre cihaz almanızı öneririm. Yukarıda görüyorum yok G5 en iyisi yok S7 öbürünü tokatlar. Ya hepsini geçtim varsın tokatlasın ne olacak yani? Bu öbür cihazı kötü mü yapıyor. X cihazı benim hoşuma gider Y cihazı başkasının hoşuna gider ben X i alırım başkası Y yi alır öbürü Z yi alır. Tamamen zevkler ve renklere bakıyor yani. Hani burada K cihazında bu var L cihazında bu var M cihazında bu var deriz hangisi uygunsa seçip alırsınız ama arkadaşlar yavaştan birbirlerine girmeye başlamışlar bence bu saçma. Günümüz şartları düşünüldüğünde bence bir telefona 2800 3000 vermek saçmalıktan ibaret ama teknolojiye ayak uyduruyoruz ya... 2 ila 3 yıl sonra cihazı değiştireceksiniz s9 çıkacak G8 çıkacak htc 14 çıkacak onlara yöneleceğiz. Şahsen ben apple'a bu fiyat yönünden kızardım 2400e telefon mu olur derdim. Şimdi görüyoruz ki android cihazlar 2700den aşağıya düşmüyor. Hani 2000 e kadar çıkan cihazlar arasında farklar belirgin ama adam çıkarmış 3000 e telefon 10 çeşit marka var birinde ka era iyi öbüründe ram fazla diğerinde işletim sistemi stabil falan filan. Göreceğiz zaten temmuz ortalarında bu cihazlar da 2300 2400 bandına düşecek sonra yeni telefon çıkacak daha da düşecek her yıl aynı senaryo.

Yani demek istediğim şu, 2700ü elden çıkardıktan sonra tezgahın başına geçip gözünüz kapalı "o piti piti" diye telefon seçseniz o seçim bile sizi mutlu eder ama insanlığımız gereği maymun iştahlıyız en iyisi bizde olacak yarışı var.

Sonuna kadar katıldığım bir yazı. Şuan halen 3300 TL gibi bir fiyat verip S7 edge veya G5 almamamın tek sebebi bu. Asıl istenilen şu bu kadar parayı gözden çıkarıp 2 sene sonra telefonu çöpe atma olayı olmasın.Yani maymun iştahlılıktan hariç en iyisi veya en güzeli değil. İleriye dönük hareket ederek bir cihaz alınmalı ki pişman olmak istemiyorum.Benim tek isteğim bu.İyi forumlar

YAVUZ ÇELİK

Asistan
16 Şubat 2016
128
20
18
29
Ee samsunga tapiyorsun ne benim lg onerdigim seylere denk gelmemissin diye fanlik bagladin bana.
Ben sadece alacaksan en hizlisini al derdindeyim.
Snapdragon is yapmiyor artik. Bu bir gercek.
810 da olmadi 820 de de aham saham iyi degil.
Bunu bil sadece htc 10 u bilmiyorum ama onda daha iyi stabil edilmis olabilir 155 bin antutu puani daha iyi stabil edildiginin gostergesi

Samsung telefonu hız veriyor ama ısınıyor ne manası kaldı peki yada şöyle diyeyim snapdragon 810 dan ne manası kaldı süper işlemcisi var 810 ama ısı var.Telefonu test ettin veya kullandın veya ısıyı gördüysen o zaman derim ki haklısın.Sakın 810 ile aynı kefeye koyduğumu düşünme o çok ayrı bir ısı idi. Ama s7 cihazındada yine ısı var.Her şey hız değildir.Telefonu test et daha sonra gör derim.Sadece videolara göre veya yorumlara veya yazılanlara göre değil demek istediğim bu.820 ye gelecek olursak şu zamana kadar çıkarılan en iyi işlemcilerden birisi 810 da olmadı 820 dede olmucak diye bişe yok.Zamanında samsung sd kart desteğini çıkartarak hata yaptı şuan geri getirdi. Önemli olan hatalardan ders çıkarmak.Bence Snapdragon 820 başaralı bir işlemci ki birde Exynos 8890 a göre daha az ısınan bir işlemci.

Bloother

Rektör
29 Ekim 2013
10,949
2,327
293
36
Sonuna kadar katıldığım bir yazı. Şuan halen 3300 TL gibi bir fiyat verip S7 edge veya G5 almamamın tek sebebi bu. Asıl istenilen şu bu kadar parayı gözden çıkarıp 2 sene sonra telefonu çöpe atma olayı olmasın.Yani maymun iştahlılıktan hariç en iyisi veya en güzeli değil. İleriye dönük hareket ederek bir cihaz alınmalı ki pişman olmak istemiyorum.Benim tek isteğim bu.İyi forumlar
Ben de tüm bu süzgeçlerden geçirip sonunda Huawei P9 aldım. Çok da ucuz sayılmaz ama üst segment için makul fiyata aldım diyebilirim. Şuan döviz kurundan dolayı fiyatı biraz daha arttı tabi.

TheMetehan06

Asistan
16 Nisan 2016
139
26
28
25
Yukarıda beyan ettiğim görüşüme ek olarak aşağıdaki yazımı da belirteyim;

En kral telefonu da alsak en vasat telefonu da alsak bizi götüreceği maksimum nokta 2 ila 3 yıl. Şuan 820 var 3 yıl sonra 1020 çıkar 40mp kamera çıkar ios 12 çıkar android 9.0 çıkar vs vs yine insanlar yeni telefon almaya itilir. Sonuçta bu insanlar yeni telefon yapacak ve o cihazları da satmak zorundalar. Bu yüzden ben 3300 gibi mebla çıkarıp s7 edge almanızı önermem. Ayrıca telefon daha yeni çıktı neyi var neyi yok iyice bir belli olsun. Ben olsam şurada 4 hafta daha bekleyip note 5 alırdım. Çünkü günlük kullanında bir noktadan sonra aradaki fark anlaşılmamaya başlıyor. Ha olur da gelecek yıl bi modern combat 6 gibi büyük bir oyun gelir de oynarsanız 'Belki' aradaki fark 'hafiften' kendini belli eder. Şuan konuştuğumuz değerler rakamsal değerler. Ben bu cihazları elimle kullanmış test etmiş biri olarak söyleyebilirim ki s7/edge modelleri note5 gibi bir üst segmente giriş ürününden (günlük kullanımı baz alarak diyorum) bir iki tık yukarıda. Note 5 de düşünebilirsiniz.