Powerline adapter

Bu konuyu okuyanlar

apkdaysal23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar ben yeni duydum ama yeni mi bilmiyorum powerline adapter diye bir modem türü varmış diğer modemlerin çekmediği yerde sadece prize takarak çekebiliyormuş. Powerline adapter in çalışma stili nasıl gerçekten de böyle bir şey var mı? Varsa da mesela ilçeye uzak olan bir köyde çeker mi?

ONUR_345241

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar hocam öncelikle Powerline bir modem değildir onu belirtmek isterim.
Powerline lar iki parçadır. Birisi modeme ethernet kablosuyla bağlantılı olacak şekilde duvardaki prizde bağlı olacak. Diğer parçası da ev içerisinde aynı fazda olan bir prizde takılı olacak. Böylelikle ana modeme uzak bir oda da bile olsanız Powerline'ın elektrik hattından sinyali alıp diğer parçasına sinyalini aktarmasıyla beraber uzaktanda internet kullanmış olursunuz. Powerline ların evde hangi prizin hangi prizle aynı fazda olduğunu bilmediğimiz için kullanımı biraz muamma. Birde böyle bir aletin Wifi li olması daha mantıklı olur. Piyasada gördüğünüz bir çok model Wifi siz. Elektrik hattıyla ikinci diğer powerline a aktardığınız sinyali de ordan kabloyla almak zorunda kalıyorsunuz Wifi'siz modellerde. Birde köyde ilçede çeker mi demişsiniz dediğim gibi bu bir modem değil. Evde modem varsa internet varsa bu teknolojiyi ev sınırları içerisinde kullanabilirsiniz.