Power Düğmesine Basmadan Bilgisayarı Açmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sefagedik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan en yaygın yöntem power düğmesine basmaktır. Ancak bu olay size zor geliyor ya da donanımsal olarak sorunlarınız varsa bu yöntem işinize yarayacaktır...

Bu yöntemlerle bilgisayarınızı Mouse sağ tuşu ya da klavyeden girilen bir parola ile çalıştırmanız mümkün.
Bütün bu ayarlar için önce BIOS 'a girmemiz gerekecektir.
Bunun için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basmanız yeterli olacaktır. BIOS da

'
INTEGRATED PERIPHERALS' bölümüne girin

ve 'Power On Function' ayarını bulun. Burada genel olarak 'Button Only' seçeneği seçilidir. Bu kısmı 'Mouse Right' yapmanız halinde artık bilgisayarınız Mouse sağ tıklamasıyla açılacaktır.
Bir diğer alternatif ise bu bölümü 'Password' olarak ayarlarsanız 'KB Power On Password' kısmında belirttiğiniz
herhangi beş karakterlik bir parola ile makinenizi açabilirsiniz.

Bu yöntemleri saçma bulup "Ben power tuşuma basarım makinemi açarım" diyebilirsiniz, Ama bir düşünün; tek bir tıklama ile bilgisayarınızın çalışmasını istemez miydiniz?

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Çok mu canın sıkılıyor kardeş

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu olayı duymuştum çok eskiden ozamanki anakartda yokdu sanırım bu özellik bakamamıştım şimdi aklıma geldi deniyeyim gene ama pc stand by konumunda kalcak sürekli tam kapalıyken bu işlem olmuyor diye biliyorum yanlış mıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biz bu işi 10 sene önce yapıyorduk. Hey gidi günler hey ihtiyarlamışız be.

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Mesajlarınızın kaynağı belirtilmemiş. Ayrıca gözlendiği kadarıyla diğer teknoloji sitelerinden alıntı yapılmakta. Konularınız incelene kadar kapalı kalacak. Lütfen konularınız açılmadan başka benzer konu yayınlamayınız. Yetkili arkadaşlarımızın durumu değerlendirmesiyle konularınız tekrar açılabilir yada kapanabilir. İyi forumlar.
http://forum.shiftdelete.net/sdn-duyurulari/43630-forum-kurallari.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...