Portatif programı U3 e çevir

Bu konuyu okuyanlar

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
U3 nedir? normalde portatif programları direk usb flash disklerine kopyalayıp çalıştırabiliyoruz.

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Yanınızda kendi bilgisayarınız olmadığında seyahate çıktığınızda halka açık güvensiz bir bilgisayarda Internet’e girdiğimizde veya USB diskimizdeki dosyalarla çalışmamız gerektiğinde bizi en çok rahatsız eden şey, arkamızda iz bırakarak bu işi yapmamız olur.
Öyle bir sistem düşünün ki, USB diskinize tıpkı bilgisayara yükler gibi yazılım yüklüyorsunuz (örneğin E-posta istemcisi yüklediniz) ve bu USB diski taktığınız herhangi bilgisayarda, USB disk içerisine yüklediğiniz bu yazılımı çalıştırıyorsunuz ve yaptığınız hiçbir işlemi o sisteme iz bıraktırmadan yapıyorsunuz. Bunun, hepimizin aklına geldiğini hayal ediyorum.
Bunu yapmak artık güç değil. Microsoft işletim sistemleri için tasarlanan U3 adındaki bir platform, programların ve verilen doğrudan USB disk üzerinden çalıştırılmasına izin veriyor. U3 platformunun özelliklerinden birisi de, USB disk üzerinden programlarınızı çalıştırdığınızda Windows registry’sine veya dosya sistemi kayıt yapabilir ancak diski sistemden çıkarttıktan sonra tüm bu dosyalar ve kayıtlar USB disk tarafından imha ediliyor olması.
U3 platform desteğini taşıyan USB disk’lere "Akıllı USB Sürücü" deniyor ve bu cihazların üzerinde yukarıda gördüğünüz logo bulunuyor. U3 USB disklerin geleneksel USB disklerden farklı, ufacık bir U3 işletim sistemine sahip olması ve Windows’un "Başlat" menüsünü simüle ederek program yüklemenizi ve kaldırmanızı kontrol ediyor olması.

Son günlerde piyasaya çıkan bazı flash belleklerin üzerinde U3 denilen bir platforma sahip olduğu yazıyor. Peki U3 platformu nedir? U3 platform desteğini taşıyan USB diski herhangi bir bilgisayara taktığınızda bilgisayar üzerinde dilediğiniz işlemi ardınızda iz bırakmadan yapabiliyorsunuz. İnternet sitelerinde güvenle dolaşabilir, bankacılık işlemlerinizi yapabilir veya sisteme dilediğiniz programı kurup kaldırabilirsiniz. Bu yaptıklarınızın tümü flash belleğiniz üzerinden yapılır ve diski bilgisayardan çıkardığınız anda sistem sanki kullanılmamış gibi olur.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Madem her şey flash bellek üzerinde oluyor portatifi niye U3'e uygun hale getireyim ki?
Normal programı kurarken kurulum yeri olarak flashı gösteririm :)

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
elektr10 dedi ki:
Madem her şey flash bellek üzerinde oluyor portatifi niye U3'e uygun hale getireyim ki?
Normal programı kurarken kurulum yeri olarak flashı gösteririm :)

u3ko5.jpg

Bu U3 zaten kolaylık olsun diye yapılmış kullanıp kullanmak kullanıcı tercihi..

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım, bazı bankaların internet şubelerinde işlem yapabilmek için Güvenlik Sertifikalarını (*.cer) yüklemek zorundasın. Yoksa sitede herhangi bir işlem yapma şansın yok. +(
Sana sormak istediğim bu sertifikaları U3 yüklü Flash'ta nasıl kullanacağımız?
Bir de bu sertifikaları Flash'a nasıl kopyalayacağımız konusudur?

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
U3 Flash belleklere Firefox gibi internet tarayıcıları yükleyebiiyorsun. Normal bilgisayara yüklediğin Firefoxla nasıl banka sitesine girebiliyorsan flash belleğe yüklediğin Firefoxlada girebilirsin herelde. O sertifikaları kabul eder.

odaben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bu programı indirdim kullanamadım nasıl kullanılacak bu daha önce toshibamda u3 vardı pqı aldım şimdi onda u3 yok bari u3 e yakın bir program olsa bölmek istiyorum kilit koymak istiyorum ama bu programda anlaşılır gibi değil..

himan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elinizde portatif program var bi U3 lü flashdisk ama nasıl çevireceğinizi bilmiyorsunuz .... İşte cevabı PackageFactory

Böyle birşey arıyordum teşekkür ederim...

Çoğu arkadaş u3 nedir ne değildir bilgi sahibi olmadan araştırmadan cevap yazmış hepsi sağolsun hepsi abimiz kardeşimiz uyarmak benim haddime düşmez ama biraz araştırma Lütfen...