Soru Port Açılmama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Enkaren002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ZXHN H168A V2.0 Modem Kullanıyorum ve Counter Strike 1.6'da arkadaşımla vs atmak için portlu server açmak istedim fakat Port'ları düzgün açsamda Counter Strike 1.6 Serveri açılmadı bir tek ben girebildim arkadaşım giremedi internettede bulamadım bu modemle ilgili port açmayı lütfen yardımcı olun.

Enkaren002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Screenshot_1.png
olmadı internette görmüştüm bu vdsl modemlerde açtığın portu göremiyormuşsun port'un kullanılması lazımmış görebilmek için
Open Port Check Tool - Test Port Forwarding on Your Router bu siteye girip port number yazan yere açtığınız port numarasını girip kontrol eder misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot_2.png
modemin dmz ayarlarınıda yapmıştım IPV4 adresimle yine

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabirsin her şey doğru gözüküyor ama ararsan yardımcı olurlar.

Merhaba, IP adresiniz CGNAT havuzundan alınmış olabilir mi? Modem ayarlarında sistem bilgileri sekmesinde WAN IP Adresi 1xx.xxx.xxx ise IP adresiniz CGNAT havuzundan alınmıştır. Yani sizin kullanmış olduğunuz IP adresini birden fazla kişi kullanıyor. Bu durumda CGNAT havuzundan çıkamazsanız, dışarıdan erişim sağlayamazsınız.
Birde şöyle bir şey buldum mantıklı görünüyor yani bir şekilde CGNAT havuzundan çıkmalısınız onuda müşteri hizmetlerini arayınca yapıyorlar diye biliyorum ama ücret alırlar mı bilemiyorum.

Son düzenleme:

Enkaren002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabirsin her şey doğru gözüküyor ama ararsan yardımcı olurlar.

Birde şöyle bir şey buldum mantıklı görünüyor yani bir şekilde CGNAT havuzundan çıkmalısınız onuda müşteri hizmetlerini arayınca yapıyorlar diye biliyorum ama ücret alırlar mı bilemiyorum.
cgnat havuzunda olup olmadığımı anlamayı araştırdım ve değilmişim, galiba bu modemde port açmak için başka bir yöntem var.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
cgnat havuzunda olup olmadığımı anlamayı araştırdım ve değilmişim, galiba bu modemde port açmak için başka bir yöntem var.
192 ile başlayanlar genelde CGNAT havuzunda oluyor ama bilemiyorum dediğim gibi müşteri hizmetlerine sorarsanız yardımcı olurlar.