Port Açamıyorum AirTies RT-205TT Modem

Bu konuyu okuyanlar

iUnkownHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar ben çok denememe rağmen port açamıyorum (bu arada konu yanlış yerdeyse özürdilerim) portu açıyorum (27015) UDP ve TCP ikisinide açıyorum ama hiç bir ise yaramıyor Port check te gözükmüyor 80 vb portlar bile kapalı bütün portlar kapalı gözüküyor GUVENLIK DUVARIM ve FIREWALL ım kalapalı AntiViruste ve bu konuda acil yardım istiyorum (unturned oyunu için server kurucam) Eger Yardım Edebilicek Bir arkadaş varsa lütfen yardım etsin

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
NAT (Network Address Translation) ve Port Yönlendirme Ayarları
Network Address Translation (NAT), Internet sağlayıcınız tarafından size verilen global IP adresinin yerel ağınızdaki bilgisayarlar tarafından ortak olarak kullanılması için gerekli olan yönlendirmeleri yapan hizmettir. Global IP adresini RT-205 modeminiz taşırken, yerel bilgisayar ağınızdaki bilgisayarlara ve cihazlara 192.168.2.23 gibi yerel IP adresleri verilir.

NAT’ın en çok kullanılan uygulaması “Port Yönlendirme”dir. Port yönlendirme ile Internet’ten global IP adresinize, yani modeminize belirli bir porta gelen veri paketleri yerel ağınız içerisindeki –global/gerçek bir IP adresi olmayıp sadece bir lokal IP adresi olan- bir bilgisayarın aynı portuna aktarılır. Internet’teki bazı popüler “peer-to-peer” (kullanıcıdan kullanıcıya) bağlantıya dayalı programlar (Emule, Kazaa, VPN, Uzak Masaüstü gibi), port yönlendirme sayesinde modeminizden geçerek bilgi sayarlarınıza ulaşır.

RT-205'de port yönlendirmek için Web arayüzünde NAT menüsüne ve altındaki Port Yönlendirme bölümüne giriniz

upload_2016-9-6_9-46-8.png

Açılan pencerede RT-205’in yerel ağınızda algıladığı istemcilerden ve tanımlı uygulamalardan seçerek listeye ekleyebilir, ya da uygulamayı , ulaşılacak istemcinin yerel IP adresini ve portları kendiniz yazarak ekleyebilirsiniz. Algı lanan yerel is temcilerden ve tanıml ı uygulamalardan seçmek için
“Sistemdeki istemcilerden seç” yazılı alanda yerel ağınızdaki işlemciyi (IP adresi veya MAC adresiyle tanımlanan) ve “Mevcut uygulamalardan seç” yazılı alanda yönlendirmede tanımlamak istediğiniz uygulamayı seçerek “Ekle” butonuna tıklayınız.
Port yönlendirmek için listedeki alanları kendiniz girerek de kural tanımlayabilirsiniz. Bunun
için:
• Uygulama alanına tanımlayacağınız port yönlendirme kuralı için bir isim giriniz
• Hedef IP Adresi alanına ağınızda Internet’ten ulaşılmak istenen bilgisayarın yerel IP
adresini yazınız.
• Protokol Tipi olarak istenen uygulamanın kullandığı protokol TCP,UDP,TCP&UDP
seçeneklerinden birini seçiniz (Uygulamanın kullandığı protokol kesin bilinmiyorsa TCP&UDP
seçilmesi tavsiye edilir).
• WAN Portları alanına istenen uygulamanın kullandığı port numarasını giriniz
• Hedef LAN Portları alanına uygulamanın yerel ağda hangi portu kullanacağını giriniz
(çoğunlukla gerçek port ile aynıdır).
• Bir tek port yerine bir dizi port yönlendirmede port aralığı belirtmek için araya tire (-)
koyunuz.Örneğin 23 ile 80 portları arasındaki tüm portları yönlendirmek için bu bölüme
23-80 yazınız.
Yukarıda açıklanan ayarları yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basınız.

AirTies RT-205 Kullanım Kılavuzu Rev.0.1

iUnkownHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Error: I could not see your service on ''IP Mi Vermem :D'' on port (27015)
Reason: Connection refused
canyouseeme.com Dan Taratıyorum Hayla Kapalı Gözüküyor
VE SS
Hızlı Resim - R-205TT

iUnkownHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hala KApalı Arkadaş yapamıyorum Team Viever Den yapabilirsen
çok sevinirim kardeşim

iUnkownHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Port Açmak İçin çok uğraştım abi allahını seven birisi Alpemix Veya TWden yaparsa ona çok çok çok teşekkür ederim lütfen yapın sunu ..

iUnkownHD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YARDIM HADİ ARTIK BİR MODERATOR BİLE YARDIM ETMİYOR BUNE KARDEŞİM ?