Porsche'ye de tüp takılır mı?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
porsche_marka_luks_cipe_tup_taktirdi13724099530_h1043660.jpg

Şaşkınlık veren haber Muğla'dan geldi. Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir turizmci, "Porsche" marka lüks cipine LPG yakıt tüpü taktırdı.

İçmeler beldesinde otel işletmeciliği yapan Ayhan Tevkur, Marmaris Oto Sanayisi'nde faaliyet gösteren bir tamir ve bakım servisinde sahibi olduğu lüks aracın motorunu benzinliden gazla çalışır hale dönüştürdü.
Yakıt tasarrufu için aracına LPG taktırdığını belirten Tevkur, "Cipim çok fazla yakıt yakıyor. Yaptığımız bu değişimle yüzde 40 ile 45 arası bir yakıt tasarrufu edeceğim. Aracımı çok fazla kullanıyorum, kilometrede 1 lira yakıyordu bundan sonra yaklaşık 60 kuruş yakmasını bekliyorum" dedi.

LPG yakıt tüpü takılmasının ardından cipini test eden Tevkur, oldukça memnun kaldığını vurguladı.
Değişimi gerçekleştiren servisin sahibi Recep Kurt ise otomobillerin yanı sıra teknelere de LPG taktıklarını söyledi.
Benzin fiyatlarındaki artış nedeniyle son zamanlarda lüks araçları olanların da kendilerine başvurduğunu ifade eden Kurt, bir gün içinde değişimi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

FERRARİ GERİ ALMIŞTI

Bu haber ile birlikte akıllara Ferrari ile müşterisi arasında geçmiş yıllarda yaşanan kriz akıllara geldi.

Bir işadamı 145 bin Euro'ya (250 bin TL) satın aldığı Ferrari'sine "Çok benzin yakıyor" diyerek LPG (otogaz) taktırmak istemiş olaydan haberi olan Ferrasi ise 145 bin Euro'luk arabayı derhal elinden almıştı.

kaynak

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Arabaya bir an acıdım gerçekten..O arabayı alıyorsan onu düşüneceksin be adam!

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Son parasıyla cipi almış diye düşünürüm ben arabaya vercek para varsa benzinede olmalı. Aslan besleyen yemini düşünmez.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Bizim patronun Land Rover cipi var..
Tüplü.. :)

Reaksiyon puanı
16,118
devir ekonomi ve çevrecilik günü bu adam bir taşla iki kuş vuruyor tebrik etmek gerek hem ekonomi yapıyor hemde çevreci yakıt kullanıyor.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
4.5 litrelik v8 motor var tüptede baya yakar o

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Takilir ama simdi bu arabayi alan adam bunun servisi burda yani almanyada öyle normal araba gibi degil gittinmi motor kapagi acildimi 1000 euroyu gözden cikartacaksin.Velhasil diyelimki fren diskleri degisecek yandin :)
Simdi 1.2 motor arabaya Lpg takanlar var ama türkiyeyle almanya arasinda fark su benzin fiyatlari alim gucune göre farkli.1 euro 55 cent olan benzin bölge veya eyalet olarak farklilik gösterir türkiyeye göre ucuzdur.Euroyu Türk parasina cevirmeyin
1 lira 55 kurus olarak dusunun.Ortalamada normal calisan bir kisi 2,200 euro alirki buda 1 euro 55 centlik benzini rahat karsilar ama kimiside bunun gibi alir Lpg taktirir ayrica tesvik var birde burda Lpg ye devlet tarafindan ondan dolayida taktirmis olabilir diye dusunuyorum.
Birde bu arabalar burda benzinliler 15.000 eurodan basliyor ki bunun modeli 2008 dir 22.000 ile 25.000 euro arasi degisir.Dizelide 30 ile 35 bin euro arasi.

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
lpg takınca ne oluyosa şu milletimizin özenti hallerine hastayım tüp te takılır herşey yapılır kardeşim tüplü olunca bu araba başka markamı oluyo porsche cipim olsun lpgli olsun millet tüplü diye gülerken ben akarım yolda tüpsüz civic e golfe bineceğime tüplü cipe binerim