Polisten SMS'li Uyarı

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Şu sıralar cep telefonunuza Emniyet Genel Müdürlüğü'nden bir mesaj gelirse sakın şaşırmayın, polis teknolojiyi kullanıyor.

Bugün itibariyle cep telefonlarımıza gelen bir mesaj bizi şaşırttı ve sevindirdi. Kimden kısmında EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) yazan mesajda cep telefonu kullanıcıları kontör hırsızlarına karşı dikkatli olmanız gerektiği belirtiliyor.

kisamesaj1237202488.jpg

Emniyet Genel Müdürlüğü, kontör hırsızlarına karşı kullanıcıları bilgilendiriyor.

Saat 12:41 itibariyle bize ulaşan mesajın tam metni şu şekilde; "Sizi arayarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle kontör göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz. EGM - 155." Bu teknoloji destekli bilgilendirme için Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ediyor, uyarının daha yaygınlaşması için sizlerle paylaşıyoruz. Web sitesinde de benzer bir duyuru yayınlayan EGM, orada daha fazla detayla kullanıcıları bilinçlendiriyor. Asayis.pol.tr adresinden ulaşabileceğiniz metnin tamamı şu şekilde;

Sizi arayarak;

* Kullanmış olduğunuz cep telefonundan Emniyet görevlisi, Askeri rütbeli ve Hakim-Savcı konumundaki şahısların eşlerinin rahatsız edildiği, taciz edildiği, kendilerinin bu şahısları yakalamak için çalışma yaptıklarını, söyleyerek;

* Telefonunuzun sim kartının kopyalandığını, yüksek miktarda görüşmeler yapıldığını ve bu kişilerin tespitinin yapılabilmesi için kontör göndermelerinin gerektiğini;

* Sizin ve başka vatandaşların cep telefonu numaralarını sizin adınıza teröristler kullanıyor çok konuşma yapılıyor, size yüklü miktarda fatura gelecek biz bu şahısları tespit etmek için Türkiye genelinde operasyon yapacağız en yakın bayiye gidin ve size yazdıracağımız cep telefonu numaralarına kontör yükleyin, operasyon bittikten sonra biz size haber vereceğiz devlet masrafları sana ödeyecek diyerek kontör talep eden;

Ayrıca;

* Cep telefonunuza "Ödül Kazandınız" şeklinde mesaj gönderip, mesaj gönderilen kişi arayıp ne ödülü kazandığını sorunca "yüklü miktarda para ödülü kazandığını ancak ödülü alabilmek için 3 adet kontör kartı alıp şifresini göndermesi gerektiği" vb.

gibi söylemler ile arayan kişilere itibar etmeyiniz ve en yakın kolluk birimine müracaatta bulununuz.

:: Bu mesaj size de geldi mi?

Bilgi için: asayis.pol.tr
Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bana böyle ir mesaj gelmedi gelsede dire ksilerim urasmam bile :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Gelmedi henüz.
Bu tür dolandırıcılık haberleri daha önce medyada yer almıştı.

seppuku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biraz önce bana geldi bu tip dolandırıcılık olaylarına inananları tebrik ediyorum :)

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bana gelmedi
ne güzel demekki polisler bilgilerimi ele geçirememiş :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Bu gibi şeylere kesinlikle inanmayın. Böyle mesajlar sadece emniyetten gelmiş gibi değil başka şekillerde de geliyor.

Dikkatli olmak lazım...

Pyrotoxin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cidden inanan varmı böyle şeylere.Kontör yollayan saf varmıdır acaba.

mkayan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bana geldi böyle bir mesaj, çok şaşırdım :surprised:
alışmıştık banka, reklam vs. mesajlarına bu değişik oldu...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Gerçekten Son zamanlarda Kontör Dolandırıcılığı iyice artmıştı . EGM ye Bu Hassayeti için Kendim adıma Teşekkür Ederim.!

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tanımadığım mesajlar için direk "SİL" tuşuna basarım.Bunları yiyen var mı hala? :D :D

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
staj yaptım şirkette öğle tatilinde bunu konuşuyorduk.
bi abime geldi , biz de şaşırdık :D

tanık

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bana geldi saolsunlar
allah devletimize zeval vermesin :):

Karsak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bana ve çevremde dolandırıcıların mesajları gelmedi bunları rastgele mi atıyorlar yoksa belirli kişilere mi?

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Banada geldi babama da :D Mesaj kısmında EGM yazıyo. Diyom kim la bu EGM. Haberi okuyunca çaktım davayı. Emniyet Genel Müdürlüğü:mrgreen:

readminder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tarz bir olay msn de olmuştu arkadaşın msnini çalmışlar oda msndeki kişilere yanımdaki arkadaşımın abisi kaza geçirmiş kız ağlıyor ben yanından ayrılamıyorum ailesine ulaşması gerekiyor bana 100 kontür şifresi yolla acil diye? çok ısrarcı olunca şüphelendim tabi şifre göndermedim. ipsini tesbit etmeye çalıştım bu seferde o anladı. engelledi beni

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Henüz bana göndermediler.:D

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bana da geldi.
Ama bunlara inanan saf kişiler var mıdır acaba?:mrgreen: