Poco F2 Pro Aldım Yorumlarınız Alayım

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Onu Avrupa Birliği sormak lazım :) ses kayıt vb.. olmasından dolayı Xiaomi ya ülkede telefon satamasın dediler yada google bu uygulamarı kaldırcaksın baskısı yapıldı
Mesaj otomatik birleştirildi:

eu geç :D kafan rahat zaten eu geçersen birde hiç bir rom kullanmassın :D
kullanmazsa sonu Huawei gibi mi olur ona bakılırsa OnePlus Realme ve Oppo da Google'ın telefon ve mesajlar uygulamasını kullanmıyor bence Google zorla kullandırtıyor gibi geliyor

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Hocam siz bilirsiniz mesela eu romda adım sayar, mi wallpaper özellikleri açık mı oluyor
fazlası var eksik yok :D zaten eu sürüm chin sürüm modifiye edilmiş hali ben 6 yıldır eu kullanıyorum :) tabi birde her hafta gelen güncelleme :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Anladım şöyle en az bir yıl global rom ile gitsin sonra geçerim belki ben de eu rom a çok övülüyor
bende Mİ9T'den sonraki cihazım Xiaomi olursa EU ROM kullanacam yeter ki Google telefon ve mesajlar olmasın

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Anladım şöyle en az bir yıl global rom ile gitsin sonra geçerim belki ben de eu rom a çok övülüyor
çok basit geçmek :) 2 tane kod bakıyor birde şu ünlü reklam olayı eu onlar yok :D
,google servis dışında bir uygulaması yok :) yani google play + google servis geliyor diğerler yok istersen kurabiliyon :)

bende Mİ9T'den sonraki cihazım Xiaomi olursa EU ROM kullanacam yeter ki Google telefon ve mesajlar olmasın
her haftada yayınlanan beta

hey ay yayınlanacak stabil

ben hep beta kullandım:D
yeni özellikler takip etmeyi test etmeyi seviyorum.

Reaksiyon puanı
892
yanlış hatırlamıyorsam Poco F2 Pro'nun yanında MI Band 4 hediyesi vardı telefon ile güzel kombin olur bende MI Band 5 alıp telefonla kombin yapmayı plalıyorum
Aslında bir bakıma doğru IPhone'u geçtim Android telefonların hiçbiri 4-5 hatta 6 bin hak etmiyor amiral gemisi olmalarını da geçtim orta segmenti bile 4 bini hak etmiyor
fiyatlarının böyle olmasının nedeni kur ve vergiler coğrafya kaderdir
coğrafya kederdir*
iphone 11 aldırabilmem için 2 model eskimesi lazım ki ancak aldırabileyim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
çok basit geçmek :) 2 tane kod bakıyor birde şu ünlü reklam olayı eu onlar yok :D
,google servis dışında bir uygulaması yok :) yani google play + google servis geliyor diğerler yok istersen kurabiliyon :)
en iyisi ya hocam ben ROM kurmayı bilmiyorum
coğrafya kederdir*
iphone 11 aldırabilmem için 2 model eskimesi lazım ki ancak aldırabileyim.
İPhone 11 alacaksan yeşil olanını al ben sahsen o rengini daha çok beğendim

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
hayırlı olsun reis. o fiyatların en iyi telefonunu almışsın bence. güle güle kullan?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

her haftada yayınlanan beta

hey ay yayınlanacak stabil

ben hep beta kullandım:D
yeni özellikler takip etmeyi test etmeyi seviyorum.
Hocam pop up kamera ile ilgili bir ipucu vereyim 5 kere arka arkaya kapatıp açınca ön kamerayı çok sık açıyorsun uyarısı veriyor

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba Arkadaşlar

Dün öglen gibi cihaz teslim aldım cihaz evet biraz büyük ve ağır 220 gram ama ilk bakışda o ekranı resmen aşık oldum Super AMOLED resmen hakkını veriyor

İşlemci diyecek laf yok cihaz 6499 tl olarak aldım 128 gb olan model bence bu işlemci ile alınabilecek en uygun cihaz ( snapdragon 865)

POCO F2 Pro teknik özellikleri:

Ekran: 6.67 inç FHD+, Super AMOLED
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
RAM: 6 GB ya da 8 GB
Depolama Alanı: 128 GB ya da 256 GB
Ön Kamera: 20 MP
Arka Kamera: 64 MP + 13 MP + 2 MP + 5 MP
Bağlantı: 5G SA/NSA, Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax
İşletim Sistemi: Android 10 tabanlı MIUI 11
Batarya: 4.700 mAh (30 watt kablolu hızlı şarj desteği)

Cam ve metal gövde,
Pup-up ön kamera,
Ekrana gömülü parmak izi sensörü,
USB Type-C ve kulaklık girişi,
163,3 mm uzunluk, 75,3 mm genişlik, 8,9 mm kalınlık,
219 gram ağırlık,
Su geçirmezlik sertifikası (IP-68) bulunmuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 105776Ekli dosyayı görüntüle 105777
Ekli dosyayı görüntüle 105778Ekli dosyayı görüntüle 105779
Hayırlı olsun.Senin yerinde olsam bu cihazı almak yerine Xs yada S20 alırdım.Cihazı uzun süre kullanırım diyorsan sorun olmaz ama 2 yıl sonra elden çıkarırım dersen o çok zor.Xiaomi orta seviye için güzel tercih ama ikinci eli olmayan bir firmaya 6500 TL vermezdim.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Hayırlı olsun.Senin yerinde olsam bu cihazı almak yerine Xs yada S20 alırdım.Cihazı uzun süre kullanırım diyorsan sorun olmaz ama 2 yıl sonra elden çıkarırım dersen o çok zor.Xiaomi orta seviye için güzel tercih ama ikinci eli olmayan bir firmaya 6500 TL vermezdim.
teşekkürler ama yıllarca plastik telefon bize kakalayan samsung Asla ios sevmiyorum zaten kapalı sistem

ayrıca yukarda yazdım benim için marka model önemi yok wifi 6 + 5g olması + pil büyük olması

kaldiki 8 bin tl yakın fiyatı var ve çok mantıksız

Samsung Exynos 990 çok sorunlu bir işlemci snp 865 olsaysdı belki olabilirdi ama dedigim gibi
s10 bile unutmuş bir firma :) s20 1 sene sonra unutmazmı ?

buda aynı şekilde 8 bin tl çok gereksiz pahalı

Xiaomi redmi 8 19 milyon adet sattı hocam ?

.

ikinci eli olmayan bir firma ? 19 milyon adet ?

snapdragon 865 işlemci istedim bu işlemci kullanan en uyguna bunu aldım diye düşünüyorum.

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Hayırlı olsun. Çok güzel bir cihaz almışsın bence snap 865li o seviyede başka bir alternatif yok performans olarak android cephesinde. Umuyorum ki güzel günlerde güle güle kullanırsın.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
teşekkürler ama yıllarca plastik telefon bize kakalayan samsung Asla ios sevmiyorum zaten kapalı sistem

ayrıca yukarda yazdım benim için marka model önemi yok wifi 6 + 5g olması + pil büyük olması

kaldiki 8 bin tl yakın fiyatı var ve çok mantıksız

Samsung Exynos 990 çok sorunlu bir işlemci snp 865 olsaysdı belki olabilirdi ama dedigim gibi
s10 bile unutmuş bir firma :) s20 1 sene sonra unutmazmı ?

buda aynı şekilde 8 bin tl çok gereksiz pahalı

Xiaomi redmi 8 19 milyon adet sattı hocam ?

.

ikinci eli olmayan bir firma ? 19 milyon adet ?

snapdragon 865 işlemci istedim bu işlemci kullanan en uyguna bunu aldım diye düşünüyorum.
Aldığın cihazı bir telefoncuya götür,deki abi bu cihazı kaça sayarsın? Emin ol telefoncu yüzüne bakmayacak.Hadi bunu geçtim cihazını sahibinden veya letgoya koyup bir satmayı dene bakalım kim yüzüne bakacak? Xiaomi nin 19 milyon satması güzel ama bizim ülkemizde bu rakam bir anlam ifade etmiyor.Bizim ülkemizde ikinci el piyasası Apple ile Samsungda var.Cihazın kötü cihaz demiyorum,Tercihine saygı duyuyorum ama bir cihazı 5 yıl da kullanabilirsin,2 yılda bu cihazı sevmekle alakalı.Bu yüzden ikinci el benim için önemli.Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Aldığın cihazı bir telefoncuya götür,deki abi bu cihazı kaça sayarsın? Emin ol telefoncu yüzüne bakmayacak.Hadi bunu geçtim cihazını sahibinden veya letgoya koyup bir satmayı dene bakalım kim yüzüne bakacak? Xiaomi nin 19 milyon satması güzel ama bizim ülkemizde bu rakam bir anlam ifade etmiyor.Bizim ülkemizde ikinci el piyasası Apple ile Samsungda var.Cihazın kötü cihaz demiyorum,Tercihine saygı duyuyorum ama bir cihazı 5 yıl da kullanabilirsin,2 yılda bu cihazı sevmekle alakalı.Bu yüzden ikinci el benim için önemli.Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.
Anladım hocam dedigim gibi Samsung gibi cihazlar güvenim 0 :)
sırf 2 el piyasası var diye ? çöp bir cihaz kullanmam çok saçma olur oppo gibi xiaomi gibi cihazlar olmasaydı hala plastik telefon 7 8 bin tl verilcekdi ama anladırım kadarıyla shiftdelete samsung ve iphone dışında cihazlar çöp cihaz olarak bakıyor ?
bir önceki cihazım xiaomi mi9t di 2800 aldım 2300 sattım ? kısaca vir zararım olmadı aynı şekilde redmi not 7 1850 aldım 1500 tl sattım gene çok bir zarar olmadı aynı şekilde redmi not 4 680 tl aldım 450 tl sattım gene aynı şekilde yani xiaomi oppo vb.. cihazlar 2 el olarak bakan ayrıca türkiye samsung başka cihaz alınmıycağını savunan insanlar açıkcası : sadece gülüyorum ? ben bir daha soruyorum ? ce cevap istiyorum ?
cepimde 6500 bin tl var snapdragon 865 işlemcili ? 5g ve wifi 6 hangi telefon var ? yok ?
yani size göre cihaz önemi yok markası iphone yada samsung olması yeterli ? ama benim için yeterli değil hocam ?

Konu tartışmaya dönüyor ve konunun kilitlenmesi için rabor ediyorum demekki shiftdelete samsung ve apple başka cihaz konuşmak almak suç
herkes diyordu inanmıyordum teşekkürle

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Anladım hocam dedigim gibi Samsung gibi cihazlar güvenim 0 :)
sırf 2 el piyasası var diye ? çöp bir cihaz kullanmam çok saçma olur oppo gibi xiaomi gibi cihazlar olmasaydı hala plastik telefon 7 8 bin tl verilcekdi ama anladırım kadarıyla shiftdelete samsung ve iphone dışında cihazlar çöp cihaz olarak bakıyor ?
bir önceki cihazım xiaomi mi9t di 2800 aldım 2300 sattım ? kısaca vir zararım olmadı aynı şekilde redmi not 7 1850 aldım 1500 tl sattım gene çok bir zarar olmadı aynı şekilde redmi not 4 680 tl aldım 450 tl sattım gene aynı şekilde yani xiaomi oppo vb.. cihazlar 2 el olarak bakan ayrıca türkiye samsung başka cihaz alınmıycağını savunan insanlar açıkcası : sadece gülüyorum ? ben bir daha soruyorum ? ce cevap istiyorum ?
cepimde 6500 bin tl var snapdragon 865 işlemcili ? 5g ve wifi 6 hangi telefon var ? yok ?
yani size göre cihaz önemi yok markası iphone yada samsung olması yeterli ? ama benim için yeterli değil hocam ?
Bu forumda Xiaomi çok önerdim.Xiaomi orta seviyede iyi ve 2000 ile 3000 lira arasında alacağın cihazda ikinci el olmasa da çok koymaz çünkü verdiğin para belli ama 6500 lira verdikten sonra sadece işlemciye değil birçok şeye bakarım.Snapdragon 865 exynos 990 dan daha iyi bir işlemci ama şu var standart bir kullanıcı Pugb, fortnite oynamıyorsa günlük kullanımda bunu anlayabilecek mi? Donanım haber Forum S20 kullananların yorumlarını okuyorum.Sizin gibi beğenmeyen de var ama çok memnun olanda var.Tercih meselesi.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Bu forumda Xiaomi çok önerdim.Xiaomi orta seviyede iyi ve 2000 ile 3000 lira arasında alacağın cihazda ikinci el olmasa da çok koymaz çünkü verdiğin para belli ama 6500 lira verdikten sonra sadece işlemciye değil birçok şeye bakarım.Snapdragon 865 exynos 990 dan daha iyi bir işlemci ama şu var standart bir kullanıcı Pugb, fortnite oynamıyorsa günlük kullanımda bunu anlayabilecek mi? Donanım haber Forum S20 kullananların yorumlarını okuyorum.Sizin gibi beğenmeyen de var ama çok memnun olanda var.Tercih meselesi.
Dediğm gibi konunun kilitlenmesi için talep oluşturdum
samsung varsa adamsın :)
samsung yoksa değilsin dönüyor konu çünkü.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Ben kendi fikrimi söyledim.Kızacak bir durum yok.Tekrar hayırlı olsun.
Donanım haber linkleri saklamanızı öneririm :) kasım 2020 samsusng s20 çöp çevircek :)
5g siz diye
istese s20 5g eklerdi ama eklemdi neden s30 s40 satmak için :)

samsung yıllarca insanlara bu şekilde elinde tuttu kızcak bir olay değil.
xiaomi oppo vb.. firmalar olmasa hala samsung 512 1 gb ram telefon kullanıyor olacakdık ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ama 6500 lira verdikten sonra sadece işlemciye değil birçok şeye bakarım.Snapdragon 865 exynos 990 dan daha iyi bir işlemci ama şu var standart bir kullanıcı Pugb, fortnite oynamıyorsa günlük kullanımda bunu anlayabilecek mi?
İşlemci herkes için önemli olmayabilir ama onun için önemliymiş. Kişiden kişiye değişiyor işte ¯\_(ツ)_/¯

Birde bataryada ve isp‘de 865 kullanan s20 serisi,990 kullanandan daha iyi(Ki bunlar günlük kullanımla alakalı) Eğer diğer ülkelerde 865 kullanan s20’lerin satıldığını biliyorsa farkı YouTube’dan bakarak birkaç dakika içinde kesin anlar

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Biraz önce Hepsiburada'da karşıma çıktı bu telefon, daha sonra fiyatına baktım ve bu telefona bu para verilir mi diye kendi kendime düşündüm. Foruma girdiğimde de senin konun denk geldi direkt. Açıkcası Xiaomi'nin yazılımından şikayetçi olan çok kişi var. Poco F1 de fiyat/performans ürünüydü, bu da aynı mı bilmiyorum, hiç araştırmadım ama o kadar parayı hakediyor mu cidden merak ettim.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Uyandırayım şu an amiral gemisi diye satılan telefonlar 11 bin lira kimse merak etmesin fiyatını hak ediyor

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Telefonla çekilen fotoğrafları yüklerseniz kamera performansı da görmüş oluruz :) Özellikle gece çekimlerini merak ediyorum

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
en iyisi ya hocam ben ROM kurmayı bilmiyorum ROM kurma rehberi isimli bir konu açsanız ben ve diğer üyeler yararlanmak ister

Reaksiyon puanı
6,381
Niye ona o kadar para verdiniz? Neyse, bize önermek düşer, alındıktan sonra karışmak değil. Madem almışsınız hayrını görün.