Poco F2 Pro Aldım Yorumlarınız Alayım

Bu konuyu okuyanlar

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Merhaba Arkadaşlar

Dün öglen gibi cihaz teslim aldım cihaz evet biraz büyük ve ağır 220 gram ama ilk bakışda o ekranı resmen aşık oldum Super AMOLED resmen hakkını veriyor

İşlemci diyecek laf yok cihaz 6499 tl olarak aldım 128 gb olan model bence bu işlemci ile alınabilecek en uygun cihaz ( snapdragon 865)

POCO F2 Pro teknik özellikleri:

Ekran: 6.67 inç FHD+, Super AMOLED
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
RAM: 6 GB ya da 8 GB
Depolama Alanı: 128 GB ya da 256 GB
Ön Kamera: 20 MP
Arka Kamera: 64 MP + 13 MP + 2 MP + 5 MP
Bağlantı: 5G SA/NSA, Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax
İşletim Sistemi: Android 10 tabanlı MIUI 11
Batarya: 4.700 mAh (30 watt kablolu hızlı şarj desteği)

Cam ve metal gövde,
Pup-up ön kamera,
Ekrana gömülü parmak izi sensörü,
USB Type-C ve kulaklık girişi,
163,3 mm uzunluk, 75,3 mm genişlik, 8,9 mm kalınlık,
219 gram ağırlık,
Su geçirmezlik sertifikası (IP-68) bulunmuyor.

0eca44a476119052f89e5eabf6ad948c76e4c701.jpg
5dcd3b69960cb649b476487720bb7b4575b55825.jpg

WhatsApp Image 2020-06-23 at 21.54.21.jpeg
WhatsApp Image 2020-06-23 at 21.54.44.jpeg

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Şimdi o paraya iPhone 11 alırdım o kadar para vermişsin su geçirmezlik yok vs. diyenler olacaktır hiç takılmayın

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
WiFi 6 ve 5G desteklemesi büyük avantaj. Eğer evde WiFi kullanıyorsanız WiFi 6'ya geçerseniz performans artışını farkedersiniz :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba Arkadaşlar

Dün öglen gibi cihaz teslim aldım cihaz evet biraz büyük ve ağır 220 gram ama ilk bakışda o ekranı resmen aşık oldum Super AMOLED resmen hakkını veriyor

İşlemci diyecek laf yok cihaz 6499 tl olarak aldım 128 gb olan model bence bu işlemci ile alınabilecek en uygun cihaz ( snapdragon 865)

POCO F2 Pro teknik özellikleri:

Ekran: 6.67 inç FHD+, Super AMOLED
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
RAM: 6 GB ya da 8 GB
Depolama Alanı: 128 GB ya da 256 GB
Ön Kamera: 20 MP
Arka Kamera: 64 MP + 13 MP + 2 MP + 5 MP
Bağlantı: 5G SA/NSA, Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax
İşletim Sistemi: Android 10 tabanlı MIUI 11
Batarya: 4.700 mAh (30 watt kablolu hızlı şarj desteği)

Cam ve metal gövde,
Pup-up ön kamera,
Ekrana gömülü parmak izi sensörü,
USB Type-C ve kulaklık girişi,
163,3 mm uzunluk, 75,3 mm genişlik, 8,9 mm kalınlık,
219 gram ağırlık,
Su geçirmezlik sertifikası (IP-68) bulunmuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 105776Ekli dosyayı görüntüle 105777
Ekli dosyayı görüntüle 105778Ekli dosyayı görüntüle 105779
hayırlı olsun hocam güle güle kullan

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Sağollun hocam valla aldırım günden bu yana resmen beni taşlıyorlar :D 6500 tl verilirmi diye anlamamak mümkün değil.
hocam herkesi memnun edemezsin bırak ne diyorlarsa desinler bunu diyen kesin İPhone ve Samsung fanboyudur
Allah aşkına İPhone 11 alsan tasarım desen leş ekran desen IPS hızlı şarj desen adaptör için ayrı masraf çentik desen zaten çok çirkin bence Poco F2 Pro almak ile iyi yapmışsın hangi rengini aldın ben gri rengini nedense daha çok sevdim daha premium bir hava katıyor bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağollun hocam valla aldırım günden bu yana resmen beni taşlıyorlar :D 6500 tl verilirmi diye anlamamak mümkün değil.
aynı kaderi paylaşıyoruz 2800'e Mİ9T aldığım gün annem teyzem amcam beni taşladılar sanki 10 bin liralık İPhone 11 kullanıyoruz anasını satayım girdiği triplere bak
bizimkiler telefondan gram anlamadığı için ben pek sallamadım zaten en azından ben ne istediğimi biliyordum ve aldırdım

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
hocam herkesi memnun edemezsin bırak ne diyorlarsa desinler bunu diyen kesin İPhone ve Samsung fanboyudur
Allah aşkına İPhone 11 alsan tasarım desen leş ekran desen IPS hızlı şarj desen adaptör için ayrı masraf çentik desen zaten çok çirkin bence Poco F2 Pro almak ile iyi yapmışsın hangi rengini aldın ben gri rengini nedense daha çok sevdim daha premium bir hava katıyor bence
Şimdi şöyle cihaz ilk parti çok az geldi bir kısmını hepsiburada aldı bir kısmını doğubank dükkanlara dağıltı önümde 20 kişi falan vardır gelen aldı gitti aldı gitti bende işimde dua ediyordum inş kalır bana diye bana gelince sıra son 1 tane gelmiş oda gri :) yani istedigim renk kalmışdı hemen aldım fatura kesildi xiaomi türkiye garantili olarak teslim aldım bu arada almadan önce imei numarası ile hem btk sitesinden hemde xiaomi sitesinden konrtol ettim öyle aldım :) cihaz ne olur ne olmaz doğubank sonuçda :)

aynı kaderi paylaşıyoruz 2800'e Mİ9T aldığım gün annem teyzem amcam beni taşladılar sanki 10 bin liralık İPhone 11 kullanıyoruz anasını satayım girdiği triplere bak
bizimkiler telefondan gram anlamadığı için ben pek sallamadım zaten en azından ben ne istediğimi biliyordum ve aldırdım
Aynısı diyorlar 1000 bin tl bile etmez telefona :D 6500 tl verdin diye :D

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Şimdi şöyle cihaz ilk parti çok az geldi bir kısmını hepsiburada aldı bir kısmını doğubank dükkanlara dağıltı önümde 20 kişi falan vardır gelen aldı gitti aldı gitti bende işimde dua ediyordum inş kalır bana diye bana gelince sıra son 1 tane gelmiş oda gri :) yani istedigim renk kalmışdı hemen aldım fatura kesildi xiaomi türkiye garantili olarak teslim aldım bu arada almadan önce imei numarası ile hem btk sitesinden hemde xiaomi sitesinden konrtol ettim öyle aldım :) cihaz ne olur ne olmaz doğubank sonuçda :)

Aynısı diyorlar 1000 bin tl bile etmez telefona :D 6500 tl verdin diye :D
yanlış hatırlamıyorsam Poco F2 Pro'nun yanında MI Band 4 hediyesi vardı telefon ile güzel kombin olur bende MI Band 5 alıp telefonla kombin yapmayı plalıyorum
Aslında bir bakıma doğru IPhone'u geçtim Android telefonların hiçbiri 4-5 hatta 6 bin hak etmiyor amiral gemisi olmalarını da geçtim orta segmenti bile 4 bini hak etmiyor
fiyatlarının böyle olmasının nedeni kur ve vergiler coğrafya kaderdir

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
yanlış hatırlamıyorsam Poco F2 Pro'nun yanında MI Band 4 hediyesi vardı telefon ile güzel kombin olur bende MI Band 5 alıp telefonla kombin yapmayı plalıyorum
Aslında bir bakıma doğru IPhone'u geçtim Android telefonların hiçbiri 4-5 hatta 6 bin hak etmiyor amiral gemisi olmalarını da geçtim orta segmenti bile 4 bini hak etmiyor
fiyatlarının böyle olmasının nedeni kur ve vergiler coğrafya kaderdir
Aynen öyle abicim MI Band 4 hediyesi vardır ama bu hediye eden hepsiburada ben direk dükkanda aldım zaten MI Band 4 150 tl birşey ki ihtiyacım yok iphone ile anroid çok farklı bir dünya bence :)
ben zaten neden aldım 1 5g olmasında 2 wifi 6 3 işlemci.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen öyle abicim MI Band 4 hediyesi vardır ama bu hediye eden hepsiburada ben direk dükkanda aldım zaten MI Band 4 150 tl birşey ki ihtiyacım yok iphone ile anroid çok farklı bir dünya bence :)
ben zaten neden aldım 1 5g olmasında 2 wifi 6 3 işlemci.
normalde ben MI Band 4 istiyordum 5'i bekledim bakalım fiyatı ne kadar olacak ?
Bütçe sıkıntım olmasaydı garantisiz OnePlus 7T alacaktım fakat telefon parası ablamın cebinden çıktığı için ekonomik olarak zorlamak istemedim Mİ9T'yi ablam aldı ama aldırmak için kendisini zar zor ikna ettim ama buna değdi iyiki Redmi Note 7'den vazgeçmişim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ekranın 60 Hz olması haricinde fiyatına göre rakibi yok bence. 6500 TL az para değil ama o fiyatta daha iyi cihaz yok maalesef.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Ekranın 60 Hz olmaması haricinde fiyatına göre rakibi yok bence. 6500 TL az para değil ama o fiyatta daha iyi cihaz yok maalesef.
Görkem abi:) zaten hep öyle cihazlar alıyorum:D farkında vardın demi:D

aldırım leptop hatırlarsan :) hala dünyanın en iyi leptop :D

ekranı 60 hz ama sanki 90hz keyfi veriyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ekranın 60 Hz olması haricinde fiyatına göre rakibi yok bence. 6500 TL az para değil ama o fiyatta daha iyi cihaz yok maalesef.
hocam o paraya OnePlus 7T alınmaz mı 500 tl cebinde kalır

Görkem abi:) zaten hep öyle cihazlar alıyorum:D farkında vardın demi:D

aldırım leptop hatırlarsan :) hala dünyanın en iyi leptop :D

ekranı 60 hz ama sanki 90hz keyfi veriyor.
hocam şimdi iş işten geçti biliyorum ama ben sizin yerinizde olsaydım OnePlus 7T alırdım 500 TL cebimde kalırdı yanlış anlamayın Poco F2 Pro da güzel telefon ancak yazılım olarak OnePlus daha iyi Oxygen arayüzü One UI'dan bile daha stabil

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
hocam o paraya OnePlus 7T alınmaz mı 500 tl cebinde kalır
Bende öyle düşündüm ama
1 işlemci eski ?
2 bataryası ufak
3 2019 cihazı
4 ekranı ufak
5 Qualcomm Quick Charge 4.0+
6 UFS 3.1 ( saniyede 1 giga okurma 450 mb/sn yazma.

5g ve wifi 6 bile saymıyorum

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bende öyle düşündüm ama
1 işlemci eski ?
2 bataryası ufak
3 2019 cihazı
4 ekranı ufak
5 Qualcomm Quick Charge 4.0+
6 UFS 3.1 ( saniyede 1 giga okurma 450 mb/sn yazma.

5g ve wifi 6 bile saymıyorum
hocam ufak ekran dediğiniz 6.55 inç o kadar da hafife alınacak bir ekran boyutu değil ki hem ekran boyutları gereksiz büyüdü benim Mİ9T'nin 6.39 inç ekranı bile bana fazlası ile yetiyor
SD855+ o kadar da eski bir işlemci değil vur dedik öldürdünüz hani SD835 falan olsa haklısınız diyecem de SD855+ halen performanslı bir işlemci
2019 cihazı ise ne olmuş yani ne önemi var hocam
batarya konusunda haklısınız 3800 mAh biraz düşük kalıyor ancak 1 günü rahat çıkarabilir sonuçta SD855+ var
5 ve 6 bilmediğim konu için yorum yapamıyorum

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
hocam ufak ekran dediğiniz 6.55 inç o kadar da hafife alınacak bir ekran boyutu değil ki hem ekran boyutları gereksiz büyüdü benim Mİ9T'nin 6.39 inç ekranı bile bana fazlası ile yetiyor
SD855+ o kadar da eski bir işlemci değil vur dedik öldürdünüz hani SD835 falan olsa haklısınız diyecem de SD855+ halen performanslı bir işlemci
2019 cihazı ise ne olmuş yani ne önemi var hocam
batarya konusunda haklısınız 3800 mAh biraz düşük kalıyor ancak 1 günü rahat çıkarabilir sonuçta SD855+ var
5 ve 6 bilmediğim konu için yorum yapamıyorum
Hocam almışken :) son model alayım o bakımdan dedim birde süper amoled oları var ondan bunu seçdim
birde ben zaten üzerinde gelen os kullanmıyorum direk boot kilit başvuru yapıyorum alır almaz cihaz ve yaptım 6 gun sonra os komple silecem EU geççem Eu Oxygen daha iyi hız ve stabil olarak

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam almışken :) son model alayım o bakımdan dedim birde süper amoled oları var ondan bunu seçdim
birde ben zaten üzerinde gelen os kullanmıyorum direk boot kilit başvuru yapıyorum alır almaz cihaz ve yaptım 6 gun sonra os komple silecem EU geççem Eu Oxygen daha iyi hız ve stabil olarak
hocam size hak veriyorum almışken güncel model alayım dediniz gerçi bende sizin yerinizde olsam OnePlus 8 yeşil rengini alırdım
hocam zaten MIUI arayüzünde en gıcık olduğum şey Google telefon ve mesajlar uygulaması yüklü gelmesi sırf bu yüzden MI9T aldım zaten bundan sonraki cihazım Xiaomi olursa onda MI Telefon ve Mesajlar uygulamasını kurarım eğer romsuz varsa tabi

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
hocam size hak veriyorum almışken güncel model alayım dediniz gerçi bende sizin yerinizde olsam OnePlus 8 yeşil rengini alırdım
hocam zaten MIUI arayüzünde en gıcık olduğum şey Google telefon ve mesajlar uygulaması yüklü gelmesi sırf bu yüzden MI9T aldım zaten bundan sonraki cihazım Xiaomi olursa onda MI Telefon ve Mesajlar uygulamasını kurarım eğer romsuz varsa tabi
Yok hocam kurulmuyor 2 gündür tüm araştırma yaptım tek çözüm EU geçmek
Google telefon ve mesajlar uygulaması çok gıcık abi 6 gün dişimi sıkcam işde :)
apk bile kurdum yemiyor :D

Android 11 yıl sonuna kadar gelecek %90 ki eu sürüm daha erken geliyor yaklaşık 3 5 ay erken.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yok hocam kurulmuyor 2 gündür tüm araştırma yaptım tek çözüm EU geçmek
Google telefon ve mesajlar uygulaması çok gıcık abi 6 gün dişimi sıkcam işde :)
apk bile kurdum yemiyor :D

Android 11 yıl sonuna kadar gelecek %90 ki eu sürüm daha erken geliyor yaklaşık 3 5 ay erken.
Xiaomi neden artık kendi telefon ve mesajlar uygulamasını kullanmıyor ?
Google uygulamaları zaten ön yüklü geliyor telefon ve mesajların Google olması şart mı ?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Google uygulamaları zaten ön yüklü geliyor telefon ve mesajların Google olması şart mı ?
Avrupa'da satış yapabilmek için google uygulamasını kullanıyor

Xiaomi'nin kendi telefon uygulamasındaki görüşme kaydetme özelliği kurallara uymuyormuş

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Avrupa'da satış yapabilmek için google uygulamasını kullanıyor
hocam kullanıcılara MI Telefon ve Mesajlar kullanma seçeneği koysun ben Google'ın telefon ve mesajlarını kullanmak istemiyorum ben rom kurmak zorunda mıyım ?

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Onu Avrupa Birliği sormak lazım :) ses kayıt vb.. olmasından dolayı Xiaomi ya ülkede telefon satamasın dediler yada google bu uygulamarı kaldırcaksın baskısı yapıldı

hocam kullanıcılara MI Telefon ve Mesajlar kullanma seçeneği koysun ben Google'ın telefon ve mesajlarını kullanmak istemiyorum ben rom kurmak zorunda mıyım ?
eu geç :D kafan rahat zaten eu geçersen birde hiç bir rom kullanmassın :D