Öneri Playstation Alıcaz Öneri Lazım?

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,379
Oyun firmalarının konsol ile ve sonradan online store üzerinden sattıkları oyunlardan elde edilen kazanç konsoldan elde ettiklerinden fazla. Firmalar konsoldan makine olarak çok ufak kazanç sağlıyorlar.
Şimdi iki sistemin de kendine göre avantajları var. Playstation kendine özel oyunları ile anılırdı ve oyunlarda only on Playstation yani sadece ve sadece playstationda var denirdi. Ama artık sistemi değiştirmeye başladılar. Buna da sebep olan microsoft cephesi oldu. Şimdi microsoft konsol satışı meraklısı bir firma değil artık. An itibariyle her cihazdan oynanabilecek abonelik sistemi ile uzun süreli ve belli miktardaki bir para akışına yöneldiler. Oyunlar pahalandığı için millet almak yerine takas işine girer ya da oyunu satın almazlar ama karşılarına uygun fiyatta istediği zaman başlatıp istediği zaman bitirebildiği bir abonelik getirirsen alırlar. Aslında bu abonelik başladığında iptal edecek kişi sayısı az olacaktır. Çünkü fiyat makul olduğu için kişi artık buna spotify,youtube premium,netflix gibi düzenli abone olacak ve vazgeçmeyecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abi GamePass'in aylık abonelik sistemine göre olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum fiyatlandırma kısmında yazıyor zaten. O yüzden açıklama gereği bile duymadım.
Sen o şekilde düşünmüş olabilirsin bunda bir yanlışlıkta yok ama unutma zamanında forumda bilgisayarın b'sinden konsolun k'sından anlamayan üyelerde gördük.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
bencede ps5 de ps4 oyun versionu nu görüp fps yi 4k 60fps sananlar var o emulatoru.
Ps5 version oyunlar 4k 120 fps ve 8k destekli çalışmakta ve playstation mimarisi olarakda çok güçlü bi cihaz

ps5 ps4 ps3 ps2 ps1 oynatacak şekilde yapıldı ve ps5 oyunlarını versionlarını agzım açık oynadım

Dualsense verecegi tepmeler hissetmeler ve exclusive vazgeçmen gerekecek.

xbox series x yakın arkadaşımda vardı gamepass village 8 beleş verir oynarız dedik yalan oldu

herkese iyi günler.

Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur.
Ucuz Etin Yahnisi mi ?
Game Pass çok ama çok daha iyi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

buyur kardeş bi göz at anlarsın yahniyi :)
ben ima ederim sen anlarsın herşey her zaman açık olarak söylenirse hiç bi anlamı kalmaz.

bi oyun göreceksin diyeceksinki 500tl olsada oynasam veya indirime girsede alsam.
sonra kendini avutmak için oynamasamda ölmem diyeceksin.
:) neyse hadi iyi günler gamepassla sana.
Ucuz etin yahnisi olayını halen çözemedim. Dünya üzerinde en iyi oyunları sadece Sony stüdyoları yapmıyor ki. Şu Exc oyunlar dünyanın en iyi oyunları gibi lanse ediliyor ya sinir oluyorum. He onları da gördük birer birer PC'ye geliyorlar orası da ayrı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Burdaki muhabbette xbox ps5 savaşına döndü
Zaten Ps4 pro mu Ps5 mi diyen adama ben playstation türkiye olsam ps5 vermem :)

Ps5 oyunları 7 senedemi geliyor veya dahamı fazla peki aynı hisleri veriyormu ya neyse uzatmıcam konsol sevenler de pc almaz yatarak oynama keyfi var
Arkadaşım ya PlayStation çalışanısın ya da yeni çıkacak bir PS5 oyunun asgari ücretin dörtte birine tekabül ettiğinden haberin yok. Burada kimsenin PS5'in kendisine bir şey dediği yok. Bu ülkede ekonomi bu vaziyette olmasa ben de gider PS5 alırım. Dualsense ve exc oyunları önceden oynama fırsat cazip bir şey zaten yalan yok. Ancak olay PS5'i almak ile bitmiyor bu ülkede. Bugün bir oyuna 600-700 TL verecek bütçeye sahip kişi sayısı az maalesef. Ben konsolu aldıktan sonra kenarda yatacaksa ne yapayım onun teknolojilerini. 7 seneyi nereden çıkardın onu da anlamadım 2017'de çıkan Horizon, 2020'de PC'ye geldi. Days Gone desen 2 yıl sonra geldi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kimsede para yok diyorsun 20bin tl lik ekran kartı 50bin tl lik sistemler diziliyor 7.500 ps5 çok geliyor bunuda ben anlamiyorum orta halli dandirik sistemler bile 15 bin tl den başlıyor orjinal kalıcı oyun almanın neresi kötü
Aynen herkes 50 bin TL'lik sistem diziyor zaten. Yaşın kaç, ne okuyorsun bilmiyorum ama bu ülkede oyun oynamayı seven insanların pek çoğunun PS5 veya Series X'e verecek parası yok. Verebilecek bir kısmının da bir oyuna 600-700 TL verecek bütçesi yok. Ben yarın gidip istediğim taktirde PS5'i alabilirim. Ancak aldıktan sonra bir oyuna o parayı verecek bütçem yok. Orijinal oyun almıyor muyum dersem Steam kütüphanem dolu zaten. Ancak bu gidip bir oyuna o paraları vereceğim anlamına gelmiyor. Almak istediğim oyuna da param yetmiyorsa gidip korsan oynamam zaten, indirime girmesini beklerim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Kimsede para yok diyorsun 20bin tl lik ekran kartı 50bin tl lik sistemler diziliyor 7.500 ps5 çok geliyor bunuda ben anlamiyorum orta halli dandirik sistemler bile 15 bin tl den başlıyor orjinal kalıcı oyun almanın neresi kötü
Tabii canım herkes zaten RTX 3090 felan kullanıyor.Millet RX 550/GT 1030'un resmine ekmek banıyor haberiniz yok.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Üstat ps5 de de indirimler var plus her ay verdigi playstationun verdigi bi sürü oyun var hatta ps5 alanlara verdigide bi sürü oyun var onuda geçtim takas piyasasıda hızlı oyunu oynayıp 20 lira altına bile verebilirsin zararın olmaz

Türkiye ekonomisini gayet iyi biliyorum zaten maddi olarak bu kadar kötüyse hiç bisey almasın.

Bence gereksiz bi tartışmadayız isteyen istedigini alsın neyi seviyorsa

Zaten gençlik pc de cracklı oyun oynamakdan orjinalin ne oldugunu bile unutmuş
Ben işim gereği takip ediyorum. PS+'ın verdiği bedava oyunlar pek cazip değil açıkçası. Arada nadiren iyi oyun çıkıyor. Birde kutulu oyun devri yavaştan bitiyor sanki. İndirim kısmına da bir şey diyemem ama 600 TL'lik oyun 300-400 TL olsa bile zor. Ben şahsen bir oyuna en fazla 170 TL para verdim. Daha yukarısına zorlasam 200 yaparım daha da veremem, vermem de. Çünkü konsolun amacı, bu alana ilgi duymayıp büyük paralar ayıramayacak insanların da oyun oynamasını sağlamak. En azından yurt dışından böyle. 1500-2000 dolara bilgisayar toplamak yerine insanlar konsol almayı tercih edebiliyor. Ancak burada öyle olmuyor. Oyun ve teknolojiye ilgi duyan adam bile bir şeylerden kısmak zorunda kalıyor. E normal hayatında bu alana fazla ilgisi olmayan ama günde 2-3 saat kafa dağıtmak isteyen adam nasıl bu oyunlara para verecek?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
begenmedigin oyunlarda bf5 den tutta days gone gibi oyunların hepsini ücretsiz verdi neyse madem araştırdın ilgini çekmedi bişey diyemem benim evde rtx 3070 i9 lu 2 pc 3800x 2060 li sistemim var ben
dışarda gezmeyi sevmem hep para biriktiririm sigara alkol içmem teknoloji meraklısıyım evde de güzel bilgisayarlar olunca ps5 aldım ve ps5 aldıgım günden beri pc de oyun oynayamaz oldum kaliteyi çok zorladı bende ne bilem kendim gibi sanıyorum zaten paranız yoksa almayın abi

ülkeyi bu hale koyanlar utansın

ps5 de xbox da 500 birime alınan cihazlar avrupada çocuklar harçlıklarıyla alınıyor 500tl gibi düşünün

zaten işin gerçegi türkiyedeki fiyatların yarısından fazlası VERGİ bide microsoft sony türkiye devletten daha çok düşünüyor bizi.

keşke hani imkan olsada herkes alsa bu cihazları
Keşke alsa,lüks gibi geliyor ama aslında çok ama çok ucuz.Bir genç harçlık biriktirip araba alabilirken,biz asgari ücretle alamıyoruz.

LetheDT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bencede ps5 de ps4 oyun versionu nu görüp fps yi 4k 60fps sananlar var o emulatoru.
Ps5 version oyunlar 4k 120 fps ve 8k destekli çalışmakta ve playstation mimarisi olarakda çok güçlü bi cihaz

ps5 ps4 ps3 ps2 ps1 oynatacak şekilde yapıldı ve ps5 oyunlarını versionlarını agzım açık oynadım

xbox series x yakın arkadaşımda vardı gamepass village 8 beleş verir oynarız dedik yalan oldu

herkese iyi günler.

ahahhaha ağzına sağlık tam yazacaktım...

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193

herkese iyi günler.

Sokrates bu kadar iyi savunmazdı, Series X daha ucuz ve daha performanslı bir konsol.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Bak konuşmayım konuşmayım diyorum ps5 xbox sa göre daha optimize çalışan bi konsol ülkenin para durumu biraz diyorum biraz iyi olsa hiç kimsenin almayacagı bi cihaz neden çünki sadece pc oyunları oynuyor.
Performans olarak Series X daha fazla FPS ve %0.1/ %0.01 vermekte.

Kennpachto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Selam Bu Sene Karneler Alınınca Babam Playstation Sözü Vermişti Karneler Alındıktan 1 Gün Sonra Alıcaz Playstation 4 Promu Daha İyi Yoksa Playstation 5 Mi Önerilerinizi Bekliyorum.
Merhabalar.

1 haftalık PS5 sahibi olarak yorum yapacağım.

Üründen oldukça fazla memnun olduğumu söyleyebilirim. Akıcılık, görüntü kalitesi, kumanda hissiyatı, oyunların çoğunun Türkçe dil desteği bulunması güzel +ları diyebilirim.

Bence kesinlikle herkesin deneyimlemesi gereken bir konsol.

Fakat PS3-4,Xbox deneyimim olmadı hiç ve 4 konusunda size bir şey söyleyemem. Eğer bütçe varsa PS5 alınabilir.

PS5 aldığınızda oyunları düşünmek zorundasınız mecburen. PS5 oyunları oldukça pahalı.

Fakat ben EA Games ve PS5 aboneliği satın aldım 350TL'ye toplamda.

Şuan 72 tane oyunum var. Her ay da 6'şar tane oyun gelecek ve içerisinden gayet güzel oyunlar çıkıyor.

Abonelikleri aldığınızda da The Last of Us, God of War, CoD Black Ops III gibi bir çok güzel oyun veriyor.

Yani iyi kötü hesapla yılda 350TL'ye 6x12=72 tane oyun sahibi oluyorsunuz ve ilk abonelikte size ayrıyetten 72 tane oyun veriyor. Toplamda 144 adet oyun yapıyor.

Gerisi size kalmış, arkadaşlarında yorumlarını dikkate alarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Son Bir Sorum Daha Var Playstation'u Neden Hiç Kimse Tavsiye Etmiyor?
Hocam bu arada alırken dikkat edin, Xbox One X veya One S modelleri değil de Series X veya Series S olmasına dikkat edin bunlar eski modeller çünkü önerim Series X. PS5'den daha iyi performanslı kağıt üzerinde ama şu forumda bir türlü PS Fanboylarına anlatamadık durumu :)

Şu lafı da duydum ya, artık ölsem da gam yemem. Adam ne diyor duyuyor musunuz ya ? Herkeste para varmış :eek:Bunu yazarken utanmadın mı acaba sen zenginsin diye herkes mi olacak. Elimde 7 yıllık Laptop, 10 yıl sonra LCD televizyonu değiştirip 8400 TL'ye yine Led TV bandındayım 4 taksitle ondan bundan kısarak anca ? Neyse ağzımı açmayayım ki ban yemeyeyim, başka bir yerde görüşeceğiz seninle.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
begenmedigin oyunlarda bf5 den tutta days gone gibi oyunların hepsini ücretsiz verdi neyse madem araştırdın ilgini çekmedi bişey diyemem benim evde rtx 3070 i9 lu 2 pc 3800x 2060 li sistemim var ben
dışarda gezmeyi sevmem hep para biriktiririm sigara alkol içmem teknoloji meraklısıyım evde de güzel bilgisayarlar olunca ps5 aldım ve ps5 aldıgım günden beri pc de oyun oynayamaz oldum kaliteyi çok zorladı bende ne bilem kendim gibi sanıyorum zaten paranız yoksa almayın abi

ülkeyi bu hale koyanlar utansın

ps5 de xbox da 500 birime alınan cihazlar avrupada çocuklar harçlıklarıyla alınıyor 500tl gibi düşünün

zaten işin gerçegi türkiyedeki fiyatların yarısından fazlası VERGİ bide microsoft sony türkiye devletten daha çok düşünüyor bizi.

keşke hani imkan olsada herkes alsa bu cihazları
Keşke sistemini baştan belirtseydin bu kadar yazmak için uğraşmazdım :D

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
PS5 alırsanız uzun süre güncel kullanırsınız.