Pil süresinin birden düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Redmi 5 plus cihaza sahibim. Son 4-5 gündür %100 şarj ile 6 saati zor çıkarıyor. Telefon gece %10'a yakın bir kayıp veriyor. Pil kullanımına bakıyorum kullandığım uygulamalar dışında geri kalanları çalışmıyor. Normalde 8 saat kesin çıkıyor idi fakat son zamanlar da dikkatimi çok çekti. Nedenleri ne olabilir?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Redmi 5 plus cihaza sahibim. Son 4-5 gündür %100 şarj ile 6 saati zor çıkarıyor. Telefon gece %10'a yakın bir kayıp veriyor. Pil kullanımına bakıyorum kullandığım uygulamalar dışında geri kalanları çalışmıyor. Normalde 8 saat kesin çıkıyor idi fakat son zamanlar da dikkatimi çok çekti. Nedenleri ne olabilir?
Batarya Ölüyordur Arkaplanda Uygulamalar Çalışıyordur

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Telefonu sürekli şarjda kullanıyorsan normaldir pili öldü

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Bu aralar bisey indirdiysen uygulama tüketiyor olabilir

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Kışında aynı değerleri alırsanız piliniz eski performansta değil demektir ama yazın sıcaklardan dolayı pilin çabuk bitmesi normal bir durum olarak karşılanabilir. Önemli olan kışında aynı sorun varsa pilin performansı düşmüştür

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bu aralar bisey indirdiysen uygulama tüketiyor olabilir
Fazlaca uygulama indirdim. Ram tüketimine baktığım zaman kullanmadığım uygulamalar açık değil. Gün içinde kullandıklarım açık. Zaten onlar da arkaplanda kapandıktan sonra hemen gidiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kışında aynı değerleri alırsanız piliniz eski performansta değil demektir ama yazın sıcaklardan dolayı pilin çabuk bitmesi normal bir durum olarak karşılanabilir. Önemli olan kışında aynı sorun varsa pilin performansı düşmüştür
Bu dediğinizden olma ihtimali yüksek. Zaten telefon 2.5 yıllık. Sürekli kısa şarj ve akabinde %100'e kadar tam doldurmalar derken ömrünü tamamlıyor olabilir.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
bende hastalıktır bu: Telefon %100 olana kadar dolmadan şarjdan çıkarmam ve kullanmam.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Virüs ihtimali var mı? Birden düşmesi gerçekten ilginç gece modunu sürekli kullanıyorum gün içinde. Akşam %22 ile bıraktım sabah %11 gördüm. Wifi kapalı sürekli veri akışı oluyor desem. Telefon kullanımı normal. %80 - %10 arasını tam 5 saat kullandım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen hafta ort 7 - 8 saat alıyor idim batarya da

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Oyun oynuyor musunuz ?( Pubg CoD v.b)

kurtozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
batarya eskimeye başlamış

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Telefona tam tarama yaptım. Yaklaşık 360k dosya, uygulamalar dahil virüs çıkmadı. AccuBattery sanırım aosp custom rom kullandığım için yanlış gösteriyor. Telefonu %89-90-92 gösteriyor 2.5 yıllık telefona.
Birde aklıma gelen diğer şey telefonu hızlı şarj ederek kullandım biraz da normal şarj ile kullandım. Batarya ölmüş olabilir.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Otomatik parlaklık açıksa kapat.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Telefona tam tarama yaptım. Yaklaşık 360k dosya, uygulamalar dahil virüs çıkmadı. AccuBattery sanırım aosp custom rom kullandığım için yanlış gösteriyor. Telefonu %89-90-92 gösteriyor 2.5 yıllık telefona.
Birde aklıma gelen diğer şey telefonu hızlı şarj ederek kullandım biraz da normal şarj ile kullandım. Batarya ölmüş olabilir.
Custom rom attıktanj sonra batarya optimizasyonu yapmak gerekmektedir.