Pil Hatalı Sorunu

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Arkadaşlar
Hep kurduğum Windows 7 Ultimate dvdsini pcye takıp format attım sonra pil durumuna baktığımda kırmızı bir çarpı işareti yanıp sönüyordu üzerine tıkladığımda batarya doluyor ama pil hatalı uyarısı verdi sonra windows 8 de bi deniyim dedim win 8 de bi sorun gözükmüyor sorunum bu kırmızı çarpı işareti yanması normalmidir??

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Şarjı tamamen bitene kadar kullan bilgisayar hiç açılmayacak duruma geldiği zaman şarja takılı şekilde açıp bak belki düzelebilir. Eğer windows 8'de de aynı işaret çıksa batarya bitmiş diyecektim ama onda çıkmadığına göre bataryada sorun olmadığını düşünüyorum.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Şarjı tamamen bitene kadar kullan bilgisayar hiç açılmayacak duruma geldiği zaman şarja takılı şekilde açıp bak belki düzelebilir. Eğer windows 8'de de aynı işaret çıksa batarya bitmiş diyecektim ama onda çıkmadığına göre bataryada sorun olmadığını düşünüyorum.
yorum için teşekkürler :)

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Kullandığın dizüstü bilgisayarın Power management gibi bir yazılımı varsa onu kur problem dahada netleşir.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sorun hala devam etmektedir:p

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Başka fikri olan yokmu??

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu windows 7'nin bir çekirdek hatası ya da cihaz ile uyumsuzluğu olabilir. Eğer ikide bir önüne gelen bir uyarıysa:
-Bilgisayarı sadece pil ile çalışırken kapat. Pili çıkart ve adaptörü bağlayıp bilgisayarı tekrar aç.
-Başlat > arama kutusuna "Aygıt Yöneticisi" yaz.
-Aşağı doğru "Piller" kısmına çift tıkla > "Microsoft ACPI Uyumlu Denetim -Yöntemi Pili" sağ tık ve "Kaldır"ı seçip bilgisayarı kapat.
-Pili tekrar tak (adaptörde aynı zamanda bağlı kalsın) ve bilgisayarı aç.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Aynı sorun HP notebookta başıma geldi cihaz 3 aylık sorunu şöyle çözdük. Bios update daha sonra bataryayı sonuna kadar kullanıp yani deşarj ettikten sonra şarj edip full dolunca adaptörü çıkartıp bataryayı sonuna kadar kullanarak test ettim ve sonuç olumlu 2 saate yakın dayandı

Not : Batarya üzerindeki çarpı işareti bios update den sonra kalktı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bnde csper nirvana tw 7 var 2 gb ram 1 gb ekrn kartı var pc nn bataryadan randıman alamadım yarım saat gidiyo ne yapsam düzelir birde çarpı işareti var aynı :(:)huh:

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Güncel :p