PHP Toplu Mail Gönderimi

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Okulda dönem sonu ödevim olarak bilgisayar öğretmenlerim benden toplu mail sistemi yapmamı istediler ve bende buna bağlı olarak sunucu aldım.Bir çok yöntem denedim fakat çoğu spam olarak gidiyor ve toplu mail yollamakta sıkıntı yaşanıyor.Genel olarak bir toplu mail sistemi mantığı nasıl olmalıdır neler kullanılmalıdır sizlerden bu konu hakkında yardım istiyorum.

sithlord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
spam olarak dusmesi normal, spam olup olmamasi php ile direk alakali degil. Gonderi yapan ip addresinin , gonderen email adresinin domain kayitlarinda RX server listesinde mevcut olmasi lazim. Bu kismen junk a dusmeni engeller ama yeterli olmayabilir.

Reaksiyon puanı
188
Bir pop hesabı üzerinden gönderirsen eğer spam olayını da bir nebze aşabilirsin...

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bir pop hesabı üzerinden gönderirsen eğer spam olayını da bir nebze aşabilirsin...

Evet bunun için Gmail kullanmanı öneririm. Şirketler için posta alt yapısı da sağladığından,
1 gmail adresinde 1000 Gmail adresine kadar rahatlıkla aynı anda Spam işaretlenmeden mail gönderebilirsin...

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gerekli kayıtları yaparak spam sorununu giderdim fakat toplu mail olayını çözemedim döngü kurarak tüm listeye mail atmayı düşündüm sizce bu yol güvenli midir ? başka bir yol önerirmisiniz. Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Gerekli kayıtları yaparak spam sorununu giderdim fakat toplu mail olayını çözemedim döngü kurarak tüm listeye mail atmayı düşündüm sizce bu yol güvenli midir ? başka bir yol önerirmisiniz. Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum
mailler arasına 20 saniye koyarsan çok sıkıntı yaşamazsın. ben denediğimde gmail, mynet ve yahoo'da inbox'a düştü ama hotmailde ne yaptıysam spama düşüyor. hotmailin kendine özel kaydı falan var denedim ama işe yaramarı.

bunun dışında google altyapısını kullanarak gönderebilirsin ama çok sağlıklı olmuyor. google bir süre sonra gönderdiğin mailin içeriğini banlıyor

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
mailler arasına zaman koyduğumuzda o sayfayı açık tutmak zorunda kalıyoruz sayfayı açık tutmadan mail göndermenin bir yolu varmı ?

Reaksiyon puanı
188
Desktop application yapın bence bunun için. Çok çok rahat edersiniz...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
curl ile yaparsın ama [MENTION=25201]cgrszone[/MENTION] 'un dediği gibi masaüstü uygulaması daha mantıklı.

eğer bunu mevcut bir internet sitesi bünyesinde yapacaksanız curl ile çözersiniz ancak.

harleyyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,

Toplu email gönderimi konusunda yıllardır araştırmalar yapıyorum. Bu iş ülkemizde çok yanlış biliyor. İnsanlar pcye kurdukları bir program ile toplu maillerinin sağlıklı bir şekilde gönderebilceklerini sanıyorlar dakika saniye ayarları yapıyorlar vs.. toplu mail gönderimlerinde en önemli konu gönderim yapan ip adresinin itibarıdır. Öncelikle spam gönderimi unutmanız gerekiyor. email marketing işi reklam yapmak değildir.

Spam gönderimler bir sonuç vermez. kim istemediği yerden gelen bir emaili okuyor? aksine bana spam email gönderen firma güvensiz bir firma olacağı için alışveriş yapacağım varsa bile yapmam.

bu konuda ne program nede yavaş yavaş göndermek işinizi görür. Bir email marketing firması ile çalışmanız gerekiyor. türkiyede bu işi dogru yapabilen bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda firma var.Bu firmalar izinli email gönderimine izin verdikleri için iplerinin itibarları yüksek oluyor ve bu sayede emailler yüksek oranda inbox'a düşüyor. Her ipnin hotmaille günlük gönderim yapabilme sınırı vardır. örneğin 0 bir ip günde hotmaille 1000 email bile kabul ettiremezken itibarı yüksek geçmişi temiz olan bir ip 200.000 mail kabul ettirebilir.

Size önerim aşağıdaki 2 firma olacaktır; ( tabiki spam gönderim yapmayacaksanız. Bu firmalar spam'a izin vermez.)

www.euromsg.com
www.inboxmailmarketing.com

erkasoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
spam filitrelerine takılmamak artık oldukça zor.
Düzenli mail gönderenler dahi sıkıntı yaşayabiliyorlar.
toplu mail gönderimi yapan mailchimp.com gibi servislerin sıkı politikaları var.
mail gönderirken 1-2 noktaya dikkat etmek gerekiyor
- ip numaranız blacklistlerde olmamalı
- gönderdiğiniz domain reverse ip si gönderdiğiniz ip olmalı. yani 85.1.2.34 -> ornek.com gibi olmalı.
- gizli cc yaptığınızda normal to kısmında gönderici adresiniz olmalı.
- gönderdiğiniz mail adresleri gerçek olmalı. eğer karşı sunucu varolmayan, kapanmış hesaplara gönderdiğinizi tespit ederse spam olarak algılayacaktır.

bu liste uzayıp gidiyor. toplu mail gönderirken mailchimp servisi gibi bu konuda uzmanlaşmış firmalarla çalışın derim.

ulijonroth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soruyu soran arkadaşım, öğretmenlerinin vereceği daha akıllıca proje yok muymuş?
Toplu maili kendileri çözmüşler mi? Yoksa çözemediklerinden seni mi uğraştırıyorlar?

Alimercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla benim bildiğim alıcı kısmına fazla mail yazarsan ya spama düşersin yada günlük limitini doldurursun. Sanırım gmail 200 filan günlük mail gönderme limiti veriyo. Bence ucuz sistemlrden birini kullan böyle bir gönderi için mesela biz www.messageprobe.com dan aldık zaten az göndercektik en ucuzu bu türk firmalar arasında. bak istersen ücretsiz demolarıda var.

emdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gmail de günlük limit 500 diye biliyorum ben. Birde kişilerin birbirlerini görmemesi için mail marketing sistemleri en ideal çözüm olur. Bakıp araştırabilirsiniz.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Öncelikle profesyonel olarak mail gönderimi yapan program geliştirdim. Bilgim var. Sonrasında Euromessage ile de beraber geliştirme yapmışlığım var 7-8 sene önce, daha yakın zamanda da başka bir program için mailerin nasıl spam işaretlenmeyeceği konusunda.

1. Gönderimi PHP üzerinden yapıyorsan web değil desktop üzerinden geliştirme yapacaksın.
2. Mail gönderimi için bir de mail server kuracaksın. Gönderdiğin mailler ilk önce bu mail servera düşecek orada kuyruğa girecek. Doğru pratik budur.
3. Maillerin spam olarak işaretlenmemesi için yapılacaklar var. Açıkcası epey birşey var, bunlar arasında bir programa kaydolman gerekiyor. Dökümanlar vardı ama bulamadım. Sözün kısası bu öğrenci projesi olamayacak kadar karışık aslında. Kolay olsa euromessage'a insanlar neden para ödesin?

Kolay gelsin,

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kardeş valla bu toplu mail olayı baya sıkıntılı iş, işin içinden profesyonel destek almadan çıkamıyosun hemde maliyetli iş. (Görünen O)

Ancak okul ödevin için PHPMailerı kullanabilirsin en azından okul işini görürsün. ;)

emdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen Mail marketing getiri olan ve hassas bir iş...
dikkat edilmeli ve iyi incelenmeli, testler yapılmalı, müşteri analiz edilmeli. Ardından da teknik tarafta alıcıya sağlıklı ulaşmasını sağlamak server kısmıyla, bülten ve içerik kısmıyla da... sonrasında bir hata yada yanlış hareket firma itibarını yere serebilir ve ya doğru yapılırsa sizi zengin edebilir...

Araştırma yaparken ulaştığım bir yazı var bu konuda çok detaylı değil ama yine de fikir verici. ordan aldığınız tiyolarla arama yaparak doğru kapıyı bulursunuz diye düşünüyorum...

http://graphicmail.com.tr/mailing-nasil-yapilir

emdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle profesyonel olarak mail gönderimi yapan program geliştirdim. Bilgim var. Sonrasında Euromessage ile de beraber geliştirme yapmışlığım var 7-8 sene önce, daha yakın zamanda da başka bir program için mailerin nasıl spam işaretlenmeyeceği konusunda.

1. Gönderimi PHP üzerinden yapıyorsan web değil desktop üzerinden geliştirme yapacaksın.
2. Mail gönderimi için bir de mail server kuracaksın. Gönderdiğin mailler ilk önce bu mail servera düşecek orada kuyruğa girecek. Doğru pratik budur.
3. Maillerin spam olarak işaretlenmemesi için yapılacaklar var. Açıkcası epey birşey var, bunlar arasında bir programa kaydolman gerekiyor. Dökümanlar vardı ama bulamadım. Sözün kısası bu öğrenci projesi olamayacak kadar karışık aslında. Kolay olsa euromessage'a insanlar neden para ödesin?

Kolay gelsin,

Şu sistemleri deneyen oldu mu _?

www.euromsg.com
www.inboxmailmarketing.com
www.revotas.com
www.sendloop.com