Php pdo abonelik 'Takip Et' sistemi yapılımı

Bu konuyu okuyanlar

ekrann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle bir sorunum var,

Php pdo ile üyeye abone ol sistemi yapıyorum db hazır insert ve delete işlemleri yapabiliyorum sistemde. Takip etme çalışıyor fakat takip et tıklandıktan sonra takibi bırak yazmasının çıkmasını istiyorum

şöyle bir kodlama yaptım

PHP:
<?php

$g = $db->prepare("SELECT * FROM takipci WHERE takip_eden=?, takip_edilen=?");
$g->execute(array($_SESSION["id"],$oku["id"])); $b = $g->rowCount(); if($b){ ?>

<div class="takip" style="background:#ccc; color:#000;"><a href="takipet.php?id=<?php echo $oku["id"]; ?>">Takip Et</a></div></div>

<?php }else{ ?>

<div class="takip" style="background:#ccc; color:#000;"><a href="takipbirak.php?id=<?php echo $oku["id"]; ?>">Takip Bırak</a></div></div> <?php } ?>

Arkadaşlar nerede yanlısım var ve ya ne eksıgım var anlıyorsanız yardımcı olabılır mısınız?

birarkadasabakicem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PHP:
<?php

$g = $db->prepare("SELECT * FROM takipci WHERE takip_eden=?, takip_edilen=?");
$g->execute(array($_SESSION["id"],$oku["id"]));

$b = $g->rowCount();

if($b > 0){
?>

<div class="takip" style="background:#ccc; color:#000;"><a href="takipet.php?id=<?php echo $oku["id"]; ?>">Takip Et</a></div></div>

<?php }else{ ?>

<div class="takip" style="background:#ccc; color:#000;"><a href="takipbirak.php?id=<?php echo $oku["id"]; ?>">Takip Bırak</a></div></div>

<?php } ?>

İşlemi farklı sayfada yapıyorsan bu kısmı tekrar çağırmalısın. Kodlarda sadece şunu ekleyebilirsin $b > 0

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
donanımhaberden copy-paste olmuş. bizi mi yiyorsunuz anlamadım ki.

anti_uho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kardeşim şu youtube denilen web sitesini kullanın
--- Gönderi Güncellendi ---
buyur

birarkadasabakicem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende şaşırdım :) Bu arada belki buradan yanıt alamadıysa orayada yazmış olabilir. Ben genellikle forumlarda görüyorum öyle. Yazmış olmamış başka yere yazmış :) Yanıt alana kadar bütün forumları geziyor, çaresiz derdimin sebebi belli :)