PHP ile veri çekme

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bir proje için, bir tane websitesinden belirli taglar arasındaki stringleri çekiyorum PHP ile. Ama bu yazdığım kodun serverda belirli aralıklarla çalışması gerekiyor, bunu nasıl yapabilirim ?

Bir arkadaşıma sorduğumda javascript ile bir kod yazarak bunu hallebileceğimi söyledi ama javascript bilgim olmadığı için mantığını tam anlamadım. Bilen arkadaşların yardımını bekliyorum...

sithlord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Linux icin cron kullanabilirsin, internetter cron linux diye aratirsan nasil kullanacagini gorursun. Eger web arayuzlu bir yonetim var ise CPanel gibi, cron joblari orada belirtebiliyorsun.

kolay gelsin

greench

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Farklı domainler arasında javascript ile yapılan veri transferleri güvenlik sebebiyle engellenebiliyor kimi durumlarda. Bu yüzden cron işlemi kullanman daha mantıklı.

markette

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cron... en güvenlisi... boşuna başka yöntem arama...

anilcane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PHP Curl fonksiyonunu kullanabilirsin.

Örnek bir hava durumu yazmayı göstereyim. dmi.gov.tr ‘den izmir hava durumunu alalım.<?phpfunction curl($url, $post=false){$user_agent = ‘Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6&#8242;;$ch = curl_init();curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $url);curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, $post ? true : false);curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $post ? $post : false);curl_setopt($ch, CURLOPT_USERAGENT, $user_agent);$icerik = curl_exec($ch);curl_close($ch);return $icerik;} function ara($bas, $son, $yazi){@preg_match_all(‘/’ . preg_quote($bas, ‘/’) .‘(.*?)’. preg_quote($son, ‘/’).’/i’, $yazi, $m);return @$m[1];}$site = “http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=IZMIR”;$icerik = file_get_contents($site);$alt_sicaklik = ara(‘class=”minS”>’, ‘</td>’, $icerik);$ust_sicaklik = ara(‘class=”maxS”>’, ‘</td>’, $icerik);echo ‘İzmir hava durumu: ‘ . $alt_sicaklik[0] . ‘/’ . $ust_sicaklik[0];?>

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
PHP Curl fonksiyonunu kullanabilirsin.

Örnek bir hava durumu yazmayı göstereyim. dmi.gov.tr ‘den izmir hava durumunu alalım.<?phpfunction curl($url, $post=false){$user_agent = ‘Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6&#8242;;$ch = curl_init();curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $url);curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, $post ? true : false);curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, $post ? $post : false);curl_setopt($ch, CURLOPT_USERAGENT, $user_agent);$icerik = curl_exec($ch);curl_close($ch);return $icerik;}function ara($bas, $son, $yazi){@preg_match_all(‘/’ . preg_quote($bas, ‘/’) .‘(.*?)’. preg_quote($son, ‘/’).’/i’, $yazi, $m);return @$m[1];}$site = “http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=IZMIR”;$icerik = file_get_contents($site);$alt_sicaklik = ara(‘class=”minS”>’, ‘</td>’, $icerik);$ust_sicaklik = ara(‘class=”maxS”>’, ‘</td>’, $icerik);echo ‘İzmir hava durumu: ‘ . $alt_sicaklik[0] . ‘/’ . $ust_sicaklik[0];?>

Curl kütüphanesi gerçekten önemli bir nimettir, imkansızları zorlarsınız, o derece... ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acil yardım edebilcek var mı php ile excel dosyasından mailleri çekmem gerekiyor nasıl olacağını bilen var